22.12.22, 08:00

Koncert kolęd i nowa interpretacja Opowieści wigilijnej w świątecznej ofercie RMF FM

Święta z RMF FM, fot.: materiały prasowe

W tym roku w przygotowaniach do wieczerzy wigilijnej słuchaczom RMF FM towarzyszyć będą dziennikarze i publicyści radia. Przy wspólnym stole siądą, m.in. Magdalena Wojtoń, Kazimiera Szczuka, Robert Mazurek, Paweł Balinowski, Tomasz Terlikowski, Piotr Salak i Marek Tejchman.

W specjalnym programie Daniela Dyka dziennikarze „Faktów RMF FM” i prowadzący „Poranną” i „Popołudniową rozmowę w RMF FM” rozmawiać będą o wszystkim, tylko nie o… świętach. Przez trzy godziny, od 14.00, podczas spokojnej i nastrojowej rozmowy będzie można ich lepiej poznać i lepiej zrozumieć ich punkt widzenia, ich spojrzenie na świat.

Od 17.00 RMF FM będzie tradycyjnie emitować czterogodzinny koncert kolęd, w którym usłyszeć będzie można wszystkie najpiękniejsze tradycyjne utwory w wykonaniu najlpszych polskich artystów – często w nieoczywistych, oryginalnych aranżacjach. Wieczorem Tomasz Olbratowski, Przemysław Skowron i Jacek Tomkowicz przedstawią zupełnie nową interpretację „Opowieści wigilijnej” w specjalnym, świątecznym wydaniu „Bajek dla dorosłych”.

W pierwszy dzień Bożego Narodzenia zabrzmią wielkie gwiazdkowe przeboje w zupełnie nowych aranżacjach i nastrojowych wykonaniach. Specjalnie dla słuchaczy przygotowali je goście radia, którzy stanęli za „Świątecznym mikrofonem RMF FM”. Po południu Paweł Jawor przedstawi opowieści słuchaczy, zebrane w świątecznym studiu. Program połączony będzie z akcją charytatywną – każda historia słuchaczy to jeden obiad przekazany potrzebującym.

26 grudnia Jacek Tomkowicz opowie o kulisach powstawania i o prawdziwej historii radiowego serialu RMF FM „Listy do ABCDEFG… byle nie do M.”, którego drugi sezon miał premierę przed Świętami. Po południu – „Gwiazda dzwoni zawsze dwa razy”, czyli Darek Maciborek w ramach świątecznego prezentu połączy słuchaczy z najpopularniejszymi polskimi artystami i da szansę na szczerą i pełną uśmiechu rozmowę. Wieczorem Maciej Rybak zaprezentuje nominacje w wielkim plebiscycie „Przebój Roku RMF FM”, którego finał w Nowy Rok przedstawi Marcin Jędrych.

Komentarze

Powiązane

18.03.23, 17:00
| radio » informacje
Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Premiera zestawu serii z utworami Krzysztofa Komedy
17 marca br. Agencja Muzyczna Polskiego Radia odbyła się premiera zestawu serii „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu”. Wszystkie osiem płyt z nagraniami pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, trafią teraz do sprzedaży razem.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
16.03.23, 10:41
| radio » informacje
Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
10 marca br. pojawiła się aplikacja Radia Nowy Świat w nowej wersji. Nowością jest usługa CarPlay oraz dostępność podcastów extra plus w aplikacji z nowymi propozycjami od redaktorów: Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego oraz Jana Janczego.
16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
14.03.23, 17:00
| radio » informacje
Cenniki Grupy RMF bez zmian
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe swoich stacji i pakietów na kolejne dwa miesiące. Pozostaną one bez zmian w stosunku do obecnie obowiązujących.
14.03.23, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży spadek Eski
Eska mimo dużego spadku, pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (sieci radiowe).
13.03.23, 20:46
| radio » informacje
Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II. Okolicznościowy cykl w Jedynce
Program 1 Polskiego Radia będzie emitował nagrania z wypowiedziami papieża Polaka. Cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” będzie emitowany w Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, w niedziele o godz. 18.25. Emisja potrwa do 2 kwietnia br.
13.03.23, 10:06
| radio » informacje
RMF FM liderem, duży wzrost Jedynki
RMF FM pozostaje liderem rynku. Jedynka uzyskała rekordowy wzrost udziału - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.