21.12.22, 12:30

Święta w Radiu Nowy Świat ze specjalnymi audycjami i mnóstwem gości

Świąteczne propozycje Radia Nowy Świat, fot.: materiały prasowe

Na okres Świąt Bożego Narodzenia, Radio Nowy Świat przygotowało specjalne audycje, rozmowy z ciekawymi gośćmi oraz dodatkowe odcinki podcastów.

Wigilijny poranek rozpocznie się „Sobotnim brzaskiem” (07:00-10:00), w którym goście z Włoch, Japonii i Meksyku będą mówić o swoich narodowych zwyczajach i kulinariach świątecznych. Adam Stasiak w „Krótkich zwierzeniach” zaprasza na rozmowę z Magdaleną Zawadzką, która opowie, jak spędza Boże Narodzenie i jakie tradycje są bliskie jej sercu. Święta to czas składania życzeń, dlatego Radio Nowy Świat postanowiło wydłużyć o godzinę wigilijne wydanie „Koncertu życzeń” (10:00-13:00). Poprowadzą je Mariusz Szczygieł i Michał Nogaś.

Barbara Gregorczyk w świątecznym wydaniu „Snów kolorowych” (14:00-15:00) gościć będzie Grzegorza Turnaua, z którym porozmawia o znaczeniu słów. Ponadto świąteczno-muzyczny klimat tego dnia zapewnią Jerzy Sosnowski w audycji „Jerzobrzmienia” (15:00-16:00) i Kinga Krasuska w „Miłomuzomanii” (16:00-18:00). Wieczorem stacja zaprasza do słuchania kolęd oraz koncertu Elli Fitzgerald z 1960 r. „Ella Wishes You A Swinging Christmas” (20:00 – 21:00).

Pierwszy dzień Świą pod znakiem filmu i książek

25 grudnia antenę wypełnią przede wszystkim audycje muzyczne. „Soulówka” (10:00 – 11:00) Mikołaja Tyczyńskiego poświęcona będzie postaci Curtisa Mayfielda, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli muzyki soul. W audycji Tomasza Raczka „Raczek movie” (13:00-14:00) autor opowiadać będzie o filmie Guillermo del Toro „Pinokio”, który swoją światową premierę miał 25 listopada br. Gościem Elizy Michalik w „Głębi duszy” (17:00 – 18:00) będzie Andrzej Seweryn. W trzygodzinnym programie „Czytał Michał Nogaś” (19:00 - 22:00) redaktor Nogaś porozmawia z gośćmi: Justyną Sobolewską, Pauliną Małochleb, Natalią Szostak, Elizą Kącką, Piotrem Koftą, Wojciechem Szotem o najlepszych i najciekawszych książkach 2022 r.

Na zakończenie pierwszego dnia Świąt Marcelina Słomian zaprezentuje świąteczne wydanie „Nocnych miraży” (22:00 – 24:00), w którym gościnią będzie Katarzyna Dąbrowska przedstawiająca własne propozycje muzyczne.

Drugi dzień Świąt bez polityki

Drugi dzień Bożego Narodzenia Radio Nowy Świat rozpocznie o godzinę później świątecznym „Nowym Świtem” (7:00 – 10:00). Tego dnia bez komentarzy sejmowych Klaudiusza Slezaka i bez sportu, ale ze specjalnymi materiałami: Patryka Rabiegi o świętach w krajach Ameryki Łacińskiej, Kacpra Badury o brytyjskim Boxing Day, przypadającym na 26 grudnia i Dobrochny Surmy o świątecznych zwyczajach w Polsce.

W paśmie „Nowy Świat po południu” (16:00 – 19:00) radio zaprasza na reportaż Anny Rokicińskiej o tym, jak Polacy pomagają przetrwać święta (prawosławne) Ukraińcom mieszkającym na zagrożonych wojną terenach. Klaudiusz Slezak sprawdzi zdolności wokalne polityków, Olga Bobienko opowie co zrobić z nadmiarem żywności po Świętach, a gościem Ksenii Maćczak będzie Robert Makłowicz, z którym redaktorka porozmawia o zmieniających się tradycjach świątecznych i czy potrawom można nadać drugie życie. W materiale Kacpra Badury i w rozmowie Anny Rokicińskiej słuchacze będą mogli usłyszeć o trudnej sytuacji schronisk dla zwierząt i co się w nich dzieje po świętach, kiedy ludzie oddają nietrafiony prezent.

Ponadto świąteczny poniedziałek w Radiu Nowy Świat to audycje muzyczne z autorskimi wyborami redaktorów: Wojciecha Manna, Adama Nowaka, Jana Chojnackiego, Jerzego Sosnowskiego i Krzysztofa Grabowskiego.

Dodatkowe podcasty

Specjalna okołoświąteczna propozycja czeka też na patronki i patronów Radia Nowy Świat w postaci podcastów extra. 22 grudnia, w rocznicę śmierci Grzegorza Ciechowskiego, pojawi się kolejny odcinek "Nie-singiel" Patryka Rabiegi, który poświęcony będzie tej postaci, ale od nieco innej strony - od strony jego dokonań jako kompozytora filmowego i producenta muzycznego. Zaprezentowane będą nie-single z płyt innych artystów, których Ciechowski był producentem oraz z filmów, do których napisał muzykę. Gościnią będzie Katarzyna Groniec, której pierwszą płytę - "Mężczyźni" produkował właśnie Ciechowski. Drugą propozycją jest podcast Weroniki Boczek „A tutaj klasyka”, wyróżniony w tegorocznym konkursie „Kreatura” w kategorii podcast open.

23 grudnia, w ostatnim w tym roku podcaście extra „Mniej Więcej” Paweł Orlikowski wraz Cezarym Szymankiem z „Rzeczpospolitej” podsumują najważniejsze wydarzenia ekonomiczne mijającego roku oraz postarają się określić, jakie najważniejsze finansowe wyzwania będą stały przed nami w nadchodzącym 2023 r.

W Wigilię ukażą się dwa podcasty extra: 31 odcinek Jana Janczego „Klimaty Północy” oraz podcast Jana Malinowskiego „Mianownik”. W podcaście extra „Sport do Słuchania” Klaudii Kowalczyk, Jakuba Jędrasa i Mikołaja Tyczyńskiego (25.12) będzie można posłuchać o 75-leciu żużla w Polsce i raz jeszcze o mundialu w Katarze. 26 grudnia br. kolejny odcinek „Filmowej piosenki” Kacpra Siedleckiego, w którym autor będzie się skupiał wokół nominacji muzycznych do Złotych Globów.

Komentarze

Powiązane

24.03.23, 06:30
| radio » informacje
Niebezpieczne związki. Nowy podcast Thomasa Orchowskiego w TOK FM
Trudne relacje między dwoma krajami, narodami czy społecznościami, czyli „Niebezpieczne związki” - to temat i tytuł najnowszej propozycji platformy podcastowej TOK FM. 23 marca br. na tokfm.pl i w aplikacji mobilnej TOK FM swoją premierę miał pierwszy odcinek cyklu Thomasa Orchowskiego.
22.03.23, 21:35
| radio » informacje
Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy. Konkurs poetycki Polskiego Radia Dzieciom
21 marca br. ruszyła III edycja poetyckiego konkursu „Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy”, organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom. Propozycje swoich prac można nadsyłać do 31 marca.
21.03.23, 20:41
| radio » informacje
To się nagrywa. Magda Barczyk gospodynią podcastu Radia Zet
Radio Zet uruchomiło nowy muzyczny podcast "To się nagrywa", którego gospodynią jest Magda Barczyk - dziennikarka stacji i wydawczyni programu "Plus/minus lista Radia ZET" Marcina Wojciechowskiego.
20.03.23, 13:58
| radio » informacje
Nieprzeciętni 2023. Rusza nowa edycja plebiscytu Czwórki
20 marca br. ruszyła kolejna już edycja plebiscytu Czwórki „Nieprzeciętni 2023”, którego celem jest odkrycie ciekawych, kreatywnych oraz wyjątkowych ludzi. 
20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
18.03.23, 17:00
| radio » informacje
Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Premiera zestawu serii z utworami Krzysztofa Komedy
17 marca br. Agencja Muzyczna Polskiego Radia odbyła się premiera zestawu serii „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu”. Wszystkie osiem płyt z nagraniami pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, trafią teraz do sprzedaży razem.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
16.03.23, 10:41
| radio » informacje
Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
10 marca br. pojawiła się aplikacja Radia Nowy Świat w nowej wersji. Nowością jest usługa CarPlay oraz dostępność podcastów extra plus w aplikacji z nowymi propozycjami od redaktorów: Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego oraz Jana Janczego.
16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.