21.12.22, 12:30

Święta w Radiu Nowy Świat ze specjalnymi audycjami i mnóstwem gości

Świąteczne propozycje Radia Nowy Świat, fot.: materiały prasowe

Na okres Świąt Bożego Narodzenia, Radio Nowy Świat przygotowało specjalne audycje, rozmowy z ciekawymi gośćmi oraz dodatkowe odcinki podcastów.

Wigilijny poranek rozpocznie się „Sobotnim brzaskiem” (07:00-10:00), w którym goście z Włoch, Japonii i Meksyku będą mówić o swoich narodowych zwyczajach i kulinariach świątecznych. Adam Stasiak w „Krótkich zwierzeniach” zaprasza na rozmowę z Magdaleną Zawadzką, która opowie, jak spędza Boże Narodzenie i jakie tradycje są bliskie jej sercu. Święta to czas składania życzeń, dlatego Radio Nowy Świat postanowiło wydłużyć o godzinę wigilijne wydanie „Koncertu życzeń” (10:00-13:00). Poprowadzą je Mariusz Szczygieł i Michał Nogaś.

Barbara Gregorczyk w świątecznym wydaniu „Snów kolorowych” (14:00-15:00) gościć będzie Grzegorza Turnaua, z którym porozmawia o znaczeniu słów. Ponadto świąteczno-muzyczny klimat tego dnia zapewnią Jerzy Sosnowski w audycji „Jerzobrzmienia” (15:00-16:00) i Kinga Krasuska w „Miłomuzomanii” (16:00-18:00). Wieczorem stacja zaprasza do słuchania kolęd oraz koncertu Elli Fitzgerald z 1960 r. „Ella Wishes You A Swinging Christmas” (20:00 – 21:00).

Pierwszy dzień Świą pod znakiem filmu i książek

25 grudnia antenę wypełnią przede wszystkim audycje muzyczne. „Soulówka” (10:00 – 11:00) Mikołaja Tyczyńskiego poświęcona będzie postaci Curtisa Mayfielda, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli muzyki soul. W audycji Tomasza Raczka „Raczek movie” (13:00-14:00) autor opowiadać będzie o filmie Guillermo del Toro „Pinokio”, który swoją światową premierę miał 25 listopada br. Gościem Elizy Michalik w „Głębi duszy” (17:00 – 18:00) będzie Andrzej Seweryn. W trzygodzinnym programie „Czytał Michał Nogaś” (19:00 - 22:00) redaktor Nogaś porozmawia z gośćmi: Justyną Sobolewską, Pauliną Małochleb, Natalią Szostak, Elizą Kącką, Piotrem Koftą, Wojciechem Szotem o najlepszych i najciekawszych książkach 2022 r.

Na zakończenie pierwszego dnia Świąt Marcelina Słomian zaprezentuje świąteczne wydanie „Nocnych miraży” (22:00 – 24:00), w którym gościnią będzie Katarzyna Dąbrowska przedstawiająca własne propozycje muzyczne.

Drugi dzień Świąt bez polityki

Drugi dzień Bożego Narodzenia Radio Nowy Świat rozpocznie o godzinę później świątecznym „Nowym Świtem” (7:00 – 10:00). Tego dnia bez komentarzy sejmowych Klaudiusza Slezaka i bez sportu, ale ze specjalnymi materiałami: Patryka Rabiegi o świętach w krajach Ameryki Łacińskiej, Kacpra Badury o brytyjskim Boxing Day, przypadającym na 26 grudnia i Dobrochny Surmy o świątecznych zwyczajach w Polsce.

W paśmie „Nowy Świat po południu” (16:00 – 19:00) radio zaprasza na reportaż Anny Rokicińskiej o tym, jak Polacy pomagają przetrwać święta (prawosławne) Ukraińcom mieszkającym na zagrożonych wojną terenach. Klaudiusz Slezak sprawdzi zdolności wokalne polityków, Olga Bobienko opowie co zrobić z nadmiarem żywności po Świętach, a gościem Ksenii Maćczak będzie Robert Makłowicz, z którym redaktorka porozmawia o zmieniających się tradycjach świątecznych i czy potrawom można nadać drugie życie. W materiale Kacpra Badury i w rozmowie Anny Rokicińskiej słuchacze będą mogli usłyszeć o trudnej sytuacji schronisk dla zwierząt i co się w nich dzieje po świętach, kiedy ludzie oddają nietrafiony prezent.

Ponadto świąteczny poniedziałek w Radiu Nowy Świat to audycje muzyczne z autorskimi wyborami redaktorów: Wojciecha Manna, Adama Nowaka, Jana Chojnackiego, Jerzego Sosnowskiego i Krzysztofa Grabowskiego.

Dodatkowe podcasty

Specjalna okołoświąteczna propozycja czeka też na patronki i patronów Radia Nowy Świat w postaci podcastów extra. 22 grudnia, w rocznicę śmierci Grzegorza Ciechowskiego, pojawi się kolejny odcinek "Nie-singiel" Patryka Rabiegi, który poświęcony będzie tej postaci, ale od nieco innej strony - od strony jego dokonań jako kompozytora filmowego i producenta muzycznego. Zaprezentowane będą nie-single z płyt innych artystów, których Ciechowski był producentem oraz z filmów, do których napisał muzykę. Gościnią będzie Katarzyna Groniec, której pierwszą płytę - "Mężczyźni" produkował właśnie Ciechowski. Drugą propozycją jest podcast Weroniki Boczek „A tutaj klasyka”, wyróżniony w tegorocznym konkursie „Kreatura” w kategorii podcast open.

23 grudnia, w ostatnim w tym roku podcaście extra „Mniej Więcej” Paweł Orlikowski wraz Cezarym Szymankiem z „Rzeczpospolitej” podsumują najważniejsze wydarzenia ekonomiczne mijającego roku oraz postarają się określić, jakie najważniejsze finansowe wyzwania będą stały przed nami w nadchodzącym 2023 r.

W Wigilię ukażą się dwa podcasty extra: 31 odcinek Jana Janczego „Klimaty Północy” oraz podcast Jana Malinowskiego „Mianownik”. W podcaście extra „Sport do Słuchania” Klaudii Kowalczyk, Jakuba Jędrasa i Mikołaja Tyczyńskiego (25.12) będzie można posłuchać o 75-leciu żużla w Polsce i raz jeszcze o mundialu w Katarze. 26 grudnia br. kolejny odcinek „Filmowej piosenki” Kacpra Siedleckiego, w którym autor będzie się skupiał wokół nominacji muzycznych do Złotych Globów.

Komentarze

Powiązane

16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Eurozet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
10.04.24, 16:00
| radio » badania rynku
Słuchalność sieci radiowych w I kwartale 2024 r.: Eska liderem, rosnie Audytorium 17 i Meloradio
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiowa w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (sieci radiowe).
10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy