20.12.22, 15:30

Ekumeniczna Wigilia Tomasza Terlikowskiego i inne świąteczne programy w Radiu RMF24

Radio RMF24, fot.: materiały prasowe

Na czas Świąt Bożego Narodzenia Radio RMF24 przygotowało specjalne propozycje programowe, m.in. spotkanie w duchu ekumenicznego porozumienia, a także „Opowieści z dalekiej Północy”.

Informacyjno-muzyczne Radio RMF24 w tę Wigilię wyemituje spotkanie w duchu ekumenicznego porozumienia – gośćmi Tomasza Terlikowskiego będą aktor Tomasz Karolak, socjolożka, historyczka idei i publicystka Karolina Wigura oraz teolożka i biblistka ewangelicka prof. Kalina Wojciechowska. Tej rozmowy w gronie ateisty, katolika i ewangelika można będzie wysłuchać w Radiu RMF24 w Wigilię od godz. 14.00. Tego samego dnia stacja zaprosi również na spotkanie z rodziną Malików, która już od pięciu pokoleń buduje krakowskie tradycyjne szopki. Po godz. 17.00 na antenie pojawią się też kolędy.


W I Dzień Świąt w programie znajdzie się m.in. „Świąteczny Przewodnik Filmowy” – Dawid Muszyński z portalu naekranie.pl i Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, czyli „Zwierz popkulturalny” opowiedzą o klasykach, nowościach i filmach, które tradycyjnie łączą się ze Świętami. Te rozmowy pojawią się w programie Krzysztofa Urbaniaka w godz. 9.00-14.00.

26 grudnia upłynie w Radiu RMF24 pod znakiem magicznych „Opowieści z dalekiej Północy”. O dzikich miejscach, które fascynują, bo rządzi nimi przyroda, a nie człowiek, opowiedzą przyrodnik i dziennikarz Adam Wajrak, reporterka i fotografka Ilona Wiśniewska, Asia Kananen, znana w sieci jako Ostra Finka, opisująca swoje życie i podróże za Kołem Podbiegunowym oraz prof. Nina Witoszek z Centrum Rozwoju i Środowiska Uniwersytetu w Oslo. W swoim programie Marcin Jędrych (9.00-14.00) połączy się także z Polską Stacją Arktyczną Hornsund na Spitsbergenie, która prowadzi całoroczny monitoring środowiskowy i jest najdalej wysuniętą na północ stałą polską instytucją naukową.

Radio RMF24 nadaje półtora roku

Internetowe informacyjno-muzyczne Radio RMF24 wystartowało w marcu 2021 r. i jest tworzone przez reporterów „Faktów RMF FM” oraz dziennikarzy radia RMF FM. Na antenie przez cały dzień pojawiają się relacje reporterów, rozmowy z gośćmi, analizy ekspertów, reportaże, komentarze, sondy uliczne i przeglądy prasy.

Komentarze

Powiązane

24.03.23, 15:09
| radio » informacje
27. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena na antenie Dwójki
W dniach 26 marca – 7 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się 27. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. W trakcie 12 festiwalowych dni odbędzie się 10 koncertów symfonicznych i pięć kameralnych. Ich transmisje przeprowadzi Program Drugi Polskiego Radia – współorganizator wydarzenia.
24.03.23, 06:30
| radio » informacje
Niebezpieczne związki. Nowy podcast Thomasa Orchowskiego w TOK FM
Trudne relacje między dwoma krajami, narodami czy społecznościami, czyli „Niebezpieczne związki” - to temat i tytuł najnowszej propozycji platformy podcastowej TOK FM. 23 marca br. na tokfm.pl i w aplikacji mobilnej TOK FM swoją premierę miał pierwszy odcinek cyklu Thomasa Orchowskiego.
22.03.23, 21:35
| radio » informacje
Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy. Konkurs poetycki Polskiego Radia Dzieciom
21 marca br. ruszyła III edycja poetyckiego konkursu „Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy”, organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom. Propozycje swoich prac można nadsyłać do 31 marca.
21.03.23, 20:41
| radio » informacje
To się nagrywa. Magda Barczyk gospodynią podcastu Radia Zet
Radio Zet uruchomiło nowy muzyczny podcast "To się nagrywa", którego gospodynią jest Magda Barczyk - dziennikarka stacji i wydawczyni programu "Plus/minus lista Radia ZET" Marcina Wojciechowskiego.
20.03.23, 13:58
| radio » informacje
Nieprzeciętni 2023. Rusza nowa edycja plebiscytu Czwórki
20 marca br. ruszyła kolejna już edycja plebiscytu Czwórki „Nieprzeciętni 2023”, którego celem jest odkrycie ciekawych, kreatywnych oraz wyjątkowych ludzi. 
20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
18.03.23, 17:00
| radio » informacje
Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Premiera zestawu serii z utworami Krzysztofa Komedy
17 marca br. Agencja Muzyczna Polskiego Radia odbyła się premiera zestawu serii „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu”. Wszystkie osiem płyt z nagraniami pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, trafią teraz do sprzedaży razem.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
16.03.23, 10:41
| radio » informacje
Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
10 marca br. pojawiła się aplikacja Radia Nowy Świat w nowej wersji. Nowością jest usługa CarPlay oraz dostępność podcastów extra plus w aplikacji z nowymi propozycjami od redaktorów: Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego oraz Jana Janczego.
16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.