16.12.22, 15:00

Polskie Radio zebrało 121 730 zł na rzecz fundacji Anny Dymnej ,,Mimo Wszystko"

Polskie Radio zebrało 121 730 zł na rzecz fundacji Anny Dymnej ,,Mimo Wszystko", fot.: pixabay.com

Program 1 Polskiego Radia kolejny raz zorganizował Akcję Charytatywną „Choinki Jedynki” na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Zebrano w sumie 121 730 zł.

10 grudnia br. licytowano prace dzieci, nagrodzone przez członków jury konkursu plastycznego oraz prace podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Wcześniej, podczas pięciu dni na antenie radiowej Jedynki licytowane były dary postaci świata kultury, muzyki, nauki i sportu. Najwyższą wartość podczas aukcji osiągnęły przedmioty przekazane przez Małżonkę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agatę Kornhauser – Dudę oraz koszulka Igi Światek. W sumie zebrano 121 730 zł.

Podczas akcji licytowano w sumie 46 darów ofiarowanych przez osobowości ze świata kultury, nauki i sportu (w tym 24 przedmioty i 22 obrazki namalowane specjalnie dla Akcji) oraz 20 obrazków nagrodzonych w konkursie dla dzieci i 12 prac podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Agata Kornhauser – Duda, która przekazała na licytację dwie włąsnoręcznie przygotowane prace oraz obraz 17 – letniej Ukrainki.

Dary od Pierwszej Damy

Dzięki aukcjom prac Przyjaciół radiowej Jedynki przeprowadzonym na antenie w dniach 5 – 9 grudnia br. zebrano 97.181 zł. Najwyższe kwoty uzyskały prace Pierwszej Damy - Agaty Kornhauser – Dudy (28.000 zł ), a były to dwie prace wykonane techniką decoupage. Pierwsza z nich to serce, druga praca to ozdoba w orientalnym kształcie nawiązująca do Miry, czyli miejsca pochodzenia Świętego Mikołaja. Dodatkowo w tym roku Pierwsza Dama przekazała na licytację obraz autorstwa 17-letniej Ukrainki, która aktualnie mieszka w Polsce. Podarowana praca jest wyrazem wdzięczności Ukraińców dla Polaków.

Prace Przyjaciół radiowej Jedynki

Prace Przyjaciół radiowej Jedynki przyniosły 97.181 zł. Największym zainteresowaniem cieszyła się koszulka Igi Światek z turnieju Rolanda Garrosa, kiedy to tenisistka po raz drugi sięgnęła po tytuł mistrzyni wielkoszlemowego turnieju. Została wylicytowana za 7.300 zł. Z kolei obrazek namalowany przez prof. Henryka Skarżyńskiego, uzyskał kwotę 6.800 zł. 10 grudnia br. podczas licytacji prac przygotowanych przez dzieci i podopiecznych Fundacji, została zebrana kwota 24.549 zł. Dzięki słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia zebrano w sumie 121 730 zł.

,,Praca przedstawia schemat choinki zbudowanej z nutek i jest poświęcona moim pacjentom, którzy odzyskali słuch i potrafią te nuty czytać i grać, czyli są artystami. Akurat mija 30 rocznica wszczepienia pierwszego implantu i leczenia osoby głuchej. Dlatego cieszę się, że mogę w tej szczytnej akcji uczestniczyć, a jednocześnie odnieść się do tego, co jest mi bliskie, co wiąże się ze znaczną niepełnosprawnością, której skutecznie pomagamy.” – powiedział prof. Henryk Skarżyński.

Zwieńczenie akcji

27 grudnia o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, odbędzie się koncert Viki Gabor, wieńczący tegoroczną 21. Akcję Charytatywną Programu 1 Polskiego Radia „Choinki Jedynki 2022”.

Komentarze

Powiązane

28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
24.05.23, 21:30
| radio » informacje | kultura » muzyka
420 zespołów zgłosiło się do Antyfestu Antyradia
Do 15. edycji Antyfestu organizowanego przez Antyradio zgłosiło się 420 zespołów. To rekordowa liczba zgłoszeń w piętnastoletniej historii tego przeglądu rockowych talentów.
24.05.23, 17:30
| radio » informacje
ORLEN Wyścig Narodów w Jedynce, Trójce i Czwórce
W dniach 24 – 28 maja br. odbędzie się ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Polskie Radio będzie jedyną rozgłośnią w Polsce z prawami do bieżących transmisji radiowych z tego wydarzenia.
23.05.23, 18:37
| radio » informacje | prasa » informacje
O tym się mówi. Nowy cykliczny raport dziennikarski IMM i Radia ZET
Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach.
23.05.23, 06:30
| radio » informacje
Powracają Grube Ryby nagrody Radia Kolor 103 FM
Po przerwie związanej z pandemią COVID-19, nagrody Radia Kolor powracają po czterech latach przerwy. Grube Ryby 2023 zostaną wręczone podczas specjalnej Gali Urodzinowej, która odbędzie się 16 czerwca 2023 r. w Opera Club w Warszawie. Gwiazdą wieczoru będzie brytyjski wokalista i gitarzysta Alfie Templeman.
22.05.23, 10:15
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa RMF nie podniesie cen reklam na okres letni
Grupa RMF nie zmieni cen na lato, pozostawiając zaszyte rabaty dla klientów w pakietach i – jak podkreśla Grupa - najniższe przeliczniki krótkich kopii wśród liczących się ofert na rynku.
22.05.23, 07:30
| radio » informacje
Dogrywka w Radiu ZET. Nowy podcast Mateusza Ligęzy
Radio ZET udostępniło kolejny podcast. "Dogrywka w Radiu ZET" przygotowywana jest przez dziennikarza sportowego stacji - Mateusza Ligęzę.
19.05.23, 19:16
| radio » informacje
Marek Wałkuski i Jerzy Jachowicz laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia
Marek Wałkuski i Jerzy Jachowicz zostali laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia za rok 2022. Uroczystość wręczenia odbyła się 18 maja br. w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.
19.05.23, 11:28
| radio » informacje
Nowe Stacje+ w ofercie RMF Classic+
Do dotychczasowej oferty Stacji dostępnych na platformie RMF Classic+, dołączyło sześć kolejnych kanałów, m.in. RMF Classic+ Hans Zimmer, RMF Classic+ Muzyka Oskarowa oraz RMF Classic+ Czas skupienia.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.