16.12.22, 11:18

Na antenie Dwójki zabrzmi bożonarodzeniowa muzyka. Dzień Specjalny Euroradia

Na antenie radiowej Dwójki zabrzmi bożonarodzeniowa muzyka. Dzień Specjalny Euroradia, fot.: pixabay.com

18 grudnia br. Program 2 Polskiego Radia włączy się w obchody Dnia Specjalnego wspólnie z rozgłośniami stowarzyszonymi w Europejskiej Unii Nadawców EBU. Na antenie radiowej Dwójki zabrzmi bożonarodzeniowa muzyka z Montrealu, Göteborga i Paryża. 

W Dzień Specjalny Euroradia na antenie wybrzmią koncerty związane z Bożym Narodzeniem. W repertuarze można znaleźć świąteczne utwory – od tradycyjnych kolęd i muzyki religijnej baroku, po współczesne dzieła a cappella. Zabrzmi repertuar chóralny i orkiestrowy a także koncert prezentujący muzykę barokową Europy i Ameryki. Tegoroczny program zwieńczy dzieło Jana Sebastiana Bacha ,,Oratorium na Boże Narodzenie”. O godz. 10.00 Magdalena Łoś zaprosi do wysłuchania koncertu z Montrealu. W programie zatytułowanym „Muzyka Starego i Nowego Świata na Boże Narodzenie” wystąpią: Denise Torre Ormeno (sopran), Philippe Gagné (tenor) i zespół L’Harmonie des Saisons pod kierunkiem Erica Milnesa.

O 13.00 zabrzmi muzyka z Hamburga. W Elbphilharmonie pojawią się: wokalistka – Diana Damrau oraz trębacz Matthias Höfs, którzy z Orkiestrą Filharmoniczną NDR pod dyrekcją Gianluki Capuano wykonają bożonarodzeniowy program złożony z dzieł baroku, klasycyzmu i romantyzmu. Na antenie wybrzmi także Kantata „Jauchzet Gott in allen Landen” Bacha z splecionymi partiami sopranu i basu. Koncert poprowadzi Piotr Matwiejczuk.

Punktualnie o godz. 18.00 Dwójka połączy się z Europą we wspólnym słuchaniu muzyki z Göteborga. Do wysłuchania koncertu zaprosi ponownie tego dnia Magdalena Łoś. W programie muzyka Johanna Theile, Michaela Praetoriusa, Dietricha Buxtehudego i Jana Sebastiana Bacha. O godzinie 20.00 zagra „Filharmonia Dwójki”. Marcin Majchrowski przedstawi koncert w wykonaniu Le Chœur de Radio France i Orchestre National de France pod dyrekcją Vaclava Luksa oraz solistów: Kathariny Ruckgaber (sopran), Lucile Richardot (alt), Juliana Prégardiena (tenor), Tobiasa Berndta (baryton). Artyści wykonają trzy kantaty z Weihnachtsoratorium BWV 248.

Komentarze

Powiązane

28.09.23, 11:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Dziennikarz dla planety. Konkurs o Nagrodę Radia Zet z nową kategorią
Konkurs o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego po raz kolejny rozszerza swoją formułę. W tym roku nagrodzi również dziennikarzy za ich działalność w zakresie odpowiedzialności klimatycznej.
27.09.23, 08:30
| radio » ludzie
Vivian Mohr Prezesem Bauer Media Audio
Vivian Mohr opuszcza stanowisko dyrektora finansowego i dyrektora operacyjnego pionu OCP Bauer Media Group (porównywarki internetowe) i obejmuje funkcję prezesa Bauer Media Audio, do którego w Polsce należy Grupa RMF.
27.09.23, 07:30
| radio » informacje
Świat wyborów. Rusza podcast TOK FM i kolektywu Outriders
TOK FM i kolektyw Outriders przygotowują wspólny podcast „Świat wyborów”. Prowadzący - Anna i Jakub Górniccy - w każdym odcinku przyjrzą się wybranym kampaniom wyborczym na świecie.
27.09.23, 06:30
| radio » ludzie
Katarzyna Piecuch dyrektorką marketingu Grupy Eurozet
Katarzyna Piecuch objęła stanowisko dyrektorki marketingu w Grupie Eurozet . Odpowiada za działania marketingowe i realizację strategii komunikacji połączonej Grupy Radiowej Agory i Eurozetu.
25.09.23, 09:00
| radio » ludzie
Piotr Sworakowski przechodzi z Meloradia do Radia Pogoda
Piotr Sworakowski dołączył do zespołu Radia Pogoda. Poprowadzi codzienne pasmo od 10.00 do 15.00.
23.09.23, 15:25
| radio » informacje
Cugowski Akustycznie. Koncert Piotra Cugowskiego w Trójce
W niedzielę, 24 września br. o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego, który zagra m.in. przedpremierowe utwory. Transmisja koncertu została zaplanowana na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
22.09.23, 07:30
| radio » informacje
Jazz dla ciebie. Cykl koncertów wraca na antenę RDC
W poniedziałek, 25 września br., po godz. 19:00 w Studiu Radia dla Ciebie odbędzie się koncert pt. "Cały świat". Zaśpiewa Iza Połońska, a towarzyszył jej będzie pianista Marcel Baliński. Będzie to pierwszy koncert z powracającego cyklu „Jazz dla Ciebie”.
19.09.23, 13:01
| radio » badania rynku
Radio Eska najchętniej słuchaną siecią radiową. Spadek RMF MAXX
Najpopularniejszą siecią radiowa pozostaje Radio Eska - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r. (sieci radiowe).
19.09.23, 10:48
| radio » informacje
Dzień po wyborach. Nowy podcast TOK FM i Polityki Insight
Radio TOK FM i Polityka Insight uruchomiły wspólnie nowy podcast polityczny "Dzień po wyborach" . Maciej Głogowski wraz z ekspertami rozmawia o możliwych scenariuszach powyborczych.
18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.