25.11.22, 21:30

Studio Platige Image twórcą animacji dla Australijskiej Izby Turystyki

Tourism Australia, fot.: materiały prasowe

Polskie Studio Platige Image wzięło udział w projekcie Australijskiej Izby Turystki. Filmy i spoty marki będą pokazywane w ramach międzynarodowej kampanii, której celem jest zachęcanie do odwiedzenia Australii. W materiałach pojawia się ożywiona maskotka kangura. 

Tourism Australia to agencja rządowa, powołana w celu przyciągnięcia zagranicznych gości do Australii, zarówno w celach rekreacyjnych, jak i biznesowych. Organizacja skupia się na 15 kluczowych rynkach, a jej działania obejmują reklamę, public relations, targi, programy branżowe, promocje konsumenckie, komunikację online i badania konsumenckie.

Nowy ambasador marki Tourism Australia to Ruby – kangur, ożywiony przez Platige Image, dzięki animacji CGI. W spocie wystąpiła także aktorka Rose Byrne, która została angielskim głosem kampanii. Premiera nowego spotu miała miejsce 19 października br. w Nowym Jorku. Spoty pojawiły się na billboardach m.in. w Singapurze, Berlinie, Paryżu oraz Tokio. Za ich produkcję odpowiadała Nicole Ryan.

Pozytwyny odbiór kampanii

Kampania Australijskiej Izby Turystki wzbudziła ogromne zainteresowanie. W ciągu pierwszych dwóch tygodni 9-minuotwy film na Youtube obejrzało prawie 20 mln osób, natomiast łączny zasięg wszystkich wersji filmów przekroczył 100 mln widzów. Poza dziewięciominutowym filmem powstały także 60, 30 i 15 sekundowe spoty reklamowe. Zrealizowano także dwie wersje półminutowych spotów oraz jeden 15-sekundowy dla współpracujących przy projekcie australijskich narodowych linii lotniczych Qantas Airlines. W ramach projektu powstała także wersja reklamy na nośniki 3D DOOH. Będzie ona wyświetlana w Godzilla w Nowym Jorku, Moxy w Los Angeles LA oraz K-Pop w Seulu.

W jaki sposób Platige zostało wybrane do tego prestiżowego projektu ?

,,Michael Gracey, reżyser zrealizowanych dla Australijskiej Izby Turystyki spotów i wielki fan prac polskiego studia od czasu, jak zobaczył reklamę zegarków Citizen, od razu wiedział, że Platige Image to idealny wybór dla Tourism Australia. O tym, że to właśnie my zrealizujemy te animacje, zadecydowało także bogate doświadczenie w pracy dla wielu znanych międzynarodowych marek, takich jak: Aston Martin, Lego, Samsung, etc.” – mówi producentka Nicole Ryan.

Praca wykonana przez Platige Image

"W dziewięciominutowym filmie mieliśmy do czynienia z ponad 150 ujęciami, w tym 116 animowanymi komputerowo, z których wszystkie wymagały ustawienia odpowiedniego toru kamery, dobrania oświetlenia, a także renderingu, animacji 3D i kompozycji. Każdy z tych kroków wymagał od różnych osób koordynacji między sobą, a także od klienta (w celu zatwierdzenia każdego kroku). To było naprawdę ogromne wyzwanie” – mówi Arek Arciszewski, VFX Supervisor w Platige Image.

Platige Image zadbała głównie o komputerowe stworzenie postaci i animacji. Zdaniem Łukasza Dziedzińskiego z Platige Image, tworzenie tych animacji okazało się nie tylko wyzwaniem samym w sobie, ale też prawdziwym sprawdzianem umiejętności logistycznych. Grupa wspomogła też proces kreatywny części komercyjnych projektu współpracując bezpośrednio z agencją. Twórcy uczestniczący w projekcie dobrze wspominają pracę i atmosferę, jaka panowała w międzynarodowym zespole. Zdaniem producentki Nicole Ryan współpraca zakończyła się ogromnym sukcesem.

,,Był to przypadek, niesamowitego wręcz, wzajemnego zrozumienia pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi stronami. Pomimo tego, że pracowaliśmy rozsiani,po dosłownie całym globie,komunikacja była niemal wzorowa. Dzięki temu na bieżąco mogliśmy rozwiązywać wszelkie problemy i upewniać się, że jesteśmy na właściwej drodze” – mówi Nicole Ryan.

Komentarze

Powiązane

07.02.23, 21:00
| reklama & PR » informacje
Zadbane dłonie o każdej porze roku. Kampania marki Cztery Pory Roku
Trwa kampania marki Cztery Pory Roku prowadzona pod hasłem „Zadbane dłonie o każdej porze roku”, która jest skierowana do osób dbających o kondycję i urodę swojej skóry.
07.02.23, 20:04
| reklama & PR » informacje
Linkleaders marki obsłuży markę ESET na polskim rynku
Do grona klientów praktyki Tech & Services agencji PR i EB Linkleaders dołączyła marka ESET działająca w obszarze rozwiązań cyberbezpieczeństwa. Agencja odpowiada za relacje z mediami i pozycjonowanie ekspertów marki w polskich mediach.
07.02.23, 18:14
| reklama & PR » informacje
Karolina Pilarczyk promuje bezpieczeństwo na drodze w zimowych warunkach w kampanii Alior Bank
Alior Bank promuje ubezpieczenie komunikacyjne. Głównym elementem kampanii są materiały video z udziałem Karoliny Pilarczyk.
07.02.23, 16:30
| reklama & PR » informacje
Ze Snickers ogarniesz zimę. Kampania outdoorowa marki Snickers
Na początku lutego br. ruszyła ogólnopolska kampania marki Snickers, która w zimowym okresie będzie widoczna na setkach nośników w największych miastach Polski oraz popularnych górskich kurortach.
07.02.23, 15:30
| reklama & PR » informacje
Sebastian Huber na czele LifeTube Content Lab
LifeTube (Grupa LTTM) uruchomi nowe usługi i narzędzia technologiczne, które mają zwiekszyć przychody pasywne twórcom. W tym celu powołano nową jednostkę LifeTube Content Lab, na której czele staje Sebastian Huber.
07.02.23, 14:30
| reklama & PR » informacje
Bauer wprowadza znak jakości i rozpoczyna kampanię kampanię promocyjną swoich tytułów
Od lutego br. na okładkach magazynów Wydawnictwa Bauer pojawia się nowy znak - „Dobra Prasa!”. Dodatkowo wydawnictwo rozpoczęło kampanię mająca na celu promocję swoich tytułów.
07.02.23, 13:00
| reklama & PR » informacje
Ruszyła loteria marki Grześki. Do wygrania vouchery ze strony Wyjątkowy Prezent
1 lutego br. ruszyła loteria marki Grześki należącej do firmy Colian. Do wygrania są vouchery na oferty ze strony Wyjątkowy Prezent.
07.02.23, 08:58
| reklama & PR » ludzie
Nowe osoby na pokładzie Tigers. Krakowski oddział przenosi się do AFI Europe
Na początku br. Do zespołu agencji marketingowej Tigers dołączyli: Katarzyna Mıstaçoğlu, Oscar Dąbkowski, Joanna Dubielewska, Łucja Faszczewska i Patryk Karmoliński. Dodatkowo, krakowski oddział Tigers przenosi się do nowej siedziby - AFI EUROPE.
07.02.23, 06:30
| reklama & PR » artykuły
Podsumowanie 2022 r.: Jakub Zeid (DevaGroup)
Jakub Zeid - SEO Expert w DevaGroup podsumowuje 2022 rok w branży SEO. 
06.02.23, 19:58
| reklama & PR » ludzie
Marcin Lewandowski członkiem zespołu marketingu Decathlon Polska
W 2023 r. marka Decathlon postanowiła powiększyć swój dział pracujący nad obszarem marketingu. Nowym członkiem zespołu został Marcin Lewandowski, który rozpoczął pełnowymiarową pracę na stanowisku Specjalisty ds. Marketingu Sportowego w Decathlon Polska.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. komunikacji

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów | Warszawa

Przejdź do oferty

PEŁNOMOCNIK DYREKTORA ds. MARKETINGU

Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalist/-ka ds.promocji

Kielecki Teatr Tańca | inne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 08.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 07.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.