21.11.22, 17:56

Publicis Poland zachęca mężczyzn do badania swojej wątroby

Publicis Poland zachęca mężczyzn do badania swojej wątroby, fot.: pixabay.com

Rozpoczęła się kampania Publicis Poland dla Sonofi. Jej celem jest uświadomienie mężczyznom ważności wątroby w organizmie, oraz zachęcenie ich do badań w kierunku NAFLD.

Według danych GUS mężczyźni w Polsce żyją średnio o osiem lat krócej od kobiet. Jedną z przyczyn jest to, że mniej dbają o swoje zdrowie, a po 40. roku życia stają się bardziej narażeni na niealkoholowe stłuszczenie wątroby (NAFLD), które według szacunków może dotyczyć nawet ¼ Polaków.

Rozpoczynającą się właśnie kampania edukacyjna przygotowana przez Publicis Poland dla Sanofi, ma na celu podniesienie świadomości mężczyzn na temat roli wątroby w organizmie i konieczności badania jej w kierunku NAFLD. Kampanii towarzyszy hasło „Prowadź się zdrowo”. Ambasadorami akcji zostali kierowcy rajdowi: Kuba Przygoński, zdobywca Pucharu Świata w Rajdach Cross Country 2018 oraz Mikołaj Marczyk, Mistrz Polski i Europy Juniorów 2021. Agencja Publicis Poland należąca do struktur Publicis Worldwide jest odpowiedzialna za przygotowanie idei, strategii, kreacji oraz za realizację działań.

,,W projektowaniu kampanii, których celem jest edukacja skupiająca się na promowaniu zdrowych nawyków dążymy do tego, by przełamać schematy i kreatywnie podchodzić do tematu. Tak jest także w przypadku tej kampanii. Odniesienie do motoryzacji nie jest przypadkowe. Z naszego insightu wynika, że mężczyźni bardziej dbają o swój samochód niż o własne zdrowie. O regularnym serwisowaniu auta pamiętają zawsze, ale gdy przychodzi czas na wykonanie badań kontrolnych własnego organizmu, odkładają to w czasie. Dlatego, by dotrzeć z przekazem edukacyjnym, dotyczącym zagrożenia dla wątroby jakim jest NAFLD, zaproponowaliśmy zestawienie tych dwóch sytuacji. Zaprosiliśmy do współpracy osoby, które dla wielu mężczyzn mogą być autorytetem w dziedzinie motoryzacji, i które jednocześnie mogą także skutecznie zachęcić panów do badania stanu wątroby” – mówi Diana Świątek, Account Supervisior z Publicis Poland.

Do udziału w kampanii zaproszono także influencerów, Zachara OFF oraz Patryka Mikiciuka. Na potrzeby akcji agencja stworzyła serię spotów, które będą pokazywane w kanałach telewizyjnych oraz emitowane w mediach społecznościowych. Działania w formie kampanii displayowych będą prowadzone na portalach tematycznych oraz na portalach o tematyce ogólnej. Reklamy będą emitowane także w wybranych stacjach radiowych. Przy realizacji kampanii pracuje również agencja MSL odpowiedzialna za działania PR. Produkcję spotów powierzono studiu Papaya, postprodukcją zajęło się studio Lunapark. Za planowanie mediów odpowiada PHD Media.

Komentarze

Powiązane

18.04.24, 21:19
| reklama & PR » informacje
More Bananas i Semcore będą współpracować
Agencje More Bananas i firma Semcore zostały partnerami biznesowymi. Firmy chcą wspólnie prowadzić i realizować działania marketingowe dla polskich i zagranicznych marek.
18.04.24, 16:55
| reklama & PR » ludzie
Łukasz Kujawa w szeregach agencji Wills Integrated
Do zespołu wrocławskiej agencji Wills Integrated dołączył Łukasz Kujawa i objął stanowisko Account Managera.
18.04.24, 13:23
| reklama & PR » informacje
Sprawne i zadbane auto. Wydanie specjalne magazynu Motor
15 kwietnia br. ukazało się wydanie specjalne tygodnika Motor – „Sprawne i zadbane auto” (Wydawnictwo Bauer).
18.04.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
BOLTON Polska wybiera Streetcom. Agencja zajmie się markami Rio Mare i Meglio
BOLTON Polska rozwija współpracę z agencją Streetcom od dwóch lat i teraz ponownie wybrała ją do realizacji kampanii Influencer marketingowych dla swoich brandów. Streetcom odpowiada za działania przede wszystkim dla marek Rio Mare i Meglio.
17.04.24, 18:51
| reklama & PR » informacje
PR Hub współpracuje z Instytutem Psychologii Polskiej Akademii Nauk
PR Hub oraz Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk nawiązały współpracę pod kątem obsługi PR naukowego projektu badawczego podejmującego tematykę kulturowo wrażliwych miar rozwoju społecznego i dobrostanu społecznego.
17.04.24, 15:00
| reklama & PR » informacje
VeloBank w przetargu wybiera Initiative
VeloBank rozstrzygnął przetarg na obsługę mediową w kanałach offline oraz digital.
17.04.24, 11:53
| reklama & PR » ludzie
Paweł Cholewa i Kamil Kuć przechodzą do McCANN
W kwietniu br. do McCANN, dołączył nowy team kreatywny w składzie Paweł Cholewa jako Senior Art Director i Head of Design oraz Kamil Kuć jako Senior Copywriter.
17.04.24, 11:07
| reklama & PR » ludzie
Jakub Różycki prezesem Lifetube’a
Stanowisko prezesa Lifetube’a objął Jakub Różycki, manager z ponad piętnastoletnim doświadczeniem, zdobytym m.in. w McKinsey, Allegro i Shoppee.
17.04.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Start it well. Well Fitness w kampanii promuje treningi medyczne i współpracę z Rehasport
Well Fitness wystartowało z kampanią "Start it well", która promuje treningi medyczne i ogłasza swoją współpracę z Rehasport.
17.04.24, 06:30
| reklama & PR » ludzie
endorfina events stworzyła dział dedykowany Creative Influencer Marketingowi. Na jego czele Natalia Kapuza
Agencja endorfina events tworzy dział dedykowany Creative Influencer Marketingowi, na którego czele stanęła Natalia Kapuza, Head of Creative Marketing. W ramach dalszego poszerzania kompetencji zespół pod przewodnictwem Kapuzy, rozwijać będzie działania in-house w obszarze influencer marketingu.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy