21.11.22, 17:56

Publicis Poland zachęca mężczyzn do badania swojej wątroby

Publicis Poland zachęca mężczyzn do badania swojej wątroby, fot.: pixabay.com

Rozpoczęła się kampania Publicis Poland dla Sonofi. Jej celem jest uświadomienie mężczyznom ważności wątroby w organizmie, oraz zachęcenie ich do badań w kierunku NAFLD.

Według danych GUS mężczyźni w Polsce żyją średnio o osiem lat krócej od kobiet. Jedną z przyczyn jest to, że mniej dbają o swoje zdrowie, a po 40. roku życia stają się bardziej narażeni na niealkoholowe stłuszczenie wątroby (NAFLD), które według szacunków może dotyczyć nawet ¼ Polaków.

Rozpoczynającą się właśnie kampania edukacyjna przygotowana przez Publicis Poland dla Sanofi, ma na celu podniesienie świadomości mężczyzn na temat roli wątroby w organizmie i konieczności badania jej w kierunku NAFLD. Kampanii towarzyszy hasło „Prowadź się zdrowo”. Ambasadorami akcji zostali kierowcy rajdowi: Kuba Przygoński, zdobywca Pucharu Świata w Rajdach Cross Country 2018 oraz Mikołaj Marczyk, Mistrz Polski i Europy Juniorów 2021. Agencja Publicis Poland należąca do struktur Publicis Worldwide jest odpowiedzialna za przygotowanie idei, strategii, kreacji oraz za realizację działań.

,,W projektowaniu kampanii, których celem jest edukacja skupiająca się na promowaniu zdrowych nawyków dążymy do tego, by przełamać schematy i kreatywnie podchodzić do tematu. Tak jest także w przypadku tej kampanii. Odniesienie do motoryzacji nie jest przypadkowe. Z naszego insightu wynika, że mężczyźni bardziej dbają o swój samochód niż o własne zdrowie. O regularnym serwisowaniu auta pamiętają zawsze, ale gdy przychodzi czas na wykonanie badań kontrolnych własnego organizmu, odkładają to w czasie. Dlatego, by dotrzeć z przekazem edukacyjnym, dotyczącym zagrożenia dla wątroby jakim jest NAFLD, zaproponowaliśmy zestawienie tych dwóch sytuacji. Zaprosiliśmy do współpracy osoby, które dla wielu mężczyzn mogą być autorytetem w dziedzinie motoryzacji, i które jednocześnie mogą także skutecznie zachęcić panów do badania stanu wątroby” – mówi Diana Świątek, Account Supervisior z Publicis Poland.

Do udziału w kampanii zaproszono także influencerów, Zachara OFF oraz Patryka Mikiciuka. Na potrzeby akcji agencja stworzyła serię spotów, które będą pokazywane w kanałach telewizyjnych oraz emitowane w mediach społecznościowych. Działania w formie kampanii displayowych będą prowadzone na portalach tematycznych oraz na portalach o tematyce ogólnej. Reklamy będą emitowane także w wybranych stacjach radiowych. Przy realizacji kampanii pracuje również agencja MSL odpowiedzialna za działania PR. Produkcję spotów powierzono studiu Papaya, postprodukcją zajęło się studio Lunapark. Za planowanie mediów odpowiada PHD Media.

Komentarze

Powiązane

27.05.23, 09:47
| reklama & PR » informacje
Arkadiusz Milk twarzą okularów Tommy Hilfiger
Tommy Hilfiger łączy siły z ikoną polskiego futbolu, Arkadiuszem Milikiem. W efekcie powstała miejska, pełna streetowego sznytu kampania, prezentująca kolekcję okularów Sporty Polo Pique 2023.
26.05.23, 19:43
| reklama & PR » informacje
I wracasz do pionu. Kampania 360° nowego produktu Żywiec Zdrój Minerals+
Pod hasłem "I wracasz do pionu" ruszyła kampania promująca Żywiec Zdrój Minerals+, czyli nowości na polskim rynku - połączenie krystalicznej górskiej wody źródlanej oraz minerałów i trzech witamin z grupy B.
26.05.23, 18:26
| reklama & PR » informacje
Specjalne menu z kwaśnymi dżemami Łowicz w restauracjach grupy FoodX
Marka Łowicz zaprezentowała extra kwaśną wkładkę do menu. Wraz z grupą FoodX, do której należą, m.in. Mr. Pancake, Pizza Boyz i Ghost Burgers, Łowicz przygotował specjalną ofertę, a jej bazą są nowości marki: Dżem Extra Kwaśny Jabłko i Wiśnia z Czarną Porzeczką. Kwaśnych propozycji będzie można spróbować w pięciu polskich miastach.
26.05.23, 15:13
| reklama & PR » informacje
Blue Media rozpoczyna rebranding do marki Autopay
Firma Blue Media rozpoczyna rebranding nowej marki parasolowej Autopay. Do prac nad strategią komunikacji i kreacją zaangażowane zostały agencje: Brand New Attitude (BNA), 2012 Agency, eCommerce Team oraz agencja PR Profeina. W pracy nad strategią marki oraz całym procesem rebrandingu firmę wspiera agencja CPC Brand Consultants.
26.05.23, 13:46
| reklama & PR » ludzie
Marta Błaszkiewicz przechodzi do agencji mediowej MIDO
Marta Błaszkiewicz dołącza do zespołu agencji mediowej MIDO na stanowisku Digital Director. 
26.05.23, 12:33
| reklama & PR » informacje
Samsung partnerem tytularnym turnieju Ultraliga
Samsung został partnerem tytularnym prestiżowych rozgrywek esportowych w regionie. Ultraliga zmienia się w Samsung Galaxy Ultraliga. Umowa obowiązuje do końca 2023 r. 
26.05.23, 10:05
| reklama & PR » informacje
Cut The Mustard z kolejną kampanią dla Skinoren
W wyniku wygranego przetargu, Cut The Mustard ponownie przygotowała kreację do kampanii marki Skinoren. W oparciu o autorską ideę kreatywną „Sprawdzony sposób na trądzik” powstało digitalowe wideo, w którym marka podkreśla, że jest lekiem i w przeciwieństwie do wielu „domowych” sposobów na trądzik, działa, a nie łagodzi objawy.
26.05.23, 08:20
| reklama & PR » informacje
VeloBank promuje kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu
Trwa kampania produktowo-wizerunkowa VeloBanku, która promuje kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Spoty reklamowe i działania w internecie skupiają się na korzyściach łatwego i wygodnego finansowania wydatków wakacyjnych. Kampania odwołuje się do strategii banku i „Świata Bardziej Velo”, gdzie nowoczesne i proste rozwiązania finansowe ułatwiają codzienne życie.
26.05.23, 06:30
| reklama & PR » informacje
#IKEAStarterPack. Kampania IKEA stworzona przez Gen Z dla Gen Z
W nowej kampanii #IKEAStarterPack, stworzonej przez Gen Z dla Gen Z, młodzi twórcy pokazują jak produkty z IKEA pomagają im na starcie – niezależnie od tego, czy to start w nowym mieszkaniu, czy start nowej zajawki.
25.05.23, 20:09
| reklama & PR » informacje
Wilno rozpoczyna kampanię z okazji 700-lecia miasta
Wilno obchodzi swoje 700-lecie. Dlatego miasto opublikowało filmik z humorystycznymi przeprosinami za hałas dla sąsiadów w Polsce. Wideo jest częścią kampanii „Przepraszamy, Sąsiedzie, w tym roku będziemy głośni” i zaprasza sąsiadów do wzięcia udziału w licznych tegorocznych imprezach rocznicowych.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.