17.11.22, 11:00

Mariusz Pitura rusza z projektem med-tech The Linghos

Logo The Linghos, fot.: materiały prasowe

„The Linghos” to projekt med-tech, który jest połączeniem gamingu, storytellingu, technologii i logopedii. Projekt rozwija Mariusz Pitura - były dyrektor kreatywny agencji J. Walther Thompson i Walk.

“The Linghos” to aplikacja, która dzięki zaawansowanych algorytmom sztucznej inteligencji ma diagnozować zaburzenia logopedyczne u dzieci i przygotować indywidualną terapię opartą o sterowane głosem gry. Aplikacja zawierać będzie także moduł do online’owych spotkań z logopedą do konsultacji trudniejszych przypadków.

Szacuje się, że w Polsce aż ok. 75 proc. dzieci w wieku od trzech do dziewięciu lat ma problemy logopedyczne. Znaczna ich część ma niewystarczający dostęp do logopedów lub nie ma go wcale. “W ten sposób wypełniamy lukę na technologicznym i medycznym rynku, dając wreszcie dzieciom fun z ćwiczeń, rodzicom wygodę, a logopedom nowoczesne narzędzie, którego do tej pory im brakowało” - mówi Mariusz Pitura.

Pointer.Capital inwestuje w The Linghos

Jak podkreśla twórca, projekt zyskuje uznanie w Polsce i na świecie. W 2022 r. w projekt zainwestował amerykański fundusz venture - Pointer.Capital. Firma prowadzi także rozmowy z innymi funduszami wspierającymi startupy med-tech, oraz z dużymi providerami usług medycznych.

Mariusz Pitura projekt The Linghos rozwija wraz z product designerem - Jakubem Śledziem. Panowie poznali się w firmie Techland, gdzie do końca 2021 r. pracowali nad rozwojem gry „Dying Light 2”. Premiera aplikacji w Polsce i USA zaplanowana została na drugą połowę 2023 r. Równolegle trwają prace nad poszerzeniem uniwersum the Linghos o serial animowany dla dzieci oraz serię wydawniczą.

Kim jest Mariusz Pitura?

Mariusz Pitura studiował Dziennikarstwo, Prawo, Scenariopisarstwo, Filmoznawstwo i Realizację Filmów Dokumentalnych. Jest absolwentem Cannes Lions & Berlin School of Creative Leadership, stypendystą programu „Młoda Animacja“ w Studiu Filmowym im. A. Munka, scenarzystą nagradzanych komiksów i filmów dokumentalnych. Niedawno wydał książkę dla dzieci “Jak zebra przeszła samą siebie” oraz komiks “Niepamięć absolutna”, który na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier został uznany za jeden z dziesięciu najlepszych komiksów 2022.

Komentarze

Powiązane

18.02.24, 12:59
| internet » ludzie
Krzysztof “Chris” Sulenta awansuje w MassiveMusic Warsaw
MassiveMusic Warsaw, kreatywna agencja muzyczna, awansowała Krzysztofa Sulentę na stanowisko senior music creative.
17.02.24, 12:00
| internet » informacje | kultura » informacje
Rusza ósma edycja Plebiscytu O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa
Po raz ósmy zostaną przyznane O!Lśnienia, nagrody kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Zwycięzców wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do północy 1 marca br. 
16.02.24, 18:45
| internet » informacje
Jak pisać o klimacie 2.0. Czym jest dezinformacja klimatyczna i jak z nią walczyć. Druga część poradnika Gazeta.pl dla dziennikarek i dziennikarzy
Poradnik o dezinformacji klimatycznej dla dziennikarzy i dziennikarek to kontynuacja wydanej w 2023 r. publikacji Gazeta.pl „Jak pisać o klimacie”, której celem jest wsparcie przedstawicieli mediów ogólnopolskich i lokalnych, powstała we współpracy z Fundacją Climate Strategies Poland.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 15:00
| radio » informacje | internet » informacje
Sprawa Rusałki. Nowa superprodukcja Audioteki
15 lutego br. udostępniono dwa pierwsze odcinki z sześciu odcinków nowej superprodukcji Audioteki – „Sprawa Rusałki”.
15.02.24, 12:48
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
W poprzedniej pracy nie było OK. Krzysztof Stanowski w kampanii rocketjobs.pl
Krzysztof Stanowski, twórca Kanału Zero, wziął udział w kampanii reklamowej portali pracy rocketjobs.pl i justjoin.it „Misja Zmiana”, w której namawia do zmiany pracy na własnych warunkach. Jest to już kolejna wspólna akcja marek z właścicielem Kanału Zero.
14.02.24, 15:30
| radio » informacje | internet » informacje
NOIZZ uruchamia podcast Komfort Guys
W czwartek, 15 lutego br., w Onet Audio, na NOIZZ.pl oraz na wybranych platformach podcastowych ruszy „Komfort Guys” - rozmowy o emocjach, z którymi można się utożsamiać, niezależnie od tego, czy jest to radość, smutek, bliskość, samotność, euforia, czy może przygnębienie.
14.02.24, 14:35
| prasa » informacje | internet » informacje
Nie żyje Mariusz Jabłoński
Zmarł Mariusz Jabłoński, właściciel portalu OstrowiecNews.pl.
14.02.24, 10:26
| internet » badania rynku
Pomponik.pl pozostaje liderem wśród serwisów plotkarskich
Pomponik.pl (Interia) w styczniu 2024 r. osiągnął rekordowy wynik – 8,8 mln RU. Serwis zdecydowanie wyprzedził inne serwisy plotkarskie. 
08.02.24, 17:30
| radio » informacje | internet » informacje
newonce zmienia strategię i odchodzi od modelu subskrypcyjnego
newonce odchodzi od modelu subskrypcyjnego. Od dłuższego czasu nowe treści tworzone przez tę platformę udostępniane były nieodpłatnie, natomiast 1 lutego br. otwarto archiwum, dzięki czemu wszyscy użytkownicy ponownie zyskali dostęp do pełnych wersji materiałów.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 26.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.