10.11.22, 07:00

Ogólnopolskie Śpiewanie Biało-Czerwonych Przebojów. RMF FM organizuje koncert karaoke z okazji Święta Niepodległości

Koncert RMF FM z okazji Święta Niepodległości, fot.: mat. archiwalne RMF FM

W tegorocznej edycji imprezy RMF FM z okazji Święta Niepodległości wystąpią Elektryczne Gitary, Oskar Cyms, Blanka, Mateusz Ziółko i Feel. Koncert odbędzie się 11 listopada br. na krakowskim Rynku Głównym.

Jak co roku z okazji Dnia Niepodległości, RMF FM organizuje „Ogólnopolskie Śpiewanie Biało-Czerwonych Przebojów” –koncert w formie karaoke, na którym występują gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Współorganizatorem imprezy jest Miasto Kraków.

Tegoroczna szósta edycja, rozpocznie się w samo południe od odśpiewania hymnu narodowego. Później polskie hity wszech czasów zaśpiewają Elektryczne Gitary, Oskar Cyms, Blanka, Mateusz Ziółko i Feel. Obok sceny na telebimie wyświetlane będą specjalnie przygotowane animacje i teksty utworów. Cała impreza będzie transmitowana na żywo na stronie internetowej rozgłośni i na profilach stacji w mediach społecznościowych. Relacje z imprezy pojawią się też w specjalnym programie RMF FM prowadzonym przez Daniela Dyka ze studia i Jacka Tomkowicza ze sceny na Rynku.

RMF FM obchodzi Święto Niepodległości zapraszając do wspólnego śpiewania biało-czerwonych przebojów od 2016 r. W poprzednich edycjach udział wzięli, m.in. Lady Pank, Grzegorz Markowski z Perfectem, Artur Gadowski z zespołem IRA, Varius Manx z Kasią Stankiewicz, Viki Gabor, Piotr Kupicha, Three Of Us, Marta Gałuszewska, Sarsa, Anna Karwan, Mateusz Ziółko, Antek Smykiewicz, Sound’n’Grace, Natalia Zastępa, Roksana Węgiel, Lanberry i Marcin Sójka.

Historię Polski w obrazkach dźwiękowych wg Dariusza Maciborka

Oprócz tego 11 listopada RMF FM zaprosi słuchaczy na specjalne wydanie „QuizShow”, w którym Paulina Sawicka przepyta gwiazdy w specjalnych biało-czerwonych konkursach. Po godz. 18.00 odbędzie się kolejna edycja corocznego plebiscytu „Złote Pługi”. W tym roku to Mariusz Kałamaga wybierze i skomentuje najoryginalniejsze i najdziwniejsze wypowiedzi polityków układając je w swoisty ranking. Natomiast wieczorem Darek Maciborek zaprezentuje „Historię Polski w obrazkach… dźwiękowych”, w której przy pomocy archiwalnych dźwięków, komentarzy gwiazd i piosenek zilustruje najciekawsze lata z historii naszego kraju.

Temat niepodległości w Faktach RMF FM 

Święto Niepodległości przez cały dzień będzie także tematem przewodnim „Faktów RMF FM”. Dziennikarze przedstawią, m.in. historię Antoniego Stawarza, organizatora oswobodzenia Krakowa w 1918 r. oraz porozmawiają z Polakami, bijącymi rekordy w swoich dziedzinach pod flagą biało-czerwoną: himalaistą Andrzejem Bargielem, podróżnikami Mateuszem Waligórą i Piotrem Chmielińskim oraz żeglarką Joanną Pajkowską. W „Faktach” głos zabiorą też słuchaczki i słuchacze – reporterzy w wielkich miastach i małych miasteczkach w całej Polsce pytać będą, co oznacza dla nich niepodległość.

Komentarze

Powiązane

30.01.23, 07:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Rusza czwarta edycja konkursu dziennikarskiego #AllForJan Award
Ringier Axel Springer Polska otwiera nabór zgłoszeń do czwartej edycji konkursu #AllForJan Award. W konkursie o nagrodę im. Jána Kuciaka są wyróżniane najlepsze reportaże oraz relacje medialne nagłaśniające społecznie ważne tematy.
27.01.23, 18:43
| radio » informacje
Cykl programów o depresji na antenie Chillizet
Chillizet włącza się w obchody Światowego Dnia Walki z Depresją. 28 stycznia br. ruszy weekendowy cykl specjalnych audycji „Plac zabaw” poświęconych depresji u młodzieży.
26.01.23, 14:30
| radio » informacje
Nowe koncesje dla Radia Złote Przeboje 100,1 FM i Trendy Radio
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że warszawskie Radio Złote Przeboje 100,1 FM oraz krośnieńskie Trendy Radio będą mogły emitować swój program przez następne dziesięć lat.
26.01.23, 13:30
| radio » informacje
Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy na antenach stacji Grupy Eurozet
Stacje Grupy Eurozet tradycyjnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku po raz 12. Antyradio jest wyłącznym rockowym patronem medialnym Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz piąty patronem medialnym wydarzenia zostało Radio ZET. Finał wspierają również Meloradio i Chillizet.
26.01.23, 12:30
| radio » informacje
Tomasz Terlikowski zastępuje Roberta Mazurka w Porannej rozmowie RMF FM
Na czas urlopu Roberta Mazurka, gospodarzem „Porannej rozmowy RMF FM” jest Tomasz Terlikowski.
26.01.23, 11:24
| radio » informacje
Polskie Radio Białystok: nietrzeźwy dziennikarz prowadził program, stacja przeprasza
20 stycznia br. popołudniowe pasmo Polskiego Radia Białystok prowadził nietrzeźwy dziennikarz. Zarząd zapowiada surowe konsekwencje służbowe. Jednak w czasie trwania audycji nikt z osób nadzorujących ani współpracowników nie zareagował.
25.01.23, 15:30
| radio » informacje
75. urodziny Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat
25 stycznia br., dziennikarz muzyczny, Wojciech Mann obchodzi 75 urodziny. Z tej okazji zespół Radia Nowy Świat przygotował specjalny urodzinowy wiersz, który został wyemitowany na antenie w porannej audycji „Nowy Świt”, a chwilę później pojawił się w formie video w kanałach społecznościowych Radia.
25.01.23, 14:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Przewodniczący KRRiT nałoży karę na Polskie Radio Szczecin oraz TVP Info?
Maciej Świrski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji , na podstawie art. 53 ust. 1 urt, wszczął postępowania z urzędu w sprawie ukarania nadawców Polskiego Radia Szczecin oraz TVP Info, w związku z emisją treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila, co w rażący sposób zagrażało dobru małoletnich ofiar przemocy.
24.01.23, 19:58
| radio » informacje
Zespół Michalove wystąpi w Jedynce w ramach cyklu Scena Szpilmana – Jedynka Live
 27 stycznia br., na antenie Jedynki zaplanowano transmisję koncertu zespołu Michalove. Wydarzenie odbędzie w ramach cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live” – kameralnych spotkań z muzyką i artystami z całego świata, które Program 1 wznawia po przerwie. 
24.01.23, 12:43
| radio » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Media Grupy Agora włączyły się w 31. Finał WOŚP
W niedzielę, 29 stycznia br. pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich –małych i dużych!” odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupy Agora tradycyjnie wesprą akcję, organizując aukcje internetowe, zbierając pieniądze do wirtualnych puszek oraz relacjonując przebieg niedzielnego finału.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalist/-ka ds.promocji

Kielecki Teatr Tańca | inne

Przejdź do oferty

Specjalista ds. komunikacji

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 04.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.