25.10.22, 09:00

Radio 357 dziękuje uczestnikom akcji Posadź z nami las. Dziennikarze i artyści nagrali Ptasie radio Tuwima

Igor Sokołowski podczas nagrywania podcastu, fot.: materiały prasowe

Zespół Radia 357 przygotował podcast z wyjątkową interpretacją wiersza Juliana Tuwima “Ptasie radio”. Do nagrania wytypowane zostały osoby, których nazwiska mają ukryte nawiązania do gatunków ptaków. Wstęp do wiersza nagrał Zenon Laskowik, epilog natomiast - Tomasz Rożek, ambasador akcji “Posadź z nami las”. To symboliczne podziękowanie dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję “Posadź z nami las”.

Nagrań dokonano w studiu Radia 357. „Tym razem nasze studio zamieniliśmy w radiowy las. Zaprosiliśmy do niego aktorów i dziennikarzy, ale był jeden warunek. Szukaliśmy osób, których nazwiska mają ukryte nawiązania do gatunków ptaków. Chcieliśmy wspólnie stworzyć minisłuchowisko, które będzie bawiło, ale też przypomni, że lasy to ważna rzecz. Zareagowali bardzo pozytywnie, a ich interpretacji wiersza słucha się świetnie. Słucha i ogląda, bo nagraliśmy także wersję video oraz materiał o kulisach produkcji” - mówi Paweł Sołtys, Prezes Zarządu Radia 357.

Kto zabrał udział w nagraniu słuchowiska?

W nagraniu udział wzięli: Paweł Drozd (autor podcastu “Brzmienie świata według Drozda”), Tadeusz Drozda (satyryk), Teresa Drozda (dziennikarka, podcasterka), Michał Gąsiorowski (Radio 357), Bartek Gil (Radio 357), Stanisław Jaskułka (aktor), Wojciech Sikora (aktor), Anita Sokołowska (aktorka), Igor Sokołowski (dziennikarz), Mariusz Szczygieł (dziennikarz, pisarz), Anna Sroka-Hryń (aktorka), Barbara Wrońska (wokalistka), Zenon Laskowik (satyryk) i Tomasz Rożek (dziennikarz). Podcast wyprodukowała Gabi Darmetko z Radia 357. Nagrania reżyserował Bartosz Wesołowski. Wstęp opracował Filip Jaślar.

Nagranie “Ptasiego radia” powstało w ramach finału akcji Radia 357 “Posadź z nami las”. Trwała przez 10 dni i w tym czasie 13 tys. osób ufundowało 106 450 metrów kwadratowych lasu, czyli ponad 10 hektarów. „Chcemy w ten sposób podziękować wszystkim, którzy włączyli się w tę wyjątkową zbiórkę oraz tym, którzy osobiście przyjechali do Suchowoli i pomogli nam w sadzeniu. Oraz zwrócić uwagę, że tego typu akcje są potrzebne i że warto dbać o lasy, sadzić nowe i myśleć o kolejnych pokoleniach” - mówi Paweł Sołtys.

Komentarze

Powiązane

24.05.23, 17:30
| radio » informacje
ORLEN Wyścig Narodów w Jedynce, Trójce i Czwórce
W dniach 24 – 28 maja br. odbędzie się ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Polskie Radio będzie jedyną rozgłośnią w Polsce z prawami do bieżących transmisji radiowych z tego wydarzenia.
23.05.23, 18:37
| radio » informacje | prasa » informacje
O tym się mówi. Nowy cykliczny raport dziennikarski IMM i Radia ZET
Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach.
23.05.23, 06:30
| radio » informacje
Powracają Grube Ryby nagrody Radia Kolor 103 FM
Po przerwie związanej z pandemią COVID-19, nagrody Radia Kolor powracają po czterech latach przerwy. Grube Ryby 2023 zostaną wręczone podczas specjalnej Gali Urodzinowej, która odbędzie się 16 czerwca 2023 r. w Opera Club w Warszawie. Gwiazdą wieczoru będzie brytyjski wokalista i gitarzysta Alfie Templeman.
22.05.23, 10:15
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa RMF nie podniesie cen reklam na okres letni
Grupa RMF nie zmieni cen na lato, pozostawiając zaszyte rabaty dla klientów w pakietach i – jak podkreśla Grupa - najniższe przeliczniki krótkich kopii wśród liczących się ofert na rynku.
22.05.23, 07:30
| radio » informacje
Dogrywka w Radiu ZET. Nowy podcast Mateusza Ligęzy
Radio ZET udostępniło kolejny podcast. "Dogrywka w Radiu ZET" przygotowywana jest przez dziennikarza sportowego stacji - Mateusza Ligęzę.
19.05.23, 19:16
| radio » informacje
Marek Wałkuski i Jerzy Jachowicz laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia
Marek Wałkuski i Jerzy Jachowicz zostali laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia za rok 2022. Uroczystość wręczenia odbyła się 18 maja br. w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.
19.05.23, 11:28
| radio » informacje
Nowe Stacje+ w ofercie RMF Classic+
Do dotychczasowej oferty Stacji dostępnych na platformie RMF Classic+, dołączyło sześć kolejnych kanałów, m.in. RMF Classic+ Hans Zimmer, RMF Classic+ Muzyka Oskarowa oraz RMF Classic+ Czas skupienia.
19.05.23, 06:30
| radio » informacje
ZET jak zdrowie Agnieszki Kołodziejskiej. Nowy podcast Radia Zet
"ZET jak zdrowie" to kolejna nowość w ofercie podcastów Radia ZET. Agnieszka Kołodziejska będzie rozmawiać w nim z różnymi specjalistami o kwestiach zdrowotnych, które interesują Polaków. Pierwszy odcinek został udostępniony 17 maja br.
18.05.23, 08:30
| radio » informacje
Polski przebój XXI wieku. Plebiscyt programu Pierwszego Polskiego Radia
Plebiscyt „Polski Przebój XXI Wieku” radiowej Jedynki zorganizowany jest w ramach akcji „Maj Polskiej Piosenki”. Aby wziąć w nim udział trzeba zagłosować na jeden ze stu utworów zaproponowanych przez dziennikarzy muzycznych stacji. Głosowanie potrwa do 31 maja br.
17.05.23, 10:08
| radio » informacje
Bon rozdaje Radio ZET. Stacja w przedwakacyjnej zabawie rozda gotówkę
Pod hasłem „Bon rozdaje Radio ZET” rusza nowa antenowa zabawa, w której słuchacze mają szansę wygrania gotówki w wysokości do 2 tys. zł na realizację wakacyjnych planów. Akcję wspiera internetowa kampania promocyjna.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.