24.10.22, 10:11

Słuchacze Radia 357 posadzili las w Suchowoli

Akcja sadzenia lasu Radia 357, fot.: materiały prasowe

Prawie 200 słuchaczy Radia 357 sadziło las w Suchowoli. Posadzone zostało 4250 sadzonek na obszarze 3,57 hektara. Akcje sadzenia w nowych lokalizacjach będą organizowane w przyszłym roku.

Prawie 200 słuchaczy Radia 357 sadziło las w Suchowoli. Posadzone zostało 4250 sadzonek na obszarze 3,57 hektara. Akcje sadzenia w nowych lokalizacjach będą organizowane w przyszłym roku.

W sobotę, 22 października br. w Suchowoli łącznie blisko 200 osób spotkało się, by wspólnie zasadzić ufundowany przez słuchaczy Las Radia 357. „A właściwie dopiero jego pierwszą część. Tyle terenu zabezpieczyliśmy i tyle byliśmy w stanie posadzić w ciągu jednego dnia. Prawie 4 hektary to 4250 tysięcy sadzonek. I cały dzień pracy dla niemal 200 osób. To rekordowo duża grupa jak na taką akcję. Większej nie dalibyśmy rady ogarnąć organizacyjnie, choć chętnych było kilkakrotnie więcej. Ale nic straconego - sadzimy teraz tylko pierwszą część z ponad 10 hektarów. Kolejne akcje w przyszłym roku - mamy nadzieję spotkać się z każdym, kto chce nam pomóc” - mówi Anna Markowicz, koordynująca akcję sadzenia Lasu Radia 357.

Wraz ze słuchaczami Las Radia 357 sadzili dziennikarze Radia 357, wśród nich Adam Zbyryt, Krystian Hanke, Marcin Łukawski, Iza Woźniak, Roma Leszczyńska, Halina Wachowicz, Paweł Sołtys, Ernest Zozuń, Beata Kwiatkowska i Olga Mickiewicz.

Dobra Energia wspiera las 357 

W organizacji akcji sadzenia lasu Radio 357 wspierała Fundacja PVE Dobra Energia. „To świetny przykład na to jak działa nasza społeczność. Grudzień, na aukcji Pana Kuby czapeczki od czołowych kierowców Formuły I. Dzwoni pan Adnan i w morderczym finale kupuje je za 200 tysięcy złotych. Po czym - poza jedną - oddaje wszystkie czapeczki swojemu “konkurentowi”, który zaoferował niewiele mniej. Od tamtej pory pan Adnan jest świetnie znany naszym słuchaczom, a teraz fundacja PVE Dobra Energia, założona przez jego rodzinę i przyjaciół, pomogła nam zorganizować i pokryć niemałe koszty całej akcji sadzenia. Takich mamy Patronów” - mówi Julia Kohman, zarządzająca w Radiu 357 sprzedażą i marketingiem.

Wspólnie z fundacją Radio 357 przygotowało serię Bajek z Dobrą Energią. Są dostępne dla wszystkich dzieci w platformie Twoje 357.

Skąd wziął się pomysł na las 357?

Akcja Radia 357 nawiązuje do otwarcia zbiórki na start rozgłośni w dniu 5 października 2020 r. Wtedy społeczność słuchaczy w krótkim czasie zgromadziła środki umożliwiające uruchomienie projektu. „Wspólnie pokazaliśmy wtedy jak ogromna jest siła społeczności. Dwa lata temu chodziło o radio. Szukaliśmy pomysłu jak nawiązać do tamtych chwil, ale bez przesadnego zajmowania się wyłącznie sobą. Chcieliśmy skupić siłę społeczności znowu na czymś, z czego skorzysta więcej osób. Tak pojawił się pomysł na zasadzenie 3,57 hektara lasu w miejscu, z którego wcześniej został wycięty. Ale Społeczność Radia 357 zdecydowała, że chce posadzić trzy razy więcej lasu. I tak zrobimy. Szukamy już terenu na kolejne hektary, bo nie spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy” - mówi Paweł Sołtys kierujący pracami zarządu Radia 357. Kolejne akcje sadzenia w nowych lokalizacjach będą zorganizowane w przyszłym roku.

Ostatecznie w ciągu 10 dni poprzez stronę las.Radio357.pl słuchacze sfinansowali aż 106 450 metrów kwadratowych lasu, czyli ponad 10 hektarów. W akcję włączyło się 13 tys. osób, wykonując 15 tys. transakcji. Dwie osoby sfinansowały obszar o wielkości 357 metrów kwadratowych „ Nie spodziewaliśmy się aż takiej skali odzewu i zaangażowania. Cieszy nas też bardzo, że wiele osób dzięki tej akcji poznało Radio 357 i może zaprzyjaźni się z nami na dłużej. To dzięki finansowemu wsparciu naszej społeczności możemy robić takie akcje, docierać do nowych słuchaczy i rozwijać dobre, niezależne radio internetowe” - mówi Paweł Sołtys.

Ambasadorem akcji jest dr Tomasz Rożek. Akcja powstała w partnerstwie z fundacją Nauka. To Lubię. Partnerem merytorycznym akcji jest fundacja Las Na Zawsze.

Komentarze

Powiązane

24.05.23, 17:30
| radio » informacje
ORLEN Wyścig Narodów w Jedynce, Trójce i Czwórce
W dniach 24 – 28 maja br. odbędzie się ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Polskie Radio będzie jedyną rozgłośnią w Polsce z prawami do bieżących transmisji radiowych z tego wydarzenia.
23.05.23, 18:37
| radio » informacje | prasa » informacje
O tym się mówi. Nowy cykliczny raport dziennikarski IMM i Radia ZET
Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach.
23.05.23, 06:30
| radio » informacje
Powracają Grube Ryby nagrody Radia Kolor 103 FM
Po przerwie związanej z pandemią COVID-19, nagrody Radia Kolor powracają po czterech latach przerwy. Grube Ryby 2023 zostaną wręczone podczas specjalnej Gali Urodzinowej, która odbędzie się 16 czerwca 2023 r. w Opera Club w Warszawie. Gwiazdą wieczoru będzie brytyjski wokalista i gitarzysta Alfie Templeman.
22.05.23, 10:15
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa RMF nie podniesie cen reklam na okres letni
Grupa RMF nie zmieni cen na lato, pozostawiając zaszyte rabaty dla klientów w pakietach i – jak podkreśla Grupa - najniższe przeliczniki krótkich kopii wśród liczących się ofert na rynku.
22.05.23, 07:30
| radio » informacje
Dogrywka w Radiu ZET. Nowy podcast Mateusza Ligęzy
Radio ZET udostępniło kolejny podcast. "Dogrywka w Radiu ZET" przygotowywana jest przez dziennikarza sportowego stacji - Mateusza Ligęzę.
19.05.23, 19:16
| radio » informacje
Marek Wałkuski i Jerzy Jachowicz laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia
Marek Wałkuski i Jerzy Jachowicz zostali laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia za rok 2022. Uroczystość wręczenia odbyła się 18 maja br. w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.
19.05.23, 11:28
| radio » informacje
Nowe Stacje+ w ofercie RMF Classic+
Do dotychczasowej oferty Stacji dostępnych na platformie RMF Classic+, dołączyło sześć kolejnych kanałów, m.in. RMF Classic+ Hans Zimmer, RMF Classic+ Muzyka Oskarowa oraz RMF Classic+ Czas skupienia.
19.05.23, 06:30
| radio » informacje
ZET jak zdrowie Agnieszki Kołodziejskiej. Nowy podcast Radia Zet
"ZET jak zdrowie" to kolejna nowość w ofercie podcastów Radia ZET. Agnieszka Kołodziejska będzie rozmawiać w nim z różnymi specjalistami o kwestiach zdrowotnych, które interesują Polaków. Pierwszy odcinek został udostępniony 17 maja br.
18.05.23, 08:30
| radio » informacje
Polski przebój XXI wieku. Plebiscyt programu Pierwszego Polskiego Radia
Plebiscyt „Polski Przebój XXI Wieku” radiowej Jedynki zorganizowany jest w ramach akcji „Maj Polskiej Piosenki”. Aby wziąć w nim udział trzeba zagłosować na jeden ze stu utworów zaproponowanych przez dziennikarzy muzycznych stacji. Głosowanie potrwa do 31 maja br.
17.05.23, 10:08
| radio » informacje
Bon rozdaje Radio ZET. Stacja w przedwakacyjnej zabawie rozda gotówkę
Pod hasłem „Bon rozdaje Radio ZET” rusza nowa antenowa zabawa, w której słuchacze mają szansę wygrania gotówki w wysokości do 2 tys. zł na realizację wakacyjnych planów. Akcję wspiera internetowa kampania promocyjna.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.