20.10.22, 06:00

To, co najpiękniejsze – standardy, które kochamy. Koncert z udziałem Małgorzaty Walewskiej w Jedynce

Zapowiedź wydarzenia, fot.: materiały prasowe

20 października br., o godz. 20.00, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się kolejny koncert z cyklu „ To, co najpiękniejsze – standardy, które kochamy”. W programie zaplanowano fragmenty z opery Carmen Georges’a Bizeta w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej oraz Tadeusza Szlenkiera, z towarzyszeniem Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy oraz standardy m.in. Georga Gershwina, Glenna Millera, Duke’a Ellingtona w wykonaniu Chopin University Big Band pod batutą Piotra Kostrzewy.

Cykl koncertów „To, co najpiękniejsze..” Polskie Radio organizuje od 2017 r., pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych. Ideą koncertów jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród szerokiego grona odbiorców poszukujących kontaktu z kulturą.

To co najpiękniejsze, to dla nas cykl niezwykle ważny, pokazujący piękno muzyki, bez względu na style i gatunki, a mało tego, udaje nam się czasem w ramach naszych koncertów to i owo pomieszać. To radość ze spotkania z naszą wspaniałą Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, Big Bandem i cudownymi solistami na czele z Małgorzatą Walewską. A jeśli dołożymy do tego repertuar – Carmen Bizeta oraz bigbandowe standardy, to Państwo świetnie wiedzą, że warto włączyć Jedynkę i być z nami podczas tego występu” – mówi Marcin Kusy, który poprowadzi koncert.

W pierwszej części koncertu „To, co najpiękniejsze – standardy, które kochamy” będzie można usłyszeć fragmenty z opery Carmen Georges’a Bizeta, w tym arie: Habanera, Seguidilla, „Z kwiatkiem” oraz fragment z musicalu Bernsteina West Side Story – Tonight w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej (mezzosopran) oraz Tadeusza Szlenkiera (tenor) z towarzyszeniem Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy.

Druga część wieczoru będzie należała do Chopin University Big Band, który tworzą studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Pod batutą Piotra Kostrzewy – zaprezentują standardy, m.in. Georga Gershwina, Glenna Millera, Duke’a Ellingotna z udziałem – Małgorzaty Walewskiej w utworach: Henry Mancini’ego – Moon River i KurtaWeila – Alabama Song i Mackie Majcher z Opery za trzy grosze.

Transmisja koncertu „To, co najpiękniejsze – standardy, które kochamy ” została zaplanowana na czwartek, 20 października br. o godz. 20.00 w Jedynce oraz w mediach społecznościowych publicznego nadawcy.

Komentarze

Powiązane

16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
14.03.23, 17:00
| radio » informacje
Cenniki Grupy RMF bez zmian
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe swoich stacji i pakietów na kolejne dwa miesiące. Pozostaną one bez zmian w stosunku do obecnie obowiązujących.
14.03.23, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży spadek Eski
Eska mimo dużego spadku, pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (sieci radiowe).
13.03.23, 20:46
| radio » informacje
Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II. Okolicznościowy cykl w Jedynce
Program 1 Polskiego Radia będzie emitował nagrania z wypowiedziami papieża Polaka. Cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” będzie emitowany w Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, w niedziele o godz. 18.25. Emisja potrwa do 2 kwietnia br.
13.03.23, 10:06
| radio » informacje
RMF FM liderem, duży wzrost Jedynki
RMF FM pozostaje liderem rynku. Jedynka uzyskała rekordowy wzrost udziału - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
13.03.23, 06:30
| radio » informacje
Nowości w wiosennej ramówce Radia Nowy Świat
Trzy nowe audycje, nowy cykl o Czechach w porannym paśmie, powrót audycji „Piosennik” i cyklu Mikołaja Kierskiego o Afryce. Te i inne propozycje pojawią się w Radiu Nowy Świat w marcu br.
11.03.23, 16:10
| radio » informacje
Zmarł Janusz Weiss
Nie żyje Janusz Weiss – dziennikarz, artysta kabaretowy, prezenter radiowy i telewizyjny, w latach 1990–2013 związany z Radiem Zet.
09.03.23, 13:02
| radio » informacje
Znamy skład sztabu pracującego nad integracją zespołów w Grupie Eurozet
8 marca br. Grupa Eurozet podała pełny skład specjalnego sztabu operacyjnego odpowiedzialnego za integrację swoich zespołów. Zespół ekspertów ma czuwać nad poszczególnymi obszarami działalności, m.in. stacjami muzycznymi, informacjami i publicystyką, sprzedażą, finansami, HR oraz rozwojem cyfrowym.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 17.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.