15.10.22, 21:00

,,Podziemna Armia'' na międzynarodowych targach MIPCOM w Cannes

Podziemna Armia, fot.: materiały prasowe

W październiku br., polski producent InbornMedia i brytyjski Woodcut International ogłosili, że seria dokumentalna „Podziemna Armia” zostanie po raz pierwszy zaprezentowana w Cannes na międzynarodowych targach MIPCOM. 

„Podziemna Armia” (Eng. Underground Army) opowiada historię Polskiego Państwa Podziemnego – największej organizacji antyhitlerowskiej partyzantki i akcji konspiracyjnych w okupowanej Europie podczas II wojny światowej. Seria ujawnia kluczową rolę, jaką odegrał ruch podziemny w gromadzeniu informacji wywiadowczych, komunikowaniu się z aliantami i zakłócaniu niemieckiej machiny wojennej. Film pokazuje tajemnice spisku, unikalną broń i działania militarne.

„Możliwość wyprodukowania serii we współpracy z tak znakomitymi, międzynarodowymi partnerami jak Woodcut International i Viasat World jest dla nas szczególnie cenna, ponieważ daje szansę, aby historia Polskiego Państwa Podziemnego została wreszcie rozpoznana na całym świecie. Eksportujemy polską telewizję od lat i będziemy to robić coraz intensywniej. To jest bardzo skuteczny sposób na promocję naszego kraju” – mówi Maciej Pawelczyk, CEO, Inbornmedia.

Serial został wzbogacony o materiały archiwalne, niektóre w kolorze, sfilmowane podczas powstania warszawskiego, a także spektakularne rekonstrukcje nakręcone w Polsce. Komentarzy eksperckich dostarczają uznani międzynarodowi historycy i autorzy, w tym Alexandra Richie, Jochen Boehler, Geoffrey Roberts, Roger Moorhouse i Anita Prażmowska, a także historycy i eksperci z Polski, m. in. Paweł Ukielski, Rafał Wnuk, Michał Mackiewicz czy płk Piotr Gastal.

O firmach

Woodcut International, producent brytyjski, zajmuje się globalną dystrybucją serii, poza Europą Środkowo-Wschodnią i Skandynawią.

Inbornmedia Sp. z o.o. to firma zajmująca się produkcją telewizyjną. Od 2005 dostarcza kontent dla Polsat, Discovery Networks, BBC, Viasat, TVN, czy TVP. Firma stworzyła serial "Złomowisko PL".Wyprodukowała też pierwszą polską serię dla BBC pod tytułem “Spakowane Życie”. Ostatnie filmy dokumentalne wyprodukowane przez Inbornmedia zostały sprzedane m.in. do: France 5, Rai1, Red Bull TV and Al Jazeera, czy Sky Germany.

Komentarze

Powiązane

12.02.24, 19:21
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Bestsellery Empiku 2023 w TVN i sieci
25. edycja Gali Bestsellerów Empiku odbędzie się 13 lutego br. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie TVN oraz na YouTube i Facebooku Empiku wraz z relacją zza kulis. Producentem wykonawczym gali po raz drugi jest Agencja Marketingowa Dentsu Polska.
26.01.24, 19:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Sterk - znaczy silny. Film dokumentalny TVP Polonia nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mokkho w Indiach
„Sterk - znaczy silny” w reżyserii Elżbiety Kapsy został uznany za najlepszy film dokumentalny podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Mokkho w Indiach. Autorka otrzymała również nagrodę dla najlepszego reżysera.
20.01.24, 12:00
| kultura » książki
Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację 27 bibliotekom
Blisko 55 mln zł dofinansowania na lata 2024-2025 otrzyma, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 27 bibliotek, które uzyskały najwyższą punktację w trzecim naborze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Priorytet 2, Kierunek interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”.
18.01.24, 21:00
| kultura » film
Miłość jak miód. Agnieszka Suchora i Edyta Olszówka na wielkim ekranie już w lutym
9 lutego br. do kin w całej Polsce wejdzie film „Miłość jak miód”. Bohaterkami polskiej komedii są kobiety po pięćdziesiątce, które przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze.
17.01.24, 19:27
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Wystawa fotosów pochodzących z filmu Kos w warszawskich Łazienkach do końca stycznia
TVP Dystrybucja Kinowa i Aurum Film organizują wystawę fotosów pochodzących z filmu „Kos”, który wejdzie do kin w całej Polsce 26 stycznia br.
16.01.24, 23:27
| kultura » informacje
Hania Rani i Paweł Maślona z Paszportami Polityki 2023. Lista laureatów
16 stycznia br., po raz 31. podczas Gali zostały wręczone nagrody Paszporty Polityki dla wybitnych młodych twórców i artystów.
15.01.24, 21:15
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Jan Jakub Kolski gościem podcastu Rekonstrukcja Cyfrowa TVP
We wtorek, 16 stycznia br. o godz. 12:12, Telewizja Polska udostępni kolejny odcinek podcastu „Rekonstrukcja Cyfrowa TVP” na platformach YouTube i Spotify. Jego bohaterem będzie Jan Jakub Kolski, reżyser, absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Gospodarzem programu jest krytyk filmowy Łukasz Adamski. 
15.01.24, 15:45
| internet » informacje | kultura » książki
Pierwszy audiobook czytany przez AI w Audiotece. Będą kolejne jeszcze w tym roku
„Gaming na giełdzie” to pierwszy wyprodukowany przez Audiotekę audiobook przeczytany przez sztuczną inteligencję. Producenci Audioteki wybrali książkę autorstwa Pawła Sugalskiego, ponieważ zawiera wiele danych i technicznych pojęć, których czytanie stanowi obecnie wyzwanie dla AI. Produkcja została udostępniona dla użytkowników Audioteka Klub.
11.01.24, 14:05
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
12. edycji festiwalu filmowego Script Fiesta. Tokarczuk, Maślona i Machulski wybiorą najlepsze scenariusze
Do 21 stycznia br. można zgłaszać prace w konkursach scenariuszowych. W Kapitule i Jury konkursów zasiądą m.in. Olga Tokarczuk, Paweł Maślona i Juliusz Machulski. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne o łącznej sumie 70 tys. zł.
10.01.24, 13:30
| kultura » informacje
Janusz Majewski nie żyje
Zmarł Janusz Majewski – reżyser filmowy, dramatopisarz, pisarz, scenarzysta, wykładowca, rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.