13.10.22, 18:00

Serwis Sport.pl partnerem rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasa Games

Serwis Sport.pl został partnerem rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasa Games, fot.: materiały prasowe

Sport.pl oraz Ekstraklasa SA rozpoczęcie rozpoczynają współpracęprzy esportowym turnieju PKO Bank Polski Ekstraklasa Games z udziałem klubów piłkarskich. Będzie to V sezon największego w Polsce turnieju w grze EA SPORTS FIFA 23. W ramach partnerstwa redakcja serwisu będzie przygotowywać relacje z tego wydarzenia oraz prowadzić streamy na platformie Twitch. Dziennikarze Sport.pl otrzymają także dostęp do ekskluzywnych treści związanych z rozgrywkami.

Redakcja esportowa Sport.pl zaprosi swoich czytelników do śledzenia rozgrywek PKO BP Ekstraklasa Games, które rozpoczęły się 8 października br. i potrwają do kwietnia 2023 r. W serwisie publikowane będą relacje z zawodów, informacje o czołowych zawodnikach i analizy związane z rozgrywkami. Dodatkowo, dzięki partnerstwu z Ekstraklasą dziennikarze Sport.pl będą mieli dostęp do ekskluzywnych materiałów związanych z turniejem.

Symulatory piłkarskie, a w szczególności popularna seria FIFA, to połączenie świata gamingu, esportu i sportu. Poprzednie edycje Ekstraklasa Games wyróżniały się pozytywnymi emocjami oraz rywalizacją na najwyższym poziomie. Jestem pewien, że podobnie będzie także w najbliższym sezonie i ogromnie cieszę się, że Sport.pl będzie miał w tym swój udział” – mówi Patryk Stec, szef działu esportowego w Sport.pl.

W ciągu czterech dotychczasowych edycji Ekstraklasa Games odnotowano łącznie ponad 45 tys. rejestracji do zmagań online, a wszystkie transmisje na antenach partnerów medialnych zostały wyświetlone około 5,7 mln razy. Rozgrywki cieszyły się także dużą popularnością w mediach społecznościowych – podczas sezonu na Facebooku i TikToku wygenerowany został zasięg na poziomie 7,1 mln. Dzięki statusowi „Official League Qualifier” oraz licencji od wydawcy gry EA Sports czołowi zawodnicy turnieju, jako jedyni w Polsce, zyskiwali awans do fazy play-in EA SPORTS FIFA Global Series.

Z sezonu na sezon esportowy turniej Ekstraklasy rozwija się, zyskując nowych odbiorców oraz partnerów” – mówi Bartosz Orzechowski prowadzący projekt z ramienia Ekstraklasy SA. „W najnowszej edycji planujemy otworzyć się na kluby Fortuna 1. Ligi, ale także organizujemy otwarte turnieje dla amatorów, torując im ścieżkę awansu do finałów. Pracujemy też nad tym, by turniej docierał do coraz szerszej widowni – zarówno w telewizji, jak i online. Tym bardziej cieszy nawiązanie współpracy z serwisem Sport.pl, mocno rozwijającym się w esporcie. Jestem przekonany, że obie strony skorzystają na tym partnerstwie – zarówno Ekstraklasa Games pod kątem zasięgów, jak i Sport.pl, który zyska atrakcyjny i ekskluzywny content dla swoich czytelników” – dodaje Orzechowski.

Serwis Sport.pl stawia na rozwój działu esportowego i rozwija partnerstwa z organizacjami z obszaru esportu. Przełożyło się to m.in. na wzrost liczby użytkowników zainteresowanych treściami esportowymi oraz prawie dwukrotne wydłużenie czasu, jaki poświęcają oni na lekturę artykułów o tej tematyce.

Komentarze

Powiązane

27.01.23, 10:05
| internet » informacje
Reklamy na Facebooku — czy to się opłaca? Sprawdzamy!
Meta Platforms to amerykański konglomerat technologiczny, którego własnością jest znany na całym świecie serwis społecznościowy Facebook. Facebook stał się popularnym miejscem do promowania sklepów internetowych. Czy jednak faktycznie warto? Co przemawia za skorzystaniem z FB Ads? Sprawdzamy poniżej!
25.01.23, 11:43
| internet » ludzie
Tomasz Korniejew awansował w strukturach Gazeta.pl. Filip Trusz szefem Moto.pl
Wraz z początkiem nowego roku, po dwóch latach pracy jako dyrektor Moto.pl, Tomasz Korniejew awansował w strukturach Gazeta.pl na stanowisko dyrektora wydawniczego. Redaktorem naczelnym Moto.pl został Filip Trusz.
25.01.23, 07:30
| internet » informacje
2,9 mld euro kar w Europie za naruszenia Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych
Łączna wartość kar nałożonych przez europejskich regulatorów za naruszenia Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) wyniosła do tej pory 2,9 mld euro - wynika z raportu kancelarii prawnej DLA Piper. 
24.01.23, 12:43
| radio » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Media Grupy Agora włączyły się w 31. Finał WOŚP
W niedzielę, 29 stycznia br. pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich –małych i dużych!” odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupy Agora tradycyjnie wesprą akcję, organizując aukcje internetowe, zbierając pieniądze do wirtualnych puszek oraz relacjonując przebieg niedzielnego finału.
24.01.23, 07:30
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Kamil Wolnicki awansuje w Przeglądzie Sportowym Onet
Kamil Wolnicki, dotychczasowy szef wideo, audio i treści płatnych serwisu, zostanie drugim zastępcą redaktora naczelnego serwisu Przegląd Sportowy Onet.
23.01.23, 13:08
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Godlewski przechodzi ze Sport.pl do redakcji Przeglądu Sportowego Onet
Łukasz Godlewski przechodzi do redakcji Przeglądu Sportowego Onet i obejmie funkcję zastępcy redaktora naczelnego serwisu, Jacka Stańczyka.
17.01.23, 20:28
| radio » informacje | internet » informacje
Pierwszy podcast rzeka z Aleksandrem Kwaśniewskim w Gazeta.pl
„Kwaśniewski Story. Podcast rzeka z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim” to pięć godzinnych rozmów przeprowadzonych przez Grzegorza Sroczyńskiego z byłym prezydentem Polski. Podcastów będzie można posłuchać na stronie głównej Gazeta.pl, w serwisie Wiadomosci.Gazeta.pl oraz na najpopularniejszych platformach podcastowych.
13.01.23, 21:30
| internet » informacje
Drożeją abonamenty w usłudze Legimi
Legimi, pionier modelu subskrypcyjnego na polskim rynku e-książki, 28 grudnia 2022 r. wprowadził nowe ceny abonamentów. Jest to pierwsza podwyżka od ponad pięciu lat.
12.01.23, 13:48
| internet » e-commerce
Koniec Shopee Polska. Gigant wycofuje się z polskiego rynku
Niespodziewanie platforma Shopee Polska kończy działalność i to w trybie natymiastowym.
12.01.23, 11:44
| prasa » informacje | internet » informacje
Jan Rybicki laureatem projektu Weekend.Gazeta.pl Polska Stories
„Polska Stories” to projekt Weekend.Gazeta.pl, w ramach którego redakcja serwisu poszukiwała, a następnie szkoliła młodych reportażystów i reportażystki. Finaliści konkursu wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Olgę Gitkiewicz oraz opublikowali swoje reportaże na łamach Weekend.Gazeta.pl. Zwycięzcą pierwszej edycji został Jan Rybicki.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.