03.10.22, 18:09

Eksperyment. Nowy podcast Michała Janczury platformie ofercie platformy TOK FM

Logo podcastu "Eksperyment", fot.: materiały prasowe

Michał Janczura przygotował kolejny radiowy serial dokumentalny, tym razem poświęcony eksperymentom z wykorzystaniem komórek macierzystych. Cykl pod tytułem „Eksperyment" pojawi się na platformie podcastowej TOK FM - na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM 4 października br. o godz. 7:00.

Najnowszy podcast w bibliotece platformy TOK FM to „Eksperyment", kolejna produkcja autorstwa Michała Janczury. Będzie to radiowy serial dokumentalny o poszukiwaniu cudownego leku, o świecie medycyny i nauki, o dążeniu do sławy i uwielbienia, o układach na najwyższych szczeblach władzy, o handlowaniu nadzieją i o wielkich pieniądzach, ale przede wszystkim o pacjentach, którzy za to wszystko płacą. Główną osią tych wszystkich historii są eksperymenty przeprowadzane z wykorzystaniem komórek macierzystych.

W ośrodkach z szyldem „klinika” lekarze z tytułami naukowymi eksperymentują na ludziach. Pod płaszczykiem wielkiej nauki kryje się jednak czasami pozbawione skrupułów wyciąganie pieniędzy od umierających. Handluje się po prostu nadzieją. Państwo stoi obok i się temu przygląda, a czasem pomaga, ale nie pacjentom, a biznesowi” - dodaje Michał Janczura.

Pierwszy odcinek cyklu pojawi się na platformie TOK FM 4 października br. o godz. 7:00 i będzie dostępny dla wszystkich internautów. Jednocześnie ukaże się też druga część cyklu, której - podobnie jak kolejnych, udostępnianych już co tydzień - będą mogli słuchać subskrybenci TOK FM Premium na tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Dodatkowo, odcinki serii pojawią się również na antenie Radia TOK FM - pierwszy w dniu startu cyklu w audycji "Mikrofon TOK FM", nadawanej po godz. 20:00. Następne będą emitowane z tygodniowym opóźnieniem względem premiery w sieci.

Pprzedni podcast Janczury wielkim sukcesem

Autorem serialu „Eksperyment" jest Michał Janczura, dziennikarz Radia TOK FM. Na platformie podcastowej TOK FM w 2021 r. pojawiły się dwie części radiowego serialu dokumentalnego jego autorstwa pt. „Piecza". Serial przedstawiający dramatyczne losy dzieci wywołał poruszenie wśród polityków i instytucji, a Michał Janczura został nominowany do wielu prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym Grand Press 2021 w kategorii Reportaż audio. Otrzymał także tytuł „Czułego sygnalisty”. Natomiast w 2022 r. swoją premierę miał „Folwark" - serial dokumentalny Michała Janczury o władzy, polityce i lokalnych układach w małym miasteczku na Pomorzu Zachodnim - Kaliszu Pomorskim.

W zbieraniu informacji do serialu „Eksperyment" Michałowi Janczurze pomagali Adrian Wojtasik i Michał Tomasik. O oprawę dźwiękową podcastu zadbał Bartosz Dąbrowski. Producentką serialu jest Magdalena Birecka.

Pojawienie się serii „Eksperyment" na platformie TOK FM wspiera promocja na antenie stacji, na stronie tokfm.pl oraz na profilach TOK FM w mediach społecznościowych.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 07:30
| radio » informacje
Alicja Majewska twarzą kampanii Radia Pogoda
20 maja br. ruszyła kampania wizerunkowa „Radio Pogoda - najpiękniejsze melodie”, której twarzą została piosenkarka Alicja Majewska.
20.05.24, 10:09
| radio » informacje
Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz gospodarzami niezbędnika przedwyborczego Euro Vibe
Czwórka (Polskie Radio) przygotowała europejski niezbędnik przedwyborczy. „Euro Vibe” na antenie codziennie, od 20 maja br. po godz. 17.00. Gospodarzami cyklu będą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy