03.10.22, 18:09

Eksperyment. Nowy podcast Michała Janczury platformie ofercie platformy TOK FM

Logo podcastu "Eksperyment", fot.: materiały prasowe

Michał Janczura przygotował kolejny radiowy serial dokumentalny, tym razem poświęcony eksperymentom z wykorzystaniem komórek macierzystych. Cykl pod tytułem „Eksperyment" pojawi się na platformie podcastowej TOK FM - na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM 4 października br. o godz. 7:00.

Najnowszy podcast w bibliotece platformy TOK FM to „Eksperyment", kolejna produkcja autorstwa Michała Janczury. Będzie to radiowy serial dokumentalny o poszukiwaniu cudownego leku, o świecie medycyny i nauki, o dążeniu do sławy i uwielbienia, o układach na najwyższych szczeblach władzy, o handlowaniu nadzieją i o wielkich pieniądzach, ale przede wszystkim o pacjentach, którzy za to wszystko płacą. Główną osią tych wszystkich historii są eksperymenty przeprowadzane z wykorzystaniem komórek macierzystych.

W ośrodkach z szyldem „klinika” lekarze z tytułami naukowymi eksperymentują na ludziach. Pod płaszczykiem wielkiej nauki kryje się jednak czasami pozbawione skrupułów wyciąganie pieniędzy od umierających. Handluje się po prostu nadzieją. Państwo stoi obok i się temu przygląda, a czasem pomaga, ale nie pacjentom, a biznesowi” - dodaje Michał Janczura.

Pierwszy odcinek cyklu pojawi się na platformie TOK FM 4 października br. o godz. 7:00 i będzie dostępny dla wszystkich internautów. Jednocześnie ukaże się też druga część cyklu, której - podobnie jak kolejnych, udostępnianych już co tydzień - będą mogli słuchać subskrybenci TOK FM Premium na tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Dodatkowo, odcinki serii pojawią się również na antenie Radia TOK FM - pierwszy w dniu startu cyklu w audycji "Mikrofon TOK FM", nadawanej po godz. 20:00. Następne będą emitowane z tygodniowym opóźnieniem względem premiery w sieci.

Pprzedni podcast Janczury wielkim sukcesem

Autorem serialu „Eksperyment" jest Michał Janczura, dziennikarz Radia TOK FM. Na platformie podcastowej TOK FM w 2021 r. pojawiły się dwie części radiowego serialu dokumentalnego jego autorstwa pt. „Piecza". Serial przedstawiający dramatyczne losy dzieci wywołał poruszenie wśród polityków i instytucji, a Michał Janczura został nominowany do wielu prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym Grand Press 2021 w kategorii Reportaż audio. Otrzymał także tytuł „Czułego sygnalisty”. Natomiast w 2022 r. swoją premierę miał „Folwark" - serial dokumentalny Michała Janczury o władzy, polityce i lokalnych układach w małym miasteczku na Pomorzu Zachodnim - Kaliszu Pomorskim.

W zbieraniu informacji do serialu „Eksperyment" Michałowi Janczurze pomagali Adrian Wojtasik i Michał Tomasik. O oprawę dźwiękową podcastu zadbał Bartosz Dąbrowski. Producentką serialu jest Magdalena Birecka.

Pojawienie się serii „Eksperyment" na platformie TOK FM wspiera promocja na antenie stacji, na stronie tokfm.pl oraz na profilach TOK FM w mediach społecznościowych.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
24.11.23, 08:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Od 11 grudnia br. Grupa Eurozet zmienia ceny swoich flagowych produktów: Radia ZET, pakietu Audio ZET (71 stacji) i Audio ZET Boost (136 stacji).
23.11.23, 10:55
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zimowy Sen Niedźwiedzia. Nakład płyty winylowej wyczerpany
Zaledwie w kilka dni wyczerpał się nakład specjalnej płyty winylowej przygotowanej przez Radio 357. „Zimowy Sen Niedźwiedzia” to świąteczna selekcja muzyczna Marka Niedźwieckiego.
23.11.23, 09:34
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Blisko 30 wydawców w portfolio nowej sieci reklamy audioXi
Wystartowało audioXi – sieć cyfrowej reklamy audio. Za wprowadzenie platformy na nasz rynek odpowiada Grupa RMF. Produkt ten obecny jest już łącznie na czterech rynkach europejskich.