29.09.22, 07:00

Talents: Ukraine.Telewizja Polska organizuje konkurs dla twórców z Ukrainy

Talents: Ukraine, fot.: TVP

Telewizja Polska organizuje konkurs na najlepszy scenariusz serialu telewizyjnego. „Talents: Ukraine!’’ dedykowany jest ukraińskim twórcom sztuk audiowizualnych. Projekt ten jest elementem drugiej edycji Festiwalu Telewizyjnego „Heart of Europe”.

"Wierzę, że istnieją dziesiątki wartych opowiedzenia historii, które będą atrakcyjne zarówno dla polskiego, jak i dla ukraińskiego widza. Także tych historii, w których na ekranie przeplatać się będą losy Polaków i Ukraińców, tak jak przeplatają się dziś na każdym kroku w otaczającej nas rzeczywistości. Historii, które będą zrozumiałe i atrakcyjne także dla mieszkańców innych państw Europy’’ – tłumaczy Marek Solon-Lipiński, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej TVP.

"Widzę wielu ukraińskich twórców, którzy mają mnóstwo pomysłów i projektów, ale brakuje im środków i wsparcia, aby je zrealizować. Ponieważ Ukraina toczy batalię o demokrację i wolność, broniąc wspólnych wartości i dotyczącego nas wszystkich europejskiego bezpieczeństwa, uważam, że kraj ten jest obecnie światową stolicą wspaniałych historii, które trzeba opowiedzieć właśnie teraz. Dzięki inicjatywie, jaką jest ten konkurs, ukraińscy autorzy mają szansę na zaprezentowanie swoich pomysłów i narracji, która zafascynuje odbiorców zarówno w obu naszych krajach jak i na całym kontynencie. Polacy i Ukraińcy są skazani na to,by się lepiej wzajemnie zrozumieć, a seriale są do tego najlepszym narzędziem’’ – mówi ukraiński autor, reżyser i scenarzysta Jarosław Łodygin.

W konkursie „Talents: Ukraine!” mogą zabrać udział autorzy projektów na scenariusz serialu telewizyjnego. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest posiadanie obywatelstwa ukraińskiego i ukończone 18 lat. Laureatom konkursu na najlepszy serial zostaną przyznane nagrody pieniężne. Ponadto zwycięskie scenariusze, będą mogły zostać skierowane do produkcji przez Telewizję Polską.

Projekty scenariuszy można składać do 7 października 2022 r. Do konkursu można zgłaszać wyłącznie scenariusze przetłumaczone na język polski. 

Konkurs scenariuszowy „Talents: Ukraine!” odbywa się w związku z II edycją Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego „Heart of Europe”. Festiwal stanowi przegląd twórczości telewizyjnej mediów publicznych Europy Środkowo-Wschodniej.
W programie tegorocznego festiwalu „Heart of Europe” w dniach 14-17 listopada 2022 r. odbędzie się Forum Koprodukcyjne, wydarzenie dla twórców, producentów, specjalistów ds. zakupów i sprzedaży, służące nawiązaniu współpracy koprodukcyjnej i handlowej w obrębie Europy Środkowo-Wschodniej.

Komentarze

Powiązane

01.12.22, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Netflix wprowadza pilotażowo system dodatkowych wynagrodzeń dla twórców
Netflix, jako pierwszy serwis streamingowy w Polsce, ogłosił pilotaż nowego systemu dodatkowych wynagrodzeń dla twórców popularnych lokalnych produkcji. Jest to program oparty na rozwiązaniach z powodzeniem wdrożonych już w innych krajach europejskich.
01.12.22, 07:00
| telewizja / VOD » seriale
Serial Kurierzy w wiosennej ramówce TV Puls
Telewizja Puls przygotowuje nowy serial fabularno-dokumentalny „Kurierzy”. Zdjęcia do produkcji ruszą w połowie grudnia br. I sezon będzie liczył 40 odcinków.
30.11.22, 12:46
| telewizja / VOD » seriale
Matka. Nowy serial według pomysłu Igora Brejdyganta w Polsat Box Go
30 listopada br. w Polsat Box Go pojawi się pierwszy odcinek nowego thrillera psychologicznego według pomysłu Igora Brejdyganta i w reżyserii Piotra Trzaskalskiego – „Matka”. W obsadzie znaleźli się m.in.: Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Marcin Kowalczyk, Maria Pakulnis i Olaf Lubaszenko.
30.11.22, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Lipowo. Zmowa milczenia. Premiera serialu Player Original w 2023 roku
Player na 2023 r. zaplanował premierę kryminału obyczajowego „Lipowo. Zmowa milczenia”. Nowy serial jest adaptacją książki Kasi Puzyńskiej „Motylek”.
29.11.22, 19:00
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyła kolejna edycja konkursu na film dokumentalny w ramach Festiwalu „Pamięć i Tożsamość”
23 listopada br. ruszyła kolejna edycja konkursu na projekt filmu dokumentalnego, organizowanego w ramach III Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany przez Telewizję Polską.
29.11.22, 11:26
| telewizja / VOD » informacje
Warner Bros. Discovery kupiło prawa do mistrzostw świata w lekkoatletyce
Warner Bros. Discovery nabyło prawa do transmisji mistrzostw świata w lekkoatletyce na 45 rynkach w Europie, w tym również w Polsce. Najważniejsze lekkoatletyczne wydarzenie 2023 r. rozegrane zostanie w Budapeszcie w okresie od 19 do 27 sierpnia.
29.11.22, 00:21
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Arabia Saudyjska hitem weekendu
Hitem weekendu był sobotni mecz Polska – Arabia Saudyjska rozegrany w ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej mężczyzn – Katar 2022.
28.11.22, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Serial Wednesday w warszawskim bistro Charlotte
Od 23 do 25 listopada br. w warszawskim bistro Charlotte na placu Zbawiciela miała miejsce akcja promująca serial Netflix ,,Wednesday”.
28.11.22, 13:02
| telewizja / VOD » informacje
Bartosz T. Wieliński reprezentantem Gazety Wyborczej w europejskim sojuszu gazet LENA
Od listopada br. nowym przedstawicielem “Gazety Wyborczej” w Leading European Newspaper Alliance (LENA) jest Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego dziennika i szef działu Świat.
28.11.22, 10:15
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyły zdjęcia do trzeciej edycji 99-Gra o wszystko
Ruszyły zdjęcia do trzeciej edycji „99 – Gra o wszystko” z udziałem gwiazd stacji TTV. Bohaterowie programu będą konkurować ze swoimi sympatiami. Seria na antenie pojawi się wiosną przyszłego roku.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR i komunikacji

Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu | Toruń

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. kontaktu z mediami

TR Warszawa | Warszawa

Przejdź do oferty

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 03.01.23

Do zdobycia 13 nagród.

do 02.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

29.11.2022 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.