28.09.22, 10:41

Wieloryb Fiutin i inne opowiadania. Koncert Piotra Bukartyka i Ajagore w Radiu Nowy Świat

Piotr Bukartyk, fot.: materiały prasowe

Koncert Piotra Bukartyka i zespołu Ajagore, promujący ich najnowszą płytę „Wieloryb Fiutin i inne opowiadania” odbędzie się w piątek, 30 września br. w koncert hallu Radia Nowy Świat. Niemal wszystkie piosenki, z wyjątkiem dwóch, miały premiery na antenie stacji w ramach piątkowego cyklu „Ze śpiewnika Bukartyka”.

Spotkanie Piotra Bukartyka - tekściarza, bacznie przyglądającego się i komentującego w swoich tekstach polską rzeczywistość oraz muzyków z zespołu Ajagore, dla których żaden gatunek muzyczny nie jest obcy, mogło przyczynić się tylko do jednego - do nagrania wspólnej płyty. „Ten koncert to zarówno prawdziwa perełka dla wszystkich fanów Piotra Bukartyka, ale przede wszystkim dla wnikliwych obserwatorów, którym nie jest obojętna obecna sytuacja w kraju i którzy w różny sposób wyrażają swój sprzeciw wobec zachodzących i niszczących zmian” – mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat.

Koncert rozpocznie się w piątek, 30 września o godz. 20.00 na antenie Radia Nowy Świat. „Chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych na koncert, ale przy liczbie ponad 32 tys. Patronek i Patronów jest to po prostu niemożliwe. Zamierzamy w niedługiej przyszłości uruchomić Strefę Patrona na naszej stronie internetowej i będziemy mieć dla naszych darczyńców ciekawe, cykliczne propozycje” - mówi Sławomir Gołębiowski, Dyrektor Marketingu i Sponsoringu w Radiu Nowy Świat.

Patronom, którzy nie będą mogli obejrzeć występu w siedzibie stacji, udostępniona zostanie transmisja audio i wideo na stronie internetowej stacji.

W sobotę, 1 października Radio Nowy Świat zagra po polsku – tym samym stacja dołącza do kampanii społecznej, która promuje rodzimą muzykę. To forma podziękowania dla artystów i twórców za ich pracę. Stacja będzie dziękować także miłośnikom muzyki, bo to właśnie fani stanowią o sile i kondycji polskiego rynku muzycznego.

Specjalny Koncert Życzeń

Tego dnia polska muzyka zdominuje anteny największych ogólnopolskich stacji radiowych i telewizji muzycznych w Polsce oraz rozgłośni regionalnych i internetowych. Tradycyjnie kulminacyjnym punktem akcji jest symboliczna wspólna godzina z polską muzyką na antenach blisko 100 stacji wspierających kampanię, która zabrzmi od godziny 10.00 do 11.00. Radio Nowy Świat zaplanowało na ten dzień specjalne, polskie wydanie „Koncertu życzeń” (10:00-12:00), które poprowadzą Joanna Kołaczkowska i Marcelina Słomian.

Komentarze

Powiązane

30.11.22, 17:00
| radio » informacje
Jedynka organizuje 21. edycję akcji Choinki Jedynki
W niedzielę, 4 grudnia br. o godz. 11.00 w siedzibie Polskiego Radia pojawią się goście ze świata kultury, nauki, muzyki oraz sportu, aby w ramach akcji „Choinki Jedynki” namalować obrazki pod hasłem „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”. Patronat honorowy nad akcją sprawuje Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser – Duda.
30.11.22, 15:00
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF w przyszłym roku na krótsze okresy. Radio Alex dołącza do pakietu RMF 3D
Grupa RMF zaprezentowała cenniki reklamowe, które obowiązywać będą od 9 stycznia 2023 r. Od przyszłego roku cenniki obowiązywać też będą na krótsze niż dotychczas okresy – zazwyczaj dwumiesięczne.
28.11.22, 14:36
| radio » informacje
Tylko świąteczne piosenki w RMF Classic. Halina Mlynkova z koncertem dla słuchaczy stacji i platformy RMF Classic+
Od 1 grudnia br. RMF Classic będzie nadawać świąteczne piosenki przez cały dzień. Z kolei 12 grudnia br. odbędzie się koncert dla słuchaczek i słuchaczy RMF Classic i RMF Classic+ Haliny Mlynkowej, która zaśpiewa najpiękniejsze utwory z polskich filmów oraz specjalną, świąteczną piosenkę rozgłośni napisaną przez Artura Andrusa.
28.11.22, 11:41
| radio » badania rynku
RMF FM nowym liderem w Radomiu
W Radomiu Radio RMF FM strąciło z pocycji lidera Radio Rekord FM - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2022 r. do 31 października 2022 r. (Radom).
28.11.22, 09:10
| radio » informacje
Marek Owsiński nie żyje
Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, zmarł Marek Owsiński – dziennikarz, działacz Solidarności, radiowiec związany z Polskim Radiem i Radiem Eska.
27.11.22, 13:30
| radio » informacje | internet » informacje
Jimi Hendrix bohaterem specjalnego serwisu internetowego Polskiego Radia
Z okazji 80. rocznicy urodzin Jimiego Hendrixa, portal PolskieRadio.pl przygotował serwis specjalny hendrix.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najważniejszych muzyków w historii rocka. Choć żył tylko 27 lat i nagrał tylko trzy albumy studyjne, uważany jest za najważniejszego i najbardziej wpływowego gitarzystę w historii muzyki rockowej.
26.11.22, 09:52
| radio » informacje
Seria Kryminalna. Nowy podcast Onetu
25 listopada br. odbyła się premiera nowego podcastu Onet ,,Seria Kryminalna”, opowiadającego o głośnych historiach kryminalnych. Historie przestępców zostały zebrane przez dziennikarzy Onetu. 
25.11.22, 17:15
| radio » informacje
Koncert Dominiki Płonki 25 listopada w Czwórce
25 listopada br. w radiu Czwórka, odbędzie się koncert  Dominiki Płonki. Początek transmisji po godz. 18.00 na Facebooku, kanale YouTube Czwórki oraz na stronie internetowej czworka.online.
25.11.22, 16:05
| radio » informacje
Spełniamy marzenia po raz szósty w Radiu ZET
Radio Zet rusza z szóstą edycją akcji „Spełniamy marzenia”. Kolejna odsłona konkursu potrwa do 9 grudnia br.
24.11.22, 16:45
| radio » informacje
Adam Mickiewicz w Pałacu w Śmiełowie. II część słuchowiska Tomasza Mana w Trójce
Program 3 Polskiego Radia zaplanowało premierę II części słuchowiska „Adam Mickiewicz w Pałacu w Śmiełowie” autorstwa i w reżyserii Tomasza Mana. Na „Scenie Teatralnej Trójki” znakomitości będzie można usłyszeć: Marię Pakulnis, Andrzeja Mastalerza i Małgorzatę Rożniatowską.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty

Filmograf

FILMOTEKA NARODOWA – INSTYTUT AUDIOWIZUALNY | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji i marketingu

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie | Cała Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 03.01.23

Do zdobycia 13 nagród.

do 02.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

29.11.2022 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.