20.09.22, 11:00

Telewizja Polska organizuje Forum Koprodukcyjne w ramach Międzynarodowego Festiwalu TV „Heart of Europe”

Heart Of Europe, fot.: TVP

Forum Koprodukcyjne „Heart of Europe” to nowe wydarzenie Telewizji Polskiej, przeznaczone dla twórców, producentów i nadawców z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 14-17 listopada br. w Warszawie, w ramach odbywającego się w tym samym czasie Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego „Heart of Europe”. Do końca września można zgłaszać projekty w różnych fazach realizacji, które wezmą udział w sesjach pitchingowych.

Forum Koprodukcyjne „Heart of Europe” to wydarzenie, służące nawiązaniu współpracy koprodukcyjnej i rozpoczęciu wymiany biznesowej między przedstawicielami branży audiowizualnej z Europy Środkowo-Wschodniej. Do udziału w Forum zaproszeni są twórcy, producenci i nadawcy z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Gruzji, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Rumunii, Białorusi, Mołdawii i Bułgarii. Mogą oni zgłaszać swoje projekty filmowe, serialowe i dokumentalne w różnych fazach preprodukcji. Wyselekcjonowane projekty zostaną zaprezentowane na sesjach pitchingowych w ramach Forum.

"Sukces pierwszej edycji festiwalu „Heart od Europe”,skłonił nas do rozszerzenia tegorocznej, drugiej edycji festiwalu o nowe eksperckie wydarzenie, przeznaczone dla branży audiowizualnej.Istnieje potrzeba, aby stworzyć nową platformę współpracy w naszym regionie. Forum będzie okazją do nawiązania wielu nowych kontaktów i wymiany koprodukcyjnej, ale też do rozpoznania potencjału i potrzeb branży w naszym regionie" – mówi Marek Solon-Lipiński, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej TVP.

Do udziału w forum i zgłaszania swoich projektów zaproszeni są zarówno doświadczeni jak i początkujący twórcy. W ramach pierwszej edycji Forum Korpodukcyjnego pitchingowym towarzyszyć będą wydarzenia networkingowe dla zaproszonych gości oraz panele dyskusyjne z udziałem ekspertów z branży filmowej i telewizyjnej, którzy zabiorą głos w najbardziej palących kwestiach dotyczących rynku, obecnej kondycji produkcji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, jak i kierunków jej rozwoju.

Do udziału w forum można zgłaszać projekty w trzech kategoriach: Film fabularny, Serial oraz Dokument. Spośród nich komisja selekcyjna wybierze najlepsze projekty, które będą mogły zostać zaprezentowane gościom forum na sesjach pitchingowych w dniach 14-17 listopada 2022 roku. Projekty filmowe na różnych etapach realizacji można zgłaszać do 30 września br. 

W ramach wydarzenia prezentowane są najlepsze dzieła twórców telewizyjnych w sześciu kategoriach: „Film fabularny”,„Serial fabularny”, „Film dokumentalny”, „Rozrywka”, „Dzieci i Młodzież” oraz „Digital”.  Najlepsze dzieła w tych kategoriach są nagradzane przez międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli uczestniczących w festiwalu nadawców.

II edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 14-17 listopada br. w Warszawie.

Komentarze

Powiązane

14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
12.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska ogłasza beneficjentów 31. akcji charytatywnej Reklama Dzieciom
Siedemdziesiąt organizacji i placówek zostało beneficjentami 31. akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”, organizowanej przez Telewizję Polską. Dochód ze specjalnego bloku reklamowego wyemitowanego 25 i 26 grudnia 2023 r. w TVP1, wyniósł  1 640 000 zł.  Akcję wsparło piętnastu  reklamodawców.
11.05.24, 20:32
| telewizja / VOD » informacje
Dodatkowe kanały Eurosportu w ofercie Play na czas igrzysk olimpijskich w Paryżu
Warner Bros Discovery w Polsce i Play ogłaszają współpracę, dzięki której abonenci platformy telewizyjnej Play zyskują dostęp do transmisji z Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na ośmiu kanałach okazjonalnych Eurosportu. 
10.05.24, 13:00
| telewizja / VOD » ludzie
Isobel Yeung dołącza do CNN
Isobel Yeung zajęła stanowisko korespondentki międzynarodowej w biurze sieci CNN w Londynie. Znana ze swoich śledztw i przełomowych reportaży ze stref konfliktów na całym świecie, Yeung będzie relacjonować najważniejsze wydarzenia dla telewizyjnych i cyfrowych platform CNN.
10.05.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
1,7 mln widzów obejrzało transmisję 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 w TVP
We wtorek, 7 maja br. ponad 1,7 mln widzów przy udziałach na poziomie 16,5 proc. obejrzało w TVP1 i TVP Polonia pierwszy półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 z udziałem reprezentantki Polski.
10.05.24, 06:30
| telewizja / VOD » ludzie
Iwona Poreda-Łakomska w zespole programu Reporterzy (TVP1)
Iwona Poreda-Łakomska wzmocniła zespół programu interwencyjnego „Reporterzy” TVP1. Razem z Pawłem Gregorowiczem pokieruje pracą redakcji. Wesprze go w kreowaniu tematów reportaży poruszanych w programie i nadzorowaniu wydań.
09.05.24, 22:25
| telewizja / VOD » ludzie | reklama & PR » ludzie
Z telewizji do MediaMarktPolska. Maciej Dolega szefem PR i rzecznikiem prasowym
Na początku maja br. Maciej Dolega został szefem działu PR i rzecznikeim prasowym MediaMarkt Polska.
09.05.24, 16:45
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyły castingi do nowych edycji programów The Voice
Twórcy programów "The Voice of Poland", "The Voice Senior" oraz "The Voice Kids" rozpoczęli poszukiwania nowych muzycznych talentów z całej Polski. Do nowych edycji talent show można zgłaszać się przez internet. 
09.05.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Hokejowe Mistrzostwa Świata w kanałach Polsat Sport. Nadawca szykuje widowiskową scenografię i rozbudowany program
10 maja br. ruszają Hokejowe Mistrzostwa Świata . Kanały z rodziny Polsat Sport pokażą wszystkie 64 mecze mistrzostw na żywo z polskim komentarzem. Transmisjom towarzyszyć będzie rozbudowany program studyjny z udziałem czołowych ekspertów, komentatorów oraz gwiazd hokeja.
05.05.24, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Teatr TV w nowej formie graficznej. W maju cztery premierowe spektakle o nowej godzinie emisji
Teatr Telewizji TVP 6 maja br. rozpoczyna emisję premierowych spektakli w nowej oprawie graficznej. Po kilkudziesięciu latach logo i czołówka otrzymują odświeżoną formę, a godzina emisji premier zostaje przesunięta na 20:30. W maju TVP1 wyemituje cztery premiery spektakli. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy