20.09.22, 11:00

Telewizja Polska organizuje Forum Koprodukcyjne w ramach Międzynarodowego Festiwalu TV „Heart of Europe”

Heart Of Europe, fot.: TVP

Forum Koprodukcyjne „Heart of Europe” to nowe wydarzenie Telewizji Polskiej, przeznaczone dla twórców, producentów i nadawców z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 14-17 listopada br. w Warszawie, w ramach odbywającego się w tym samym czasie Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego „Heart of Europe”. Do końca września można zgłaszać projekty w różnych fazach realizacji, które wezmą udział w sesjach pitchingowych.

Forum Koprodukcyjne „Heart of Europe” to wydarzenie, służące nawiązaniu współpracy koprodukcyjnej i rozpoczęciu wymiany biznesowej między przedstawicielami branży audiowizualnej z Europy Środkowo-Wschodniej. Do udziału w Forum zaproszeni są twórcy, producenci i nadawcy z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Gruzji, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Rumunii, Białorusi, Mołdawii i Bułgarii. Mogą oni zgłaszać swoje projekty filmowe, serialowe i dokumentalne w różnych fazach preprodukcji. Wyselekcjonowane projekty zostaną zaprezentowane na sesjach pitchingowych w ramach Forum.

"Sukces pierwszej edycji festiwalu „Heart od Europe”,skłonił nas do rozszerzenia tegorocznej, drugiej edycji festiwalu o nowe eksperckie wydarzenie, przeznaczone dla branży audiowizualnej.Istnieje potrzeba, aby stworzyć nową platformę współpracy w naszym regionie. Forum będzie okazją do nawiązania wielu nowych kontaktów i wymiany koprodukcyjnej, ale też do rozpoznania potencjału i potrzeb branży w naszym regionie" – mówi Marek Solon-Lipiński, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej TVP.

Do udziału w forum i zgłaszania swoich projektów zaproszeni są zarówno doświadczeni jak i początkujący twórcy. W ramach pierwszej edycji Forum Korpodukcyjnego pitchingowym towarzyszyć będą wydarzenia networkingowe dla zaproszonych gości oraz panele dyskusyjne z udziałem ekspertów z branży filmowej i telewizyjnej, którzy zabiorą głos w najbardziej palących kwestiach dotyczących rynku, obecnej kondycji produkcji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, jak i kierunków jej rozwoju.

Do udziału w forum można zgłaszać projekty w trzech kategoriach: Film fabularny, Serial oraz Dokument. Spośród nich komisja selekcyjna wybierze najlepsze projekty, które będą mogły zostać zaprezentowane gościom forum na sesjach pitchingowych w dniach 14-17 listopada 2022 roku. Projekty filmowe na różnych etapach realizacji można zgłaszać do 30 września br. 

W ramach wydarzenia prezentowane są najlepsze dzieła twórców telewizyjnych w sześciu kategoriach: „Film fabularny”,„Serial fabularny”, „Film dokumentalny”, „Rozrywka”, „Dzieci i Młodzież” oraz „Digital”.  Najlepsze dzieła w tych kategoriach są nagradzane przez międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli uczestniczących w festiwalu nadawców.

II edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 14-17 listopada br. w Warszawie.

Komentarze

Powiązane

23.11.22, 20:17
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska – Meksyk z ogromną widownią
Mecz Polska – Meksyk, co było do przewidzenia, cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów. Co ciekawe, świetny wynik zanotował kanał TVP 4K. Również w sieci padł rekord.
23.11.22, 14:18
| telewizja / VOD » informacje
TVP1 i TVP2 w ofercie CANAL+ online
Kanały TVP1 i TVP2 dołączyły do oferty serwisu streamingowego CANAL+ online. Programy są dostępne dla wszystkich subskrybentów bez względu na posiadany pakiet.
23.11.22, 09:34
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz USA – Walia hitem poniedziałku. Serial M jak miłość niepokonany
W poniedziałek, 21 listopada br. najliczniejszą widownię uzyskało spotkanie Mistrzostw Świata w piłce nożnej USA - Walia. Kanały TVP Sport i TVP2 uzyskały najwyższe dzienne udziały.
22.11.22, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Violetta Sobczak nie żyje
Zmarła dziennikarka Violetta Sobczak, która współpracowała od 17 lat z WTK.
22.11.22, 10:24
| telewizja / VOD » informacje
TVP 4K w ofercie najważniejszych sieci kablowych
Telewizja Polska ponownie uruchomiła kanał TVP 4K, na którym transmitowane będą wszystkie mecze mundialu w Katarze. Kanał trafił do oferty najważniejszych sieci kablowych w Polsce.
21.11.22, 19:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Katar – Ekwador hitem weekendu
Pierwszy mecz rozegrany w ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej mężczyzn przyciągnął przed ekrany dużą widownię. Również ceremonia otwarcia zainteresowała sporo widzów.
21.11.22, 10:10
| telewizja / VOD » informacje
II Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe. Lista laureatów
17 listopada br. w trakcie gali z okazji II Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego Heart of Europe organizowanego przez Telewizję Polską, nagrodzono najlepsze produkcje zgłoszone przez nadawców publicznych z Europy Środkowo – Wschodniej.
18.11.22, 11:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Duża widownia meczu towarzyskiego między Polską a Chile
W środę, 16 listopada br. w TVP1 i TVP Sport towarzyski mecz w piłce nożnej pomiędzy reprezentacją Polski i Chile obejrzało aż 3,5 mln widzów (dane: Nielsen Media).
17.11.22, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
Sequel Willow od 30 listopada na Disney+
30 listopada br. do portalu streamingowego Disney + trafią dwa pierwsze odcinki ,,Willow”. Serial jest sequelem filmu fantasy z 1988 r. o tym samym tytule.
17.11.22, 13:04
| telewizja / VOD » informacje
Operator Elsat wprowadza TV Smart oraz modemy internetowe z WiFi 6
Na początku października br. oferta Elsatu została wzbogacona o usługę TV Smart oraz modemy internetowe z WiFi 6.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Promocji i Marketingu

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego | Cała Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 24.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

29.11.2022 r., online.