01.09.22, 15:25

Ukraina.PL. Nowy serial dokumentalny o Ukraińcach w jesiennej ramówce WTK

Kadr z serialu "Ukraina.PL", fot.: materiały prasowe

Od 3 września br., poznańska WTK rozpocznie emisję nowego serialu dokumentalnego “Ukraina.PL” opowiadającego o życiu Ukraińców w Polsce.

Wojna pokrzyżowała im plany, zmusiła do diametralnych zmian i do konieczności szybkiego zaadaptowania się w nowej sytuacji. Bohaterowie serialu “Ukraina.PL” mają różną przeszłość, różne zasoby, ale jeden cel - żyć lepiej. “Po 24 lutego wszyscy przeżyliśmy szok. Widzieliśmy masy ludzi przekraczających wschodnią granicę. Kiedy w tej masie poznajemy poszczególnych ludzi widzimy, że za każdym z nich stoi niepowtarzalna historia. Sami nie chcielibyśmy jej przeżywać. Bo to często doświadczenie bólu, cierpienia, łez, a nawet skrajnego poświęcenia, jak w przypadku ukraińskiego żołnierza Żeni Kertysza. Ale to też historia i przykłady niesamowitej determinacji, by odnaleźć się w nowej sytuacji, nowym kraju, zrobić coś dobrego dla jego mieszkańców i swoich rodaków, którzy również uciekali przed wojną. Bar z kuchnią ukraińską i prawdziwa eksplozja aktywności ukraińskich artystów – to tego najlepsze przykłady pokazane w naszym dokumencie” – mówi Krzysztof Czub, autor serialu.

Nowa produkcja WTK będzie składała się z 12 odcinków. W każdym z nich pojawią się nowi bohaterowie oraz kontynuacje rozpoczętych historii. Widzowie będą mogli śledzić losy żołnierza z Charkowa, który stracił nogę podczas akcji. Pojawią się też ukraińscy nauczyciele uczący języka polskiego, artyści pozbawieni sceny i widowni, sportowcy czy wielodzietna rodzina, która pokonała 1600 km zdezelowanym samochodem, by znaleźć się w bezpiecznym miejscu. Premiera serialu “Ukraina.PL” została zaplanowana na 3 września o godz. 19:30 w WTK.

Wraz z początkiem września na antenę WTK powrócą pasma: “Wieczór WTK” i “Kryminalna sobota w WTK”. Wszystkie pozycje ramówkowe można oglądać w całej Polsce. Od 1 sierpnia poznańska Telewizja rozszerzyła swój zasięg dzięki pojawieniu się w sieci Vectra (kanał 818).

Komentarze

Powiązane

01.12.22, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Netflix wprowadza pilotażowo system dodatkowych wynagrodzeń dla twórców
Netflix, jako pierwszy serwis streamingowy w Polsce, ogłosił pilotaż nowego systemu dodatkowych wynagrodzeń dla twórców popularnych lokalnych produkcji. Jest to program oparty na rozwiązaniach z powodzeniem wdrożonych już w innych krajach europejskich.
01.12.22, 07:00
| telewizja / VOD » seriale
Serial Kurierzy w wiosennej ramówce TV Puls
Telewizja Puls przygotowuje nowy serial fabularno-dokumentalny „Kurierzy”. Zdjęcia do produkcji ruszą w połowie grudnia br. I sezon będzie liczył 40 odcinków.
30.11.22, 12:46
| telewizja / VOD » seriale
Matka. Nowy serial według pomysłu Igora Brejdyganta w Polsat Box Go
30 listopada br. w Polsat Box Go pojawi się pierwszy odcinek nowego thrillera psychologicznego według pomysłu Igora Brejdyganta i w reżyserii Piotra Trzaskalskiego – „Matka”. W obsadzie znaleźli się m.in.: Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Marcin Kowalczyk, Maria Pakulnis i Olaf Lubaszenko.
30.11.22, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Lipowo. Zmowa milczenia. Premiera serialu Player Original w 2023 roku
Player na 2023 r. zaplanował premierę kryminału obyczajowego „Lipowo. Zmowa milczenia”. Nowy serial jest adaptacją książki Kasi Puzyńskiej „Motylek”.
29.11.22, 19:00
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyła kolejna edycja konkursu na film dokumentalny w ramach Festiwalu „Pamięć i Tożsamość”
23 listopada br. ruszyła kolejna edycja konkursu na projekt filmu dokumentalnego, organizowanego w ramach III Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany przez Telewizję Polską.
29.11.22, 11:26
| telewizja / VOD » informacje
Warner Bros. Discovery kupiło prawa do mistrzostw świata w lekkoatletyce
Warner Bros. Discovery nabyło prawa do transmisji mistrzostw świata w lekkoatletyce na 45 rynkach w Europie, w tym również w Polsce. Najważniejsze lekkoatletyczne wydarzenie 2023 r. rozegrane zostanie w Budapeszcie w okresie od 19 do 27 sierpnia.
29.11.22, 00:21
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Arabia Saudyjska hitem weekendu
Hitem weekendu był sobotni mecz Polska – Arabia Saudyjska rozegrany w ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej mężczyzn – Katar 2022.
28.11.22, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Serial Wednesday w warszawskim bistro Charlotte
Od 23 do 25 listopada br. w warszawskim bistro Charlotte na placu Zbawiciela miała miejsce akcja promująca serial Netflix ,,Wednesday”.
28.11.22, 13:02
| telewizja / VOD » informacje
Bartosz T. Wieliński reprezentantem Gazety Wyborczej w europejskim sojuszu gazet LENA
Od listopada br. nowym przedstawicielem “Gazety Wyborczej” w Leading European Newspaper Alliance (LENA) jest Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego dziennika i szef działu Świat.
28.11.22, 10:15
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyły zdjęcia do trzeciej edycji 99-Gra o wszystko
Ruszyły zdjęcia do trzeciej edycji „99 – Gra o wszystko” z udziałem gwiazd stacji TTV. Bohaterowie programu będą konkurować ze swoimi sympatiami. Seria na antenie pojawi się wiosną przyszłego roku.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji i marketingu

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie | Cała Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. wystaw

Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. kontaktu z mediami

TR Warszawa | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 03.01.23

Do zdobycia 13 nagród.

do 02.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

29.11.2022 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.