23.08.22, 17:15

Cartoonito. Nowe pasmo od września w Boomerangu

Zapowiedź pasma Cartoonito, fot.: materiały prasowe

Boomerang wprowadza na antenę Cartoonito - blok programowy dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, którego celem jest wspieranie rozwoju i unikatowego potencjału każdego dziecka. Ma także wspomóc je w stawaniu się troskliwym członkiem społeczności.

Cartoonito to pasmo skierowane do dzieci w wieku od 2 do 5 lat, ich rodziców i opiekunów. To również miejsce, gdzie przedszkolaki mogą być kimkolwiek tylko chcą. Stacja wierzy w celebrowanie, nieposkromionej osobowości przedszkolaków. Cartoonito ma zapewniać dzieciom przestrzeń do śmiechu i wychodzenia poza wyznaczone przez innych kontury, gdzie szacunek, empatia i inkluzywność są na porządku dziennym. W bloku programowym emitowane będą seriale, których fabuła i bohaterowie reprezentują główne wartości Cartoonito: Kreatywność, Troskę, Odwagę i Ciekawość.

Czym jest Uczenie Humanocentryczne?

Filozofia nowego bloku została opracowana przez wielu specjalistów: tak powstał autorski program Uczenia Humanocentrycznego. To system edukacyjny zainspirowany psychologią pozytywną oraz współczesną nauką. Humanocentryzm Cartoonito oznacza skupienie na potrzebach, umiejętnościach i rozwoju maluchów.

Opiekunowie będą mogli łatwo rozpoznać elementy Uczenia Humanocentrycznego dzięki specjalnym ikonom i krótkim hasłom, które pojawią się na ekranie podczas emisji produkcji w paśmie Cartoonito. Mają one symbolizować takie cechy, jak: wytrzymałość, praca zespołowa, umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach, dobroć, troska, więzi, umiejętność słuchania i zachęcenie do kreatywności.

We wrześniu Cartoonito zadebiutuje na kanale Boomerang, emitując premierowe odcinki takich seriali jak: „Tomek i przyjaciele” o Lokomotywie Numer Jeden z wyspy Sodor; „Lamput” o przygodach zmiennokształtnego pomarańczowego stworka i naukowców; „Zwariowane Melodie: Maluchy w pieluchach” o kultowych postaciach takich jak Królik Bugs czy Kanarek Tweety, kiedy były małymi szkrabami.

Nowi bohaterowie już wkrótce 

W nadchodzących miesiącach w ramach pasma zaplanowano także premierowe animacje: „Batwheels” (serial osadzony w świecie uniwersum DC, główne postaci są superpojazdami i ratują świat tak samo jak znani herosi; występuje, m.in. Batmobil, motocykl Batgirl czy pojazd Robina; maszyny są dzieciakami, które dopiero uczą się być superbohaterami i robią to z iście dziecięcym entuzjazmem), „CoComelon” (animacja opowiada o małym chłopcu imieniem JJ; wraz z rodzeństwem, przyjaciółmi, Mamą, Tatą, Dziadkiem i Babcią poznaje kolorowy świat poprzez proste piosenki; przedszkolaki mogą dołączyć do JJ-a i reszty bohaterów, śpiewając podczas seansu; produkcja kładzie nacisk na prezentowanie opowieści o rodzinnych wartościach, pozytywnym podejściu do życia, zdrowych nawykach żywieniowych; ma również zachęcać do nauki i poznawania świata poprzez zabawę), „Pajak Lucas” (animacja opowiada o perypetiach uroczego pająka Lucasa; czteroletni bohater lubi śpiewać piosenki, a jego pasja to odkrywanie świata; ma talent, który pozwala mu wejść do każdego zakątka domu: umie bardzo wysoko skakać i pleść pajęczyny; mieszka w zabytkowym wiktoriańskim domu i ma tam innych wesołych towarzyszy; spotyka Fidnley’a, muszkę o wielkim sercu, energetyczną malutką buldożkę Avocado i wyluzowaną kameleonicę Bodhi).

Premiera pasma „Cartoonito” została zaplanowana na czwartek, 1 września br. o godz. 8:00 w Boomerangu. Emisja codziennie od 8:00 do 14:00 w Boomerangu.

Komentarze

Powiązane

01.12.22, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Netflix wprowadza pilotażowo system dodatkowych wynagrodzeń dla twórców
Netflix, jako pierwszy serwis streamingowy w Polsce, ogłosił pilotaż nowego systemu dodatkowych wynagrodzeń dla twórców popularnych lokalnych produkcji. Jest to program oparty na rozwiązaniach z powodzeniem wdrożonych już w innych krajach europejskich.
01.12.22, 07:00
| telewizja / VOD » seriale
Serial Kurierzy w wiosennej ramówce TV Puls
Telewizja Puls przygotowuje nowy serial fabularno-dokumentalny „Kurierzy”. Zdjęcia do produkcji ruszą w połowie grudnia br. I sezon będzie liczył 40 odcinków.
30.11.22, 12:46
| telewizja / VOD » seriale
Matka. Nowy serial według pomysłu Igora Brejdyganta w Polsat Box Go
30 listopada br. w Polsat Box Go pojawi się pierwszy odcinek nowego thrillera psychologicznego według pomysłu Igora Brejdyganta i w reżyserii Piotra Trzaskalskiego – „Matka”. W obsadzie znaleźli się m.in.: Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Marcin Kowalczyk, Maria Pakulnis i Olaf Lubaszenko.
30.11.22, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Lipowo. Zmowa milczenia. Premiera serialu Player Original w 2023 roku
Player na 2023 r. zaplanował premierę kryminału obyczajowego „Lipowo. Zmowa milczenia”. Nowy serial jest adaptacją książki Kasi Puzyńskiej „Motylek”.
29.11.22, 19:00
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyła kolejna edycja konkursu na film dokumentalny w ramach Festiwalu „Pamięć i Tożsamość”
23 listopada br. ruszyła kolejna edycja konkursu na projekt filmu dokumentalnego, organizowanego w ramach III Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany przez Telewizję Polską.
29.11.22, 11:26
| telewizja / VOD » informacje
Warner Bros. Discovery kupiło prawa do mistrzostw świata w lekkoatletyce
Warner Bros. Discovery nabyło prawa do transmisji mistrzostw świata w lekkoatletyce na 45 rynkach w Europie, w tym również w Polsce. Najważniejsze lekkoatletyczne wydarzenie 2023 r. rozegrane zostanie w Budapeszcie w okresie od 19 do 27 sierpnia.
29.11.22, 00:21
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Arabia Saudyjska hitem weekendu
Hitem weekendu był sobotni mecz Polska – Arabia Saudyjska rozegrany w ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej mężczyzn – Katar 2022.
28.11.22, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Serial Wednesday w warszawskim bistro Charlotte
Od 23 do 25 listopada br. w warszawskim bistro Charlotte na placu Zbawiciela miała miejsce akcja promująca serial Netflix ,,Wednesday”.
28.11.22, 13:02
| telewizja / VOD » informacje
Bartosz T. Wieliński reprezentantem Gazety Wyborczej w europejskim sojuszu gazet LENA
Od listopada br. nowym przedstawicielem “Gazety Wyborczej” w Leading European Newspaper Alliance (LENA) jest Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego dziennika i szef działu Świat.
28.11.22, 10:15
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyły zdjęcia do trzeciej edycji 99-Gra o wszystko
Ruszyły zdjęcia do trzeciej edycji „99 – Gra o wszystko” z udziałem gwiazd stacji TTV. Bohaterowie programu będą konkurować ze swoimi sympatiami. Seria na antenie pojawi się wiosną przyszłego roku.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Filmograf

FILMOTEKA NARODOWA – INSTYTUT AUDIOWIZUALNY | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. wystaw

Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 03.01.23

Do zdobycia 13 nagród.

do 02.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.