19.08.22, 13:00

Pierwszy Zlot Miłośników Radia 7 w Sierpcu. Frekwencja przerosła oczekiwania rozgłośni

Pierwszy Zlot Miłośników Radia 7 odbył się w Sierpcu, fot.: materiały prasowe

13 sierpnia br., w Sierpcu podczas V Kasztelańskiego Festiwalu Smaków odbył się Zlot Miłośników Radia 7. Impreza przyciągnęła wielu słuchaczy stacji nie tylko z Polski.

W ubiegły weekend odbył się pierwszy w historii Zlot Miłośników Radia 7 z Mławy. „Było to pierwsze wydarzenie po pandemicznej przerwie. Dla nas każde spotkanie ze słuchaczami to zawsze ważne wydarzenie, a do tego przygotowywaliśmy się już od ubiegłego roku. Na zlot przyjechało mnóstwo słuchaczy z całej Polski, a także z zagranicy” – mówi dla portalmedialny.pl Barbara Ploch, szefowa promocji i reklamy Radia 7 oraz Prezes Fundacji Ananke (właściciel stacji).

Jak podkreśla Ploch, frekwencja przerosła oczekiwania rozgłośni. „W pierwszym tygodniu rejestracji na zlot zarejestrowało się ponad tysiąc osób. Spotkania ze słuchaczami to głównie niezliczone dowody sympatii, poznawanie się na "żywo", bo wielu z nich znamy już z anteny lub Facebooka. To też możliwość integracji słuchaczy, którzy na fanpage od lat tworzą społeczność Radia 7 (46,5 tys. polubień). Ideą zorganizowania zlotu była właśnie chęć poznania się naszych słuchaczy. I to się w dużym stopniu udało” – podkreśla Barbara Ploch. 

Słuchacze szukali trzymetrowej Pandy

Zlot Miłośników Radia 7 połączony był z sierpeckim V Kasztelańskim Festiwalem Smaków. W programie znalazły się konkursy kulinarne dla kół gospodyń wiejskich, konkursy zręcznościowe oraz z wiedzy o Radiu 7. „Dla najmłodszych przygotowaliśmy animacje oraz konkursy z nagrodami. Na zarejestrowanych uczestników czekały "Pakiety Prawdziwego Fana Radia 7”. Podczas imprezy w aplikacji Radia 7 pojawiały się hasła, które upoważniały do odbioru nagród. Zabawa polegała na tym, że tajne hasła znała również trzymetrowa Panda, którą należało odszukać (co oczywiście nie było trudne), podać hasło i odebrać nagrody” – mówi Barbara Ploch.

W trakcie wydarzenia nadawane były relacje antenowe. Wieczorna część imprezy to koncerty gwiazd - Lady Pank, Bajm. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka pod gwiazdami. 

Stacja świętuje dziesiąte urodziny

Czy stacja planuje, aby wydarzenie miało w przyszłości charakter cykliczny? „Bardzo trudno planować i przewidywać działania, ale tak, jeśli żadne okoliczności nie przeszkodzą, to chcemy kontynuować tradycję corocznego Zlotu Miłośników Radia 7. Co do formuły kolejnych spotkań  będziemy pewnie się jeszcze zastanawiać czy i jakie zmiany wprowadzić” – mówi Barbara Ploch.

Zlot był pierwszym przedsięwzięciem związanym z jubileuszu 10-lecia istnienia rozgłośni. Kolejne zaplanowane wydarzenie to impreza urodzinowa, która odbędzie się 27 sierpnia w Lidzbarku. „Nabraliśmy wiatru w żagle, nasi słuchacze są jak akumulatory, które ładują nas pozytywna energią na długo” – podkreśla Barbara Ploch.

Gdzie nadaje Radio 7?

Radio 7 to regionalna stacja radiowa z siedzibą w Mławie, prowadzona przez Fundację Ananke. Rozgłośnia adresuje swój program głównie do dorosłego słuchacza (30+). Profil stacji określa przede wszystkim lokalność. Stacji można słuchać w Mławie, Działdowie, Nidzicy i okolicach na częstotliwości 90,8 MHz. Z kolei w Ciechanowie, Płońsku i częściowo Przasnyszu stacja dostępna jest na 100,5 MHz. W Żurominie, Sierpcu, Rypinie, Lidzbarku i sąsiednich miejscowościach rozgłośni można słuchać na 88,0 MHz. Redaktorem naczelnym stacji jest Piotr Ploch.

Komentarze

Powiązane

30.01.23, 07:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Rusza czwarta edycja konkursu dziennikarskiego #AllForJan Award
Ringier Axel Springer Polska otwiera nabór zgłoszeń do czwartej edycji konkursu #AllForJan Award. W konkursie o nagrodę im. Jána Kuciaka są wyróżniane najlepsze reportaże oraz relacje medialne nagłaśniające społecznie ważne tematy.
27.01.23, 18:43
| radio » informacje
Cykl programów o depresji na antenie Chillizet
Chillizet włącza się w obchody Światowego Dnia Walki z Depresją. 28 stycznia br. ruszy weekendowy cykl specjalnych audycji „Plac zabaw” poświęconych depresji u młodzieży.
26.01.23, 14:30
| radio » informacje
Nowe koncesje dla Radia Złote Przeboje 100,1 FM i Trendy Radio
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że warszawskie Radio Złote Przeboje 100,1 FM oraz krośnieńskie Trendy Radio będą mogły emitować swój program przez następne dziesięć lat.
26.01.23, 13:30
| radio » informacje
Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy na antenach stacji Grupy Eurozet
Stacje Grupy Eurozet tradycyjnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku po raz 12. Antyradio jest wyłącznym rockowym patronem medialnym Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz piąty patronem medialnym wydarzenia zostało Radio ZET. Finał wspierają również Meloradio i Chillizet.
26.01.23, 12:30
| radio » informacje
Tomasz Terlikowski zastępuje Roberta Mazurka w Porannej rozmowie RMF FM
Na czas urlopu Roberta Mazurka, gospodarzem „Porannej rozmowy RMF FM” jest Tomasz Terlikowski.
26.01.23, 11:24
| radio » informacje
Polskie Radio Białystok: nietrzeźwy dziennikarz prowadził program, stacja przeprasza
20 stycznia br. popołudniowe pasmo Polskiego Radia Białystok prowadził nietrzeźwy dziennikarz. Zarząd zapowiada surowe konsekwencje służbowe. Jednak w czasie trwania audycji nikt z osób nadzorujących ani współpracowników nie zareagował.
25.01.23, 15:30
| radio » informacje
75. urodziny Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat
25 stycznia br., dziennikarz muzyczny, Wojciech Mann obchodzi 75 urodziny. Z tej okazji zespół Radia Nowy Świat przygotował specjalny urodzinowy wiersz, który został wyemitowany na antenie w porannej audycji „Nowy Świt”, a chwilę później pojawił się w formie video w kanałach społecznościowych Radia.
25.01.23, 14:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Przewodniczący KRRiT nałoży karę na Polskie Radio Szczecin oraz TVP Info?
Maciej Świrski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji , na podstawie art. 53 ust. 1 urt, wszczął postępowania z urzędu w sprawie ukarania nadawców Polskiego Radia Szczecin oraz TVP Info, w związku z emisją treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila, co w rażący sposób zagrażało dobru małoletnich ofiar przemocy.
24.01.23, 19:58
| radio » informacje
Zespół Michalove wystąpi w Jedynce w ramach cyklu Scena Szpilmana – Jedynka Live
 27 stycznia br., na antenie Jedynki zaplanowano transmisję koncertu zespołu Michalove. Wydarzenie odbędzie w ramach cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live” – kameralnych spotkań z muzyką i artystami z całego świata, które Program 1 wznawia po przerwie. 
24.01.23, 12:43
| radio » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Media Grupy Agora włączyły się w 31. Finał WOŚP
W niedzielę, 29 stycznia br. pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich –małych i dużych!” odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupy Agora tradycyjnie wesprą akcję, organizując aukcje internetowe, zbierając pieniądze do wirtualnych puszek oraz relacjonując przebieg niedzielnego finału.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalist/-ka ds.promocji

Kielecki Teatr Tańca | inne

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

PEŁNOMOCNIK DYREKTORA ds. MARKETINGU

Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 04.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.