18.08.22, 12:09

ArtRadio Bogatynia bez przedłużenia koncesji

Logo ArtRadio Bogatynia, fot.: materiały prasowe

ArtRadio Bogatynia zniknie z eteru najpóźniej 17 marca 2023 r. Nadawca programu nie starał się o przedłużenie koncesji na emisję programu - dowiedział się portalmedialny.pl.

Częstotliwość 104,8 FM wykorzystywana przez ArtRadio Bogatynia będzie wolna od 18 marca 2023 r. „Nadawca nie złożył wniosku o koncesję na kolejny okres” – powiedziała dla portalmedialny.pl Karolina Czuczman z Zespołu Rzecznika Prasowego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Rozgłośnia nie odpowiedziała na nasze pytania od 16 sierpnia br. Również nie odebrano od nas telefonu i poproszono o SMS. Także i w taki sposób nie udało się nam dowiedzieć, m.in. dlaczego stacja nie starała się o przedłużenie koncesji, ani o dalszych planach rozgłośni.

Na razie KRRiT nie podjęła uchwały o przeznaczeniu zwalnianej częstotliwości do ogłoszenia o możliwości uzyskania koncesji. Już wiadomo, że gdyby nawet ArtRadio ponownie wystartowało w konkursie koncesyjnym o częstotliwość w Bogatyni, nie ma możliwości zachowania ciągłości emisji w eterze przy zachowaniu wszystkich terminów, procedur i formalności.

ArtRadio Bogatynia to komercyjna rozgłośnia radiowa z Bogatyni (powiat Zgorzelski, województwo dolnośląskie). Pomysłodawcą i założycielem radia jest Artur Wieczorek. Stacja rozpoczęła emisję programu 1 września 2007 r. 1 lutego 2010 r. rozgłośnia zaczęła współpracę z Telewizją Bogatynia, co pozwoliło na nadawanie sygnału radiowego w podkładzie teletekstu telewizji kablowej. W maju 2011 r., rozgłośnia otrzymała pozwolenie na nadawanie sygnału radiowego na falach UKF. Stacja uzyskała dziesięcioletnią koncesję 18 marca 2013 r. Właścicielem koncesji jest Stowarzyszenie Media Lokalne z Bogatyni. Stacja posiada pozwolenie na emisję nie więcej niż trzech minut reklam w ciągu godziny zegarowej.

Opłata koncesyjna wyniosła 5173 zł. Koncesja zakłada emisję programu radiowego o charakterze uniwersalnym z tematyka lokalną. Wnioskodawca deklarował, że udział warstwy słownej wyniesie 42,2 proc. w tygodniowym czasie nadawania projektowanego programu w godzinach 6.00-23.00. Audycje poświęcone tematyce lokalnej miały wg koncesji dotyczyć następujących miejscowości: Bogatynia, Działoszyn, Wyszków, Wigancice Żytawskie, Biedrzychowice, Rybarzowice, Sieniawka, Porajów, Kopaczów, Opolno Zdrój, Jasna Góra. Format muzyczny zadeklarowany we wniosku koncesyjnym to muzyka lat ’80, pop, blues, smouth jazz, rock, muzyka dla dzieci, muzyka lokalnych kapel ludowych, chórów i zespołów lokalnych.

Stacja posiada stronę internetową w budowie, w której można znaleźć jedynie adres mailowy i telefoniczny oraz link do fanpage na Facebooku. Brak podstawowych informacji o stacji i o ramówce. Aktualizowany jest jedynie kanał na Facebooku, na którym pojawiają się lokalne informacje.

Komentarze

Powiązane

30.01.23, 07:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Rusza czwarta edycja konkursu dziennikarskiego #AllForJan Award
Ringier Axel Springer Polska otwiera nabór zgłoszeń do czwartej edycji konkursu #AllForJan Award. W konkursie o nagrodę im. Jána Kuciaka są wyróżniane najlepsze reportaże oraz relacje medialne nagłaśniające społecznie ważne tematy.
27.01.23, 18:43
| radio » informacje
Cykl programów o depresji na antenie Chillizet
Chillizet włącza się w obchody Światowego Dnia Walki z Depresją. 28 stycznia br. ruszy weekendowy cykl specjalnych audycji „Plac zabaw” poświęconych depresji u młodzieży.
26.01.23, 14:30
| radio » informacje
Nowe koncesje dla Radia Złote Przeboje 100,1 FM i Trendy Radio
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że warszawskie Radio Złote Przeboje 100,1 FM oraz krośnieńskie Trendy Radio będą mogły emitować swój program przez następne dziesięć lat.
26.01.23, 13:30
| radio » informacje
Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy na antenach stacji Grupy Eurozet
Stacje Grupy Eurozet tradycyjnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku po raz 12. Antyradio jest wyłącznym rockowym patronem medialnym Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz piąty patronem medialnym wydarzenia zostało Radio ZET. Finał wspierają również Meloradio i Chillizet.
26.01.23, 12:30
| radio » informacje
Tomasz Terlikowski zastępuje Roberta Mazurka w Porannej rozmowie RMF FM
Na czas urlopu Roberta Mazurka, gospodarzem „Porannej rozmowy RMF FM” jest Tomasz Terlikowski.
26.01.23, 11:24
| radio » informacje
Polskie Radio Białystok: nietrzeźwy dziennikarz prowadził program, stacja przeprasza
20 stycznia br. popołudniowe pasmo Polskiego Radia Białystok prowadził nietrzeźwy dziennikarz. Zarząd zapowiada surowe konsekwencje służbowe. Jednak w czasie trwania audycji nikt z osób nadzorujących ani współpracowników nie zareagował.
25.01.23, 15:30
| radio » informacje
75. urodziny Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat
25 stycznia br., dziennikarz muzyczny, Wojciech Mann obchodzi 75 urodziny. Z tej okazji zespół Radia Nowy Świat przygotował specjalny urodzinowy wiersz, który został wyemitowany na antenie w porannej audycji „Nowy Świt”, a chwilę później pojawił się w formie video w kanałach społecznościowych Radia.
25.01.23, 14:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Przewodniczący KRRiT nałoży karę na Polskie Radio Szczecin oraz TVP Info?
Maciej Świrski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji , na podstawie art. 53 ust. 1 urt, wszczął postępowania z urzędu w sprawie ukarania nadawców Polskiego Radia Szczecin oraz TVP Info, w związku z emisją treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila, co w rażący sposób zagrażało dobru małoletnich ofiar przemocy.
24.01.23, 19:58
| radio » informacje
Zespół Michalove wystąpi w Jedynce w ramach cyklu Scena Szpilmana – Jedynka Live
 27 stycznia br., na antenie Jedynki zaplanowano transmisję koncertu zespołu Michalove. Wydarzenie odbędzie w ramach cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live” – kameralnych spotkań z muzyką i artystami z całego świata, które Program 1 wznawia po przerwie. 
24.01.23, 12:43
| radio » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Media Grupy Agora włączyły się w 31. Finał WOŚP
W niedzielę, 29 stycznia br. pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich –małych i dużych!” odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupy Agora tradycyjnie wesprą akcję, organizując aukcje internetowe, zbierając pieniądze do wirtualnych puszek oraz relacjonując przebieg niedzielnego finału.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. komunikacji

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

PEŁNOMOCNIK DYREKTORA ds. MARKETINGU

Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 04.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.