12.08.22, 20:19

Mimo zeszłorocznych zapowiedzi Prezes Polskiego Radia, koncertu w Jastarni nie będzie

Zapowiedź zeszłorocznego koncertu w Jastarni, fot.: materiały prasowe

Agnieszka Kamińska, Prezes Polskiego Radia rok temu zapowiadała, że koncert "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" w Jastarni będzie imprezą cykliczną. Tak się jednak nie stanie - tegorocznego koncertu nie będzie – dowiedział się portalmedialny.pl. 

Rok temu, Telewizja Polska wraz z Programem Trzecim Polskiego Radia i Miastem Jastarnia zorganizowali koncert na plaży „Wakacyjne hity wszech czasów”. Transmisja wydarzenia odbyła się w TVP3, TVP2 i Trójce. Wydarzenie zapowiadane było jako cykliczne wydarzenie.

Koncert jednak nie wpisze się na stałe do kalendarza imprez – dowiedział się portalmedialny.pl. „Koncert się nie odbędzie” – poinformowała portalmedialny.pl Marta Balicka z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni. Miasto nie odpowiedziało na pytanie dotyczące przyczyn braku wydarzenia. Również Polskie Radio w tej sprawie milczy – nie odpowiedziało na naszą kilkukrotną korespondencję. Na nasze pytania bez odpowiedzi pozostawiła również Telewizja Polska.

A miało być tak pięknie…

„Nie pamiętam, kiedy ostatnio tyle śpiewałam. Podobali mi się wszyscy: Sylwia Grzeszczak, Arash, z Urszulą śpiewałam "Konika na biegunach", krzyczałam całymi płucami”– mówiła Polskiemu Radiu po zeszłorocznym koncercie Agnieszka Kamińska. „Jestem szczęśliwa, daliśmy czadu” – dodała Prezes PR. Podkreśliła równocześnie, że było to pierwsze wyjście Trójki do ludzi po długim czasie pandemii. Na antenie PR Kamińska zapewniła, że "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" staną się imprezą cykliczną. „Trójka w Jastarni – to będzie tradycja” – zapowiadała rok temu Agnieszka Kamińska.

W zeszłym roku koncert odbył się 7 sierpnia. Według naszych informacji, decyzja o organizacji koncertu zapadła bardzo późno. Wydarzenie nie zostało nawet ujęte w kalendarzu imprez Jastarni przed sezonem. Oficjalna informacja o wydarzeniu pojawiła się niespełna na kilka dni przed koncertem. Efektowna scena stanęła na plaży. Według naszych informacji, główny ciężar finansowy organizacji koncertu wzięła na siebie Telewizja Polska.

Królowali artyści nie kojarzeni z Trójką

Na scenie wystąpili głównie artyści nie kojarzeni z anteną Programu Trzeciego Polskiego Radia: Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Felicjan Andrzejczak, Czerwone Gitary, Damian Ukeje, Łzy, Piersi oraz grupy Feel, Loka oraz szwedzki wokalista irańskiego pochodzenia, Arash, a także Urszula, Sebastian Riedel, Big Day. Za choreografię w wykonaniu tancerzy odpowiadał Agustin Egurrol, a koncert poprowadzili Marzena Kawa (z ramienia TVP) i Karol Gnat (z ramienia PR3). Przed koncertem Trójka nadawała z plaży audycję Łukasza Ciechańskiego „Departament rytmu”.

Koncert bez efektu „WOW”

Przedsiębiorcy z Jastarni z którymi rozmawialiśmy w ubiegłym roku, wskazywali, że wydarzenie nie przełożyło się nawet na zwiększenie obrotów w weekend w którym koncert się odbył. Wskazywali, że komunikacja koncertu odbyła się zdecydowanie za późno. Sam koncert – mimo efektownej sceny i profesjonalnej realizacji TVP – nie przyciągnął tłumów nawet na plażę.

Zamiast Trójki – Radio Gdańsk

W tym roku Polskie Radio nie organizuje plenerowych koncertów. Po raz pierwszy zrezygnowano z tradycyjnych wydarzeń „Lata z radiem” i ograniczyła się do skromnych pikników. Także Trójka ograniczyła swoje działania wakacyjne do emisji programów z mobilnego studia, głównie przy wydarzeniach festiwalowych.

W tegoroczne lato zamiast Trójki, do Parku Miejskiego w Jastarni zawitało „Lato z Radiem Gdańsk”. Tradycyjnie sporo o Jastarni w medialnych przekazach poświęca się kultowemu Kinu Żeglarz. Właścicielki kina niedawno gościły na antenie Radia 357 w ramach programu „Miejscownik”. Do Jastarni nie przybyło w tym roku także Chillizet, które w ubiegłe lato uruchomiło "Stację chillout" na tarasie widokowym w Jastarni.

Komentarze

Powiązane

31.05.23, 20:53
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom i Czwórka świętują Dzień Dziecka
1 czerwca br. dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom oraz Czwórki przygotowali specjalne atrakcje i programy w związku z obchodzonym Dniem Dziecka. 
31.05.23, 15:00
| radio » informacje
Radio Zet organizuje bajkowe spotkanie z okazji Dnia Dziecka
Radio ZET przygotowuje cykl bajkowych spotkań rodzinnych organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Imprezy odbędą się w Łodzi, Chorzowie, Bielsku-Białej i Pacanowie, a każda z lokalizacji będzie miała swojego gospodarza znanego z książek i ekranu.
31.05.23, 07:30
| radio » informacje
Rozumieć Ukrainę. Wspólny podcast Fundacji TOK FM i Fundacji im. Stefana Batorego
31 maja br. swoją premierę będzie miał pierwszy odcinek nowego podcastu - wspólnej produkcji Fundacji TOK FM oraz Fundacji im. Stefana Batorego - "Rozumieć Ukrainę".
30.05.23, 19:57
| radio » informacje
110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego na antenie Dwójki
31 maja br. przypada 110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego. Z tej okazji Program 2 Polskiego Radia przypomni postać tego kompozytora, radiowca, współtwórcy Teatrzyku Eterek i Kabaretu Starszych Panów.
30.05.23, 06:30
| radio » informacje
Radio 357 rozwija ofertę podcastową
Radio 357 rozwija ofertę podcastową. Wśród sześciu nowości znajduje się m.in. podcast o grupie The Beatles, a także “Stacja Arsenalna” - pierwszy podcast w języku ukraińskim.
29.05.23, 18:23
| radio » informacje
Bajki słuchaczy w Dzień Dziecka w Radiu Nowy Świat
Radio Nowy Świat w Dzień Dziecka zaprezentuje na swojej antenie bajki napisane przez słuchaczy stacji.
29.05.23, 13:28
| radio » informacje
RMF FM zaprasza do Słodyczowa w Krakowie z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca br. w Krakowie radio RMF FM zaprasza do krainy pełnej słodyczy – Słodyczowa. Na antenie pojawią się hity ze szkolnych dyskotek słuchaczy, a prezenterzy rozgłośni przebiorą się za postaci z bajek.
29.05.23, 06:30
| radio » informacje
Polskie Radio 24 uruchomiło multimedialne studio
Polskie Radio 24 dysponuje nowym, multimedialnym studiem. Wykorzystanie zaawansowanych technologii w zakresie zastosowanych systemów i wykonawstwa pozwoliło na uzyskanie nowoczesnego wystroju wnętrza, równolegle ze znakomitą akustyką studia.
28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 07.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.