04.08.22, 07:00

Grupa TVN Warner Bros. Discovery z największym udziałem w grupie komercyjnej w lipcu 2022 r.

Logo TVN, fot.: materiały prasowe

W lipcu br. najchętniej oglądany w grupie komercyjnej był kanał TVN. Wśród grup medialnych największy udział w rynku osiągnął TVN Warner Bros. Discovery.

Największy udział w rynku grup medialnych w lipcu 2022 r. w widowni komercyjnej 16-49 zanotował TVN Warner Bros. Discovery – aż 24,92 proc. Grupa Polsat zanotowała 21,37 proc. udziału, a Grupa TVP – 18,57 proc. (dane: Nielsen, Live + VOSDAL). Pięć najchętniej oglądanych stacji w lipcu w tej grupie to: TVN (8,48 proc.), Polsat (6,79 proc.), TVP1 (4,37 proc.), TVP2 (5,00 proc.) i TVN7 (3,85 proc.).

Najchętniej oglądaną pozycją w lipcowej ramówce stacji TVN w obu grupach widzów były „Fakty” – wydanie z 11 lipca przyciągnęło przed ekrany ponad 2,3 mln widownię. Spośród wszystkich nowych odcinków teleturnieju „Milionerzy” najwyższe wyniki oglądalności zanotował program wyemitowany 12 lipca – obejrzało go ponad 1,5 mln osób. Niesłabnącą popularnością cieszy się także program interwencyjny „Uwaga!”, który był trzecim najchętniej oglądanym programem minionego miesiąca – 11 lipca obejrzało go ponad 1,4 mln widzów.

TVN24 z wiekszą widownią

TVN24 był najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w Polsce w lipcu 2022 r. – i trzecią najchętniej oglądaną stacją w portfolio nadawcy. Stacja uzyskała w ubiegłym miesiącu SHR na poziomie 5,6 proc. w grupie 4+ oraz 3,5 proc. w widowni komercyjnej, w której udział wzrósł o 12 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Dwa kanały newsowe nadawcy – TVN24 i TVN24 BiS – osiągnęły wspólnie 6,1 proc. udział w grupie wszystkich widzów. Do najchętniej oglądanych programów stacji TVN24 należały w minionym miesiącu „Kawa na ławę”, „Szkło Kontaktowe” oraz „Loża Prasowa”.

TVN Turbo z lipcowym rekordem 

Sukcesem może pochwalić się również jedyny kanał motoryzacyjny w portfolio TVN Warner Bros. Discovery – TVN Turbo. Stacja osiągnęła najlepszy lipcowy wynik oglądalności w swojej historii i zgromadziła widownię na poziomie 1 proc. grupy komercyjnej. Widzom w lipcu najbardziej przypadły do gustu: „Wojny Samochodowe”, „Duda kontra Szafrański” oraz „Raport Turbo”.

Komentarze

Powiązane

06.06.23, 12:45
| telewizja / VOD » informacje
TOP 3 Marka Sierockiego, Kamperem po Południu, Fajna Polska i Polacy to wiedzą! latem w TVP Polonia
W letniej ramówce TVP Polonia pojawi się nowy sezon „Fajnej Polski. Na antenie stacji pojawi się także cykl „TOP 3 Marka Sierockiego” oraz nowe odcinki programu „Kamperem po Południu” i teleturnieju „Polacy to wiedzą!”.
06.06.23, 12:15
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Play kupuje spółkę Syrion
Grupa Play działająca na rynku telekomunikacyjnym w Polsce, nabyła 100 proc. udziałów operatora telekomunikacyjnego Syrion z siedzibą w Żorach.
06.06.23, 11:19
| telewizja / VOD » ludzie
Bogusław Kisielewski nie będzie Prezesem Grupy Kino Polska
Bogusław Kisielewski, Dyrektor Generalny Grupy Kino Polska, przekazał Grupie decyzję o swojej rezygnacji ze stanowiska oraz z zasiadania w Zarządach spółek Kino Polska TV oraz Stopklatka.
06.06.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Logo Music Box przez cały czerwiec w kolorach tęczy
Po raz trzeci kanał Music Box dołączył do Pride Month, aby wesprzeć społeczność LGBTQ+. Na antenie pojawi się m.in. tęczowa playlista, a także talk-show.
05.06.23, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Vectra wprowadza do oferty usługę FilmBox+
Vectra rozszerza ofertę aplikacji i serwisów SVOD o produkt z portfolio Grupy Kino Polska. Dzięki serwisowi FilmBox+ abonenci będą mogli oglądać seriale, filmy i kanały na żywo, z dowolnego miejsca i na wielu urządzeniach. 
05.06.23, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
WebTalk odpowiada za obsługę marki Hertz Polska
Do grona Klientów agencji WebTalk dołączyła marka Hertz Polska, lider jakości w kategorii wypożyczalni samochodowych. W ramach nawiązanej współpracy agencja odpowiada za obsługę marki w digitalu.
05.06.23, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
Otwarte okno Polsat Box z okazji Dnia Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka Polsat Box udostępnił bez dodatkowych opłat kanały z rozrywką dla najmłodszych widzów. W ramach otwartego okna do 30 czerwca br. platforma udostępni nawet pięć kanałów: Da Vinci, Disney Channel, Disney Junior, Disney XD, Nick Jr.
05.06.23, 06:30
| telewizja / VOD » ludzie
Tomasz Jędruchów korespondentem TVP w Pradze, Piotr Kućma kieruje placówką korespondencką w Kijowie.
Tomasz Jędruchów od 15 czerwca br. będzie korespondentem TVP w Pradze, natomiast Piotr Kućma kieruje od 1 czerwca placówką korespondencką w Kijowie.
04.06.23, 19:57
| telewizja / VOD » informacje
Dwa światy, dwie rzeczywistości. W TVN Marsz 4 czerwca, a w TVP INFO I Ogólnopolska Parada Kół Gospodyń Wiejskich
Marsz 4 czerwca, który przeszedł ulicami Warszawy,  był szeroko pokazywany i komentowany w części mediów. 
04.06.23, 14:08
| telewizja / VOD » informacje
TVP HD odkodowany dla abonentów Orange IPTV
Przez cały czerwiec br. program TVP HD będzie odkodowany dla abonentów sieci Orange, którzy posiadają pakiet Optymalny lub pakiet Orange Love Standard w technologii kablowej (IPTV).
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 07.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.