02.08.22, 12:24

Twardoch na Spitsbergenie. Relacje z wyprawy na wyłączność na na Wyborcza.pl

Zapowiedź wyprawy, fot.: materiały prasowe

Szczepan Twardoch kolejny raz wyrusza na Spitsbergen. Patronat nad wyprawą objął portal Wyborcza.pl. Od 4 do 17 sierpnia 2022 r. w serwisie będzie można na bieżąco śledzić relację z jego podróży, w tym postępy wyprawy na interaktywnej mapie, a także przeczytać o historii i przyrodzie norweskiej wyspy. Na internetowych łamach "Wyborczej" pojawią się nie tylko teksty, ale też zdjęcia i nagrania wideo przesyłane przez znanego pisarza i felietonistę dziennika.

Spitsbergen jest największą wyspą Norwegii. „Nie ma na świecie drugiego miejsca, które byłoby zarazem tak dzikie i tak dostępne” - napisał o niej Szczepan Twardoch, pisarz, publicysta i autor bestsellerowych powieści. „Po trzech godzinach marszu wchodzimy w miejsca, gdzie możemy już przez dwa tygodnie iść przed siebie i nie spotkać ani jednego człowieka” – dodaje pisarz.

To właśnie na Spitzbergen Twardoch wybiera się po raz kolejny za dwa dni. Wypływa 4 sierpnia z Longyearbyen, kierując się na północ, po drodze odwiedzi Ny Alesund. Plany wyprawy są dwa - zależne od wiatru, pogody i warunków lodowych: albo uda się Twardochowi wpłynąć do Wijdefjordu, gdzie będzie, m.in. eksplorować polarne oazy w poszukiwaniu roślin mięsożernych, albo popłynie jak najdalej na północ, do granicy paku lodowego, by sprawdzić jak daleko można się tam dostać.

Wyborcza patronem wyprawy pisarza

Patronat nad wyprawą Szczepana Twardocha objęła "Wyborcza". Dzięki temu na Wyborcza.pl - w specjalnym serwisie Wyborcza.pl/twardoch będzie można na bieżąco obserwować relację z podróży. Propozycją dla czytelników odbiorców serwisu będzie interaktywna mapa, aktualizowana codziennie po otrzymaniu od Twardocha pozycji GPS. W serwisie znajdą się też fotografie, materiały wideo i teksty przesyłane przez pisarza z rejsu.

Specjalna relacja Szczepana Twardocha dostępna na Wyborcza.pl będzie promowana w internecie (Google, Facebook, YouTube, akcje mailingowe), radiu (stacje Agory, Radio Zet i RMF FM), telewizji (TVN i stacje podróżnicze) oraz w prasie ("Newsweek", "Polityka", "National Geographic"). Działania wesprą autopromocja, komunikacja na profilach "Wyborczej" w mediach społecznościowych oraz niestandardowa promocja podczas festiwali organizowanych przez Agorę.
Kampanię przygotował dział marketingu "Gazety Wyborczej".

Komentarze

Powiązane

31.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 31 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 31 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
30.05.23, 10:02
| prasa » informacje
Fakty czy kłamstwa? Publicysta Sieci rozprawi się w TVP INFO z kłamstwami i manipulacjami mediów
We wtorek, 30 maja br. o godz. 21:00 w ramówce TVP INFO zadebiutuje program „Fakty czy kłamstwa?”. Gospodarzem programu będzie Jakub Maciejewski związany z tygodnikiem „Sieci” i serwisem woplityce.pl.
30.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 30 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 30 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
29.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 29 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 29 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
28.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
27.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
26.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
25.05.23, 12:30
| prasa » informacje
IX edycja Konkursu TGE dla mediów Platynowe Megawaty 2022. Lista laureatów plebiscytu
Znamy zwycięzców IX edycji Konkursu dla mediów „Platynowe Megawaty”. Wygranymi tegorocznej odsłony plebiscytu zostali: Dariusz Ciepiela, Robert Kiewlicz, Jakub Wiech, Wojciech Krzyczkowski oraz Bartłomiej Sawicki. Kapituła Konkursu przyznała także trzy wyróżnienia specjalne: dla Tomasza Elżbieciaka, Mateusza Kokoszkiewicza oraz redakcji Polityki Insight Energy.
25.05.23, 08:30
| prasa » informacje
150 pytań i odpowiedzi współczesnej nauki w magazynie Świat Wiedzy Extra
Po sześcioletniej przerwie na rynek powraca magazyn „Świat Wiedzy Extra” (Wydawnictwo Bauer).
25.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.