29.07.22, 07:00

Iława inspiruje. Miasto promuje się w sieci i telewizji [raport: promowanie turystyki]

KV kampanii Iławy, fot.: materiały prasowe

Lato trwa w najlepsze. Polskie miasta próbują przyciągać polskich i zagranicznych turystów. Iława będzie obecna tego lata przede wszystkim w telewizji oraz mediach społecznościowych.

Iława (położona na Mazurach Zachodnich) na bieżący rok przygotowała profesjonalny plan promocji. Działania marketingowe obejmą głównie Internet oraz telewizję. „W 2022 r. postawiliśmy na współpracę z profesjonalną agencją marketingową, która opracowała nam plan promocji, przygotowała kreacje marketingowe miasta oraz administruje landing page, a także prowadzi nasze media społecznościowe dotyczące promocji turystyki, zgodnie z wytyczonym planem promocyjnym” – mówi dla portalmedialny.pl Beata Furmanek, Kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej Urząd Miasta Iławy.

 
Kampania reklamowa Iławy, fot.: materiały prasowe

Miasto Iława dodatkowo, przy współpracy z Informacją Turystyczną w Iławie, przygotowała materiały promocyjne do darmowego rozdawnictwa na potrzeby biura IT oraz przedsiębiorców z branży turystycznej. „Zaktualizowano dane, uspójniono graficzną wizualizację, przygotowany został spis wydarzeń kulturalnych i sportowych z podziałem na czerwiec, lipiec, sierpień wrzesień, wraz z odnośnikami do ważnych z punktu widzenia turysty stron internetowych. Informacje opracowane zostały w formie plakatów na przystanki autobusowe w całym mieście oraz w formie podkładów gastronomicznych, rozdanych do lokali gastronomicznych w Iławie oraz w miejscach turystycznych w pobliżu Iławy, znajdujących się nad brzegiem wspólnej atrakcji turystycznej, jaką jest jezioro Jeziorak” – dodaje Beata Furmanek.


Kampania reklamowa Iławy, fot.:materiały prasowe

Iława obecna także w programie Polska Na Weekend

Iława nie ogranicza się tylko do promocji turystyki w sieci. Stawia również na telewizję. „Przy współpracy z Telewizją Polską wzięliśmy udział w TVP w programie „Twoim mieście”. 26 czerwca br. odbywały się wejścia na żywo z Iławy. Także przy współpracy z Kurzą Górą w okolicach Iławy, wzięliśmy udział w produkcji odcinka „Polska Na weekend” - programu turystyczno-podróżniczego Jakuba Porady” – mówi Beata Furmanek. Program Porady zostanie wyemitowany w TVN24 i TVN24 BIS w najbliższy weekend (28-30 lipca), a także na antenie Travel Channel (wstępnie zaplanowano emisje w okresie od 1 do 5 sierpnia).


Kampania reklamowa Iławy, fot.: materiały prasowe

Miasto nie stroni także od aktywności w mediach społecznościowych. Iława stworzyła i prowadzi serwis internetowy www.urlopwilawie.pl, który ma swoje kanały na Facebooku i Instagramie. Kampania promocyjna jest prowadzona przez agencję marketingową, a działania w ramach „Iława inspiruje” są widoczne na instagramowym profilu, a także na FB – profilu miasta oraz jednostek podległych włącznie z Informacją Turystyczną w Iławie.


Kampania reklamowa Iławy, fot.: materiały prasowe

Inflacja odbija się na turystyce

Mimo prowadzonych kampanii promocyjnych, tak jak inne kurorty, również w Iławie obserwowany jest mniejszy ruch turystyczny. „Myśleliśmy, że po obostrzeniach pandemii nic nas więcej nie zaskoczy. Jednak wysoka inflacja spowodowana, m.in. sytuacją za naszą wschodnią granicą spowodowała, że da się odczuć mniejszy ruch turystyczny. Miesiące maj - czerwiec charakteryzowały się ruchem turystycznym weekendowym z delikatnym wydłużeniem, od np. czwartku, lub pobytów przedłużanych do poniedziałku. Początek wakacji był słaby frekwencyjnie, bez problemu można było znaleźć miejsca noclegowe w Iławie. Zauważalna tendencja wypoczynkowa to zmniejszenie ilości dni pobytu oraz ograniczenie wydatków na np. gastronomię, dodatkowe atrakcje, m.in. wypożyczalnie sprzętu czy pamiątki” - mówi dla portalmedialny.pl Beata Furmanek, Kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej Urząd Miasta Iławy.


Kalendarium wydarzeń kulturalnych w Iławie, fot.: materiały prasowe

Iława to także największa wyspa śródlądowa w Polsce

Iława to miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Miasto jest położone na Pojezierzu Iławskim, nad najdłuższym jeziorem w Polsce – Jeziorakiem. W obrębie administracyjnym miasta znajduje się największa wyspa śródlądowa w Polsce – Wielka Żuława posiadająca stałe połączenie promowe z miastem.

Nawet Pan Samochodzik odkrywał uroki Iławy

W 1974 r. na wyspie Wielka Żuława nagrywano film „Gniazdo” w reżyserii Jana Rybkowskiego, opowiadający o pierwszych latach państwa polskiego. W Iławie i nad Jeziorakiem rozgrywała się akcja dwóch przygód „Pana Samochodzika” – „Nowe przygody Pana Samochodzika” oraz „Pan Samochodzik i złota rękawica” autorstwa Zbigniewa Nienackiego. W listopadzie 1995 r. Volker Schlöndorff (twórca m.in. „Blaszanego bębenka”) nakręcił sceny do swojego filmu „Król Olch” z Johnem Malkovichem w ruinach zamku w Szymbarku.

Komentarze

Powiązane

14.03.23, 13:33
| biznes i technologie » informacje
Kompania Piwowarska wybrała agencję Chapter1 do obsługi marki Lech Pils
Kompania Piwowarska przedłużyła współpracę z agencją Chapter1 do końca 2024 r.
14.03.23, 10:36
| biznes i technologie » informacje
Michał Sosiński dołącza do zespołu FCB&theMilkman
Michał Sosiński obejmie stanowisko Senior Art Directora w agencji FCB&theMilkman, wzmacniając dział kreatywny i designu.
12.03.23, 13:57
| biznes i technologie » informacje
Reformulacja produktów sieci Carrefour. Marka pracuje nad redukcją cukru, soli oraz tłuszczów
Sieć Carrefour dotychczas przeprowadziła reformulację ponad 500 produktów marki własnej i planuje zmiany receptur 40 kolejnych w 2023 roku. Carrefour pracuje nad redukcją cukru, soli oraz tłuszczów w recepturach swoich produktów marki własnej, a także eliminuje dodatki niepożądane, wychodząc ponad aktualne przepisy prawa w tym zakresie.
10.03.23, 08:45
| biznes i technologie » informacje
Marcin Garbarczyk nowym VP Head of MX w Samsung Electronics Polska
Z początkiem marca br., Marcin Garbarczyk awansował na stanowisko Vice President, Head of Mobile Experience (MX) w Samsung Electronics Polska i będzie odpowiadać za wszystkie obszary sprzedaży i marketingu produktów mobile w kanałach B2C i B2B.
09.03.23, 14:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Multikino sprzedaje swoje kino na Ursynowie
Multikino sprzedaje swoje najstarsze kino w Warszawie. Otwarty w 1999 roku multipleks na Ursynowie będzie jednak działać w niezmienionej formie przez co najmniej 18 miesięcy. Transakcja jest wynikiem znacznego wzrostu wartości działki, której Multikino było użytkownikiem wieczystym.
26.02.23, 09:00
| biznes i technologie » informacje
Żabka testuje system gospodarki obiegu zamkniętego w sklepach w Bydgoszczy
Od 26 stycznia br. w ramach pilotażowego projektu „Zielona Odnowa” klienci sieci Żabka mają możliwość oddawania jednorazowych opakowań po napojach we wszystkich ponad 120 Żabkach zlokalizowanych na terenie Bydgoszczy. Opakowania można zwracać bezpośrednio u sprzedawców lub w EKOmatach.
25.02.23, 22:00
| biznes i technologie » informacje
GfK: Polacy ograniczyli zakupy kosmetyków
Kupując kosmetyki, polscy konsumenci wybierają głównie oferty korzystne cenowo. Największą popularnością cieszą się więc artykuły kupowane na promocjach lub oznakowane logo marek własnych. Ilościowo konsumenci kupują nieco mniej niż przed rokiem - takie dane płyną z najnowszych analiz Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia.
18.02.23, 21:25
| biznes i technologie » informacje
Kolejne sklepy w sieci SPAR
Sieć SPAR otworzyła kolejne sklepy – placówkę SPAR Mini w Solnikach (woj. lubuskie), a także dwa sklepy SPAR Express na stacjach benzynowych w Grudziądzu przy ul. Warszawskiej 31 i Świeciu przy ul. Chełmińskiej 22 (woj. kujawsko-pomorskie). 
17.02.23, 14:05
| biznes i technologie » informacje
Sneakerstudio i PRM zostaje przejęte przez Answear.com
Answear.com, jeden z najszybciej rosnących e-commerce modowo-lifestylowych, który w 2022 r. wygenerował blisko 1 mld zł przychodu ogłosił podpisanie umowy warunkowej na nabycie marek Sneakerstudio i PRM. Pierwsza z nich jest jednym z liderów sprzedaży w segmencie sneakers & streetwear w Europie Środkowo-Wschodniej. 
17.02.23, 07:46
| biznes i technologie » informacje
WhitePress zanotował blisko 50 proc. wzrost sprzedaży w 2022 roku
WhitePress , polski startup odnotował w 2022 roku sprzedaż na poziomie ok. 80 mln zł – daje to blisko 50 proc. wzrost względem poprzedniego roku. Co istotne, niemal 40 proc. wszystkich przychodów polskiego MarTechu pochodziła z działań na zagranicznych rynkach.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.