26.07.22, 08:00

TVP zapowiada II edycję Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjneg Heart of Europe

Logo wydarzenia "Heart of Europe", fot.: materiały prasowe

Telewizja Polska po raz drugi organizuje Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny „Heart of Europe”, poświęcony twórczości telewizyjnej Europy Środkowo-Wschodniej. II edycja wydarzenia została zaplanowana na 14-17 listopada br. w Warszawie. 

Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny „Heart of Europe” to przedsięwzięcie Telewizji Polskiej, które ma stanowić retrospektywę współczesnej twórczości telewizji publicznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
 
Sukces pierwszej edycji festiwalu pokazał, że istnieje potrzeba ściślejszej współpracy twórców w naszym regionie” – mówi Marek Solon-Lipiński, zastępca dyrektora Biura Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej TVP, koordynujący prace związane z festiwalem. „Celem naszego przedsięwzięcia jest zbudowanie forum, w ramach którego nadawcy publiczni, twórcy czy producenci z Europy Środkowo-Wschodniej mogą poznawać swoją twórczość, nawiązywać kontakty i relacje biznesowe. Burzliwe wydarzenia tego roku pokazały także, że istnieje głęboka potrzeba konsolidacji sektora medialnego i wzmocnienia roli nadawców publicznych z naszego obszaru geograficznego” – dodaje Soon-Lipiński.

Do udziału w festiwalu w Warszawie zaproszeni zostali nadawcy publiczni z Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Estonii, Litwy, Łotwy, Chorwacji, Serbii, Rumunii, Bułgarii, Ukrainy i Gruzji. W ramach wydarzenia prezentowane są najlepsze dzieła twórców telewizyjnych z tych krajów w sześciukategoriach: „Film fabularny”, „Serial fabularny”, „Film dokumentalny”, „Rozrywka”, „Dzieci i Młodzież” oraz „Digital”, które wezmą udział w konkursie. W ostatnim dniu festiwalu podczas uroczystej gali poznamy dzieła nagrodzone przez międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli nadawców.

Odbędzie się także forum koprodukcyjne

Tak jak w ubiegłym roku, festiwalowi towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia: spotkania z twórcami, panele dyskusyjne i pokazy specjalne. Podczas tegorocznego „Heart of Europe” odbędzie się także forum koprodukcyjne służące nawiązaniu współpracy koprodukcyjnej i handlowej w obrębie Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród gości, oprócz uczestników zgłaszających produkcje, znajdą się specjaliści ds. sprzedaży i zakupów licencji, przedstawiciele instytutów filmowych, telewizji publicznych, filmowych funduszy regionalnych, a także polscy producenci oraz przedstawiciele działów produkcji i działów programowych TVP. Spośród projektów nowych produkcji zgłoszonych przez twórców w trzech kategoriach: „Film fabularny”, „Serial” oraz „Film lub serial dokumentalny” organizatorzy wybiorą do 10 projektów w każdej z kategorii, które zostaną zaprezentowane podczas festiwalu.

Komentarze

Powiązane

27.05.23, 18:11
| telewizja / VOD » seriale
Premiera serialu SkyShowtime Original Warszawianka już 19 czerwca
SkyShowtime ogłosiło datę premiery pierwszego polskiego serialu oryginalnego "Warszawianka". Produkcja zadebiutuje w serwisie 19 czerwca br.
26.05.23, 18:10
| telewizja / VOD » informacje
Polsat pokaże koncert „Pokolenia wolności” z udziałem największych gwiazd polskiej estrady
W piątek, 2 czerwca br. o 20.00 w Polsacie z okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku w ramach koncertu "Pokolenia wolności" zaśpiewają, m.in.: Doda, Kayah, Michał Szpak, Raz Dwa Trzy, Dr Misio, Martyna Jakubowicz, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Jary Oddział Zamknięty, Big Cyc, VooVoo.
25.05.23, 17:34
| telewizja / VOD » informacje
Viaplay Group rozszerza współpracę dystrybucyjną z Play. Serwis ma 1,2 subskrybentów w Polsce
Viaplay Group rozszerzyło długoterminową współpracę dystrybucyjną z Play, operatorem telekomunikacyjnym w Polsce. W ramach umowy, dostęp do serwisu streamingowego Viaplay będzie częścią pakietów usług TV znajdujących się w ofercie Play.
25.05.23, 09:30
| telewizja / VOD » ludzie
Agam Giza gospodarzem głównego wydania Panoramy
Adam Giza od czerwca br. poprowadzi główne wydanie „Panoramy” (TVP2). Będzie również przygotowywał dla „Wiadomości” (TVP1) materiały o tematyce zdrowotnej.
24.05.23, 14:30
| telewizja / VOD » informacje
Branża telekomunikacyjna apeluje o dialog z regulatorami na rzecz likwidacji barier inwestycyjnych w środowisku wysokiej inflacji
Na zakończonej w Sopocie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej przedstawiciele branży telekomunikacyjnej dyskutowali o wpływie aktualnego otoczenia makroekonomicznego, w szczególności wysokiej inflacji, na polskich przedsiębiorców oraz o inwestycjach w rozwój zaawansowanych usług cyfrowych i infrastruktury szerokopasmowej.
24.05.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Polsat Plus w I kwartale 2023 r. zanotowała 3,2 mld zł przychodów
W I kwartale 2023 r. Grupa Polsat Plus rozwijała sieć 5G Plusa, która obejmuje zasięgiem ponad 20 mln mieszkańców Polski. Uruchomiła także największe i najnowocześniejsze w Polsce studio TV, przedłużyła prawa do Energa Basket Ligi i zakupiła prawa do hokejowych Mistrzostw Świata.
22.05.23, 12:08
| telewizja / VOD » informacje
Matylda Szymalska poprowadzi nowy program Skuteczny marketing w BIZNES24
„Skuteczny marketing” to nowy program na antenie telewizji BIZNES24, którego prowadzącą została Matylda Szymalska, Prezeska Agencji Streetcom. 
21.05.23, 19:38
| telewizja / VOD » informacje
60-lecie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dużo wspomnień i mało znanych nazwisk
W tym roku przypada 60-lecie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu –. W trzydniowym programie 60. KFPP, który odbędzie się w dniach 9-11 czerwca br., nie zabraknie przebojów sprzed lat, jak i najnowszych hitów. Z myślą o fanach muzyki alternatywnej i oryginalnych brzmień przygotowano także OFFPOLE. Festiwal zapowiada się dużo skromniej niż przed latami.
17.05.23, 18:52
| telewizja / VOD » informacje
Szkło kontaktowe pod lupą Przewodniczącego KRRiT
Maciej Świrski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, poinformował, że wystąpił do nadawcy TVN24 o odniesienie się do zarzutów w związku z emisją „Szkła kontaktowego” z 15 maja br.
17.05.23, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Ela Romanowska już na planie Naszego Nowego Domu
W poniedziałek, 15 maja br., rozpoczęły się nagrania kolejnego sezonu programu „Nasz Nowy Dom” (Polsat). Nową prowadzącą została Ela Romanowska.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.