26.07.22, 08:00

TVP zapowiada II edycję Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjneg Heart of Europe

Logo wydarzenia "Heart of Europe", fot.: materiały prasowe

Telewizja Polska po raz drugi organizuje Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny „Heart of Europe”, poświęcony twórczości telewizyjnej Europy Środkowo-Wschodniej. II edycja wydarzenia została zaplanowana na 14-17 listopada br. w Warszawie. 

Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny „Heart of Europe” to przedsięwzięcie Telewizji Polskiej, które ma stanowić retrospektywę współczesnej twórczości telewizji publicznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
 
Sukces pierwszej edycji festiwalu pokazał, że istnieje potrzeba ściślejszej współpracy twórców w naszym regionie” – mówi Marek Solon-Lipiński, zastępca dyrektora Biura Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej TVP, koordynujący prace związane z festiwalem. „Celem naszego przedsięwzięcia jest zbudowanie forum, w ramach którego nadawcy publiczni, twórcy czy producenci z Europy Środkowo-Wschodniej mogą poznawać swoją twórczość, nawiązywać kontakty i relacje biznesowe. Burzliwe wydarzenia tego roku pokazały także, że istnieje głęboka potrzeba konsolidacji sektora medialnego i wzmocnienia roli nadawców publicznych z naszego obszaru geograficznego” – dodaje Soon-Lipiński.

Do udziału w festiwalu w Warszawie zaproszeni zostali nadawcy publiczni z Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Estonii, Litwy, Łotwy, Chorwacji, Serbii, Rumunii, Bułgarii, Ukrainy i Gruzji. W ramach wydarzenia prezentowane są najlepsze dzieła twórców telewizyjnych z tych krajów w sześciukategoriach: „Film fabularny”, „Serial fabularny”, „Film dokumentalny”, „Rozrywka”, „Dzieci i Młodzież” oraz „Digital”, które wezmą udział w konkursie. W ostatnim dniu festiwalu podczas uroczystej gali poznamy dzieła nagrodzone przez międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli nadawców.

Odbędzie się także forum koprodukcyjne

Tak jak w ubiegłym roku, festiwalowi towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia: spotkania z twórcami, panele dyskusyjne i pokazy specjalne. Podczas tegorocznego „Heart of Europe” odbędzie się także forum koprodukcyjne służące nawiązaniu współpracy koprodukcyjnej i handlowej w obrębie Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród gości, oprócz uczestników zgłaszających produkcje, znajdą się specjaliści ds. sprzedaży i zakupów licencji, przedstawiciele instytutów filmowych, telewizji publicznych, filmowych funduszy regionalnych, a także polscy producenci oraz przedstawiciele działów produkcji i działów programowych TVP. Spośród projektów nowych produkcji zgłoszonych przez twórców w trzech kategoriach: „Film fabularny”, „Serial” oraz „Film lub serial dokumentalny” organizatorzy wybiorą do 10 projektów w każdej z kategorii, które zostaną zaprezentowane podczas festiwalu.

Komentarze

Powiązane

14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.