20.07.22, 09:29

Przewodnicząca Ukraińskiej KRRiT dziękuję Polskiemu Radiu

Logo Polskiego Radia dla Ukrainy, fot.: materiały prasowe

Przewodnicząca Krajowej Rady Telewizji i Radiofonii Ukrainy Olha Herasymiuk podziękowała za działania Polskiemu Radiu dla Ukrainy.

Nie wiem, czy ktokolwiek w Europie zrobił tyle, co wy. Dzięki wam miliony naszych obywateli, którzy znaleźli tu schronienie, słyszą swój język i czują waszą przyjaźń. Szczególnie ważne jest to, że ukraińskie dzieci mogą słuchać ukraińskich bajek i audycji w swoim języku. Staracie się utrzymać ich ukraińską tożsamość podczas ich pobytu w Polsce, co jest bardzo cenne. Robicie dla nas dużo dobrego, za co szczególnie dziękujemy Polskiemu Radiu" – powiedziała Olha Herasymiuk goszcząca w Warszawie.

Polskie Radio na swoich antenach od 24 lutego, czyli pierwszego dnia ataku Rosji na Ukrainę, informuje nie tylko o sytuacji na froncie, ale również wspiera ukraińskich emigrantów w Polsce. Polskie Radio rozszerza również ofertę skierowaną do gości zza wschodniej granicy – emitując audycje dziennikarzy Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy na antenie Polskiego Radia dla Ukrainy. Publiczny nadawca uruchomił Polskie Radio dla Ukrainy, a od początku agresji Rosji na naszego sąsiada nadaje także serwisy w języku ukraińskim w Jedynce i Trójce. Olha Herasymiuk podkreśliła, że „to bardzo ważne działania”.
13 lipca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podpisała Memorandum o współpracy w dziedzinie regulacji działalności nadawczej z Krajową Radą Telewizji i Radiofonii Ukrainy. Dokument definiuje zakres współpracy między organami regulacyjnymi Rzeczpospolitej Polskiej i Ukrainy w zakresie rynku mediów i zachowania bezpieczeństwa informacyjnego obydwu krajów. Jego celem jest również pogłębianie wzajemnych więzi kulturalnych oraz umacnianie przyjaznych stosunków między naszymi krajami.

Wiadomości w języku ukraińskim nadaje również Polskie Radio Kierowców. Portal PolskieRadio24.pl uruchomił streaming audio-wideo w serwisie YouTube, w którym prezentowane są najświeższe i najważniejsze informacje dotyczące rosyjskiej inwazji zbrojnej na Ukrainę. Polskie Radio udostępniło także w swoim internetowym odtwarzaczu radiowym sygnał publicznego Ukraińskiego Radia. To dodatkowy kanał odbioru, dzięki któremu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy, mogą słuchać programu radiowego w swoim języku. Z kolei dzięki pomocy Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie do sierocińca dla dzieci „Wułyk” w mieście Równe trafił generator elektryczny.

Podziękowania płyną również od Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy

Kilka dni temu Polskie Radio dla Ukrainy otrzymało podziękowania od Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy za systematyczne, obiektywne, kompletne i merytoryczne przedstawienie ich działań w obronie kraju oraz rozwój stosunków dwustronnych, w szczególności w sferze wojskowej. W poście opublikowanym na Facebooku Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych napisano, że Ukraińcy są wdzięczni wszystkim polskim obywatelkom i obywatelom za otwarte serca i domy dla milionów ukraińskich kobiet i dzieci, które znalazły schronienie w Polsce.

Polskie Radio dla Ukrainy to rozgłośnia informacyjno-publicystyczno-muzyczna skierowana do osób przybywających z Ukrainy oraz Ukraińców na stałe mieszkających w Polsce. Obecnie program jest dostępny w technologii cyfrowej w DAB+ i na dwóch częstotliwościach - w Przemyślu na 98,6 FM oraz w Hrubieszowie – na częstotliwości 93,3 MHz. Integralną częścią ramówki stacji są autorskie audycje dziennikarzy Polskiego Radia dla Zagranicy w języku ukraińskim.

Komentarze

Powiązane

31.05.23, 20:53
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom i Czwórka świętują Dzień Dziecka
1 czerwca br. dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom oraz Czwórki przygotowali specjalne atrakcje i programy w związku z obchodzonym Dniem Dziecka. 
31.05.23, 15:00
| radio » informacje
Radio Zet organizuje bajkowe spotkanie z okazji Dnia Dziecka
Radio ZET przygotowuje cykl bajkowych spotkań rodzinnych organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Imprezy odbędą się w Łodzi, Chorzowie, Bielsku-Białej i Pacanowie, a każda z lokalizacji będzie miała swojego gospodarza znanego z książek i ekranu.
31.05.23, 07:30
| radio » informacje
Rozumieć Ukrainę. Wspólny podcast Fundacji TOK FM i Fundacji im. Stefana Batorego
31 maja br. swoją premierę będzie miał pierwszy odcinek nowego podcastu - wspólnej produkcji Fundacji TOK FM oraz Fundacji im. Stefana Batorego - "Rozumieć Ukrainę".
30.05.23, 19:57
| radio » informacje
110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego na antenie Dwójki
31 maja br. przypada 110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego. Z tej okazji Program 2 Polskiego Radia przypomni postać tego kompozytora, radiowca, współtwórcy Teatrzyku Eterek i Kabaretu Starszych Panów.
30.05.23, 06:30
| radio » informacje
Radio 357 rozwija ofertę podcastową
Radio 357 rozwija ofertę podcastową. Wśród sześciu nowości znajduje się m.in. podcast o grupie The Beatles, a także “Stacja Arsenalna” - pierwszy podcast w języku ukraińskim.
29.05.23, 18:23
| radio » informacje
Bajki słuchaczy w Dzień Dziecka w Radiu Nowy Świat
Radio Nowy Świat w Dzień Dziecka zaprezentuje na swojej antenie bajki napisane przez słuchaczy stacji.
29.05.23, 13:28
| radio » informacje
RMF FM zaprasza do Słodyczowa w Krakowie z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca br. w Krakowie radio RMF FM zaprasza do krainy pełnej słodyczy – Słodyczowa. Na antenie pojawią się hity ze szkolnych dyskotek słuchaczy, a prezenterzy rozgłośni przebiorą się za postaci z bajek.
29.05.23, 06:30
| radio » informacje
Polskie Radio 24 uruchomiło multimedialne studio
Polskie Radio 24 dysponuje nowym, multimedialnym studiem. Wykorzystanie zaawansowanych technologii w zakresie zastosowanych systemów i wykonawstwa pozwoliło na uzyskanie nowoczesnego wystroju wnętrza, równolegle ze znakomitą akustyką studia.
28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.