05.07.22, 11:13

Będzie kampania WPP i rządu Ukrainy wspierająca odbudowę gospodarki

Flaga ukraińska, fot.: materiały prasowe

WPP i rząd Ukrainy ogłosiły partnerstwo, którego celem jest przyciągnięcie inwestycji na Ukrainę i pomoc w odbudowie jej gospodarki.

Ołeksandr Tkaczenko, Minister Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy, omówił planowaną kampanię na spotkaniu z Markiem Readem, CEO WPP, podczas Cannes Lions, Międzynarodowego Festiwalu Reklamowego w Cannes.

Agencje należące do WPP z Ukrainy, Polski i Czech będą współpracować z ministrem i jego kolegami z rządu nad inicjatywą „Advantage Ukraine”, aby pokazać, że Ukraina jest otwarta na biznes. Inicjatywa będzie skierowana do liderów biznesu w regionie i na całym świecie, aby zachęcić do inwestycji wspierających odbudowę gospodarczą kraju.

Działania marketingowe mają prezentować także różnorodność talentów i wiedzy fachowej na Ukrainie w różnych sektorach, takich jak: rolnictwo, technologie, edukacja i „przemysł kreatywny”, a także jej ogromny potencjał dla inwestycji komercyjnych.

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wspierać Ukrainę bezpośrednio poprzez tę kampanię. Kreatywność ma moc nie tylko rozwiązywania problemów biznesowych, ale także niektórych największych problemów w ogóle, z jakimi się borykamy. Partnerstwo WPP z rządem ukraińskim będzie miało na celu i jedno i drugie – podkreślając ogromny potencjał biznesowy tego kraju, przy jednoczesnym wspieraniu odbudowy gospodarki, niezbędnej do odbudowy ukraińskiego życia społecznego i kulturalnego, oraz zapewnienia pozytywnej przyszłości obywatelom” – mówi Mark Read, CEO WPP.

Polska i Ukraina sąsiadują ze sobą i Polacy, jako dobry sąsiad, nadal wspierają Ukraińców na wszelkie możliwe sposoby. Jestem niezmiernie dumna, że nasz zespół WPP\GroupM Poland przyczynia się do tak wspaniałego projektu – jako kluczowy zespół razem z kolegami z Ukrainy i Czech oraz z zespołami z Węgier i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wspólnie jednoczymy się we wsparciu ukraińskiego rządu i obywateli w odbudowie gospodarki i państwa” – mówi Izabela Albrychiewicz, WPP / GroupM Poland.

Komentarze

Powiązane

23.06.24, 20:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
CANAL+ promuje serial Prosta sprawa
Rozpoczęły się działania promujące nowy serial oryginalny Canal+, bazujący na bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza „Prosta Sprawa”. Za kampanię odpowiada zespół Havas Play (Havas Media Network).
23.06.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
Jasne, że na bp! Nowa platforma komunikacyjna bp
Marka bp startuje z nową platformą komunikacyjną: "Jasne, że na bp!". VML odpowiada za strategię, produkcję spotu TVC, przygotowanie Key Visuali oraz działania digital i social media.
23.06.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
Chromatique wygrał przetargi trzech marek należących do firmy Henkel
W maju br. agencja Chromatique wygrała przetargi firmy Henkel na współpracę projektową dla marek Somat i Perwoll, oraz realizację projektu dla marki E.
23.06.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Załatw to w Żabce. Sieć reklamuje swoje usługi
5 czerwca br. Żabka rozpoczęła kampanię pod hasłem: „Załatw to w Żabce”. Celem akcji jest przybliżenie klientom dostępnych usług, jakie oferuje sieć sklepów Żabka. Kampania będzie prowadzona, m.in. w telewizji, radiu, internecie oraz w sklepach i w aplikacji Żappka.
22.06.24, 22:00
| reklama & PR » informacje
Marka 4MOVE wspiera reprezentację Polski
Producent napojów izotonicznych 4MOVE został oficjalnym partnerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Marka zadba o odpowiednie nawodnienie biało-czerwonych podczas EURO 2024.
22.06.24, 14:38
| reklama & PR » informacje
Komfort wybiera Labcon do działań advocacy
Sieć sklepów Komfort rozpoczęło współpracę z agencją relevant stories Labcon, należącą do grupy marketingowo-technologicznej Group One. 
22.06.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Garnier promuje saszetki koloryzujące Color Shampoo Retouch
Agencja VML realizuje dla Garnier, marki L’Oréal, kampanię launchującą uniwersalne saszetki koloryzujące Color Shampoo Retouch.
21.06.24, 19:30
| reklama & PR » informacje
Szymon Marciniak ambasadorem marki Aluprof
Szymon Marciniak, międzynarodowy sędzia piłkarski, został ambasadorem marki Aluprof – dostawcy innowacyjnych systemów aluminiowych przeznaczonych do produkcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych. 
21.06.24, 18:15
| reklama & PR » ludzie
Kuba Piotrkowicz nowym prezesem Going
Od czerwca 2024 r. spółka Going. ma nowego prezesa. Kuba Piotrkowicz w nowej roli będzie odpowiadał za strategię rozwoju platformy biletowej, jak i poszerzenie działalności o nowe segmenty i usługi.
21.06.24, 17:00
| reklama & PR » informacje
Agencja Good One PR członkiem ZFPR
Do Związku Firm Public Relations dołączyła agencja Good One PR. To kolejna firma, która będzie współpracować z ZFPR na rzecz kształtowania profesjonalnego środowiska public relations w Polsce.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 24.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.