30.06.22, 08:00
Wakacyjne propozycje Polskiego Radia na lato
Na wakacyjne miesiące publiczny nadawca przygotował specjalne programy, a także spotkania ze słuchaczami. Nowe cykle pojawią się m.in. w Jedynce, Dwójce czy Trójki i Polskiego Radia Chopin.
Radiowa Jedynka od 21 czerwca słuchaczy emituje „Lato z Radiem” - od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00. W weekendy dziennikarze Programu 1 odwiedzają ciekawe miejsca w Polsce – w ramach „Familijnych Pikników”. Równoległe wystartowało również „Lato z Radiem Extra” (w soboty w godz. 16.00-18.00 i 21.00-22.35), a w paśmie „Muzyka Nocą” (0.00-3.00) audycja Romana Czejarka „Lato z Radiem pod gwiazdami”.
Na wakacje Jedynka przygotowała nowe propozycje - „Magia czarnego krążka – winylowy wieczór” (czwartki, 21.00-22.00) oraz „Jeden na godzinę” (soboty, 20.00-21.00) – słowno-muzyczny magazyn, w którym przedstawiane są sylwetki największych gwiazd muzycznych, przypominane ich pierwsze piosenki, najważniejsze koncerty. Z kolei w niedzielę (16.00-17.00) posłuchać emitowany będzie „Muzyczny alfabet Jedynki”, czyli wakacyjne granie na wybraną literę alfabetu.
W wakacje Program 2 wyruszy w Polskę z plenerową audycją „Dwójka na miejscu: Za jeden uśmiech”. Dziennikarze odwiedzą nie tylko te popularne i znane, ale te mniejsze miasta i miasteczka w Polsce. Stacja spotka się z ich mieszkańcami, a także miejscowymi twórcami i animatorami kultury (soboty, w godz. 15.00-17.00). Kolejną propozycją na styku letnich wojaży i najlepszej muzyki jest „Podróżnik muzyczny” (od poniedziałku do piątku, 10.00-13.00), a letnie, lżejsze, muzyczne akcenty znajdą się m.in. w audycjach: „Płyta na lato” (poniedziałek-piątek, 12.05-12.45) i w koncertowej „Letniej promenadzie” (poniedziałek-piątek, 19.00-22.00). W ramach tej ostatniej audycji pojawi się również cykl „Rozmowy na lato” (21.30-22.00).
Ponadto do końca wakacji Dwójka zaprasza na: „Wakacje z płytą” (soboty, 17.30-19.00), „Słuchowisko na lato” (soboty, 22.00-23.00; niedziele, 19.00-20.00), „Muzyczny labirynt Pawła Szamburskiego” (niedziele, 15.00-16.00) i cykl „Lato polskiego romantyzmu” (niedziele, 16.00-17.00).
Trójka powraca do dawnej formuły wczesnego poranka
Trójka przygotowała również nowe audycje. W weekendy w „Zapraszamy na weekend” (piątek, od godz. 10.00), dziennikarze stacji zaproszą na audycje plenerowe z różnych zakątków Polski. Trójkowy zespół przygotował także nowe pasmo „Wieczór w Trójce”, w skład którego, wchodzą: „Reportaż” oraz „Proza czytana w Trójce”, z udziałem aktorów polskich scen teatralnych. Audycja „Kultura po południu” to nowa propozycja, w której poruszane będą tematy kulturalne, m.in. premiery filmowe i muzyczne oraz informacje dotyczące udziału Programu 3 w festiwalach. Od poniedziałku do czwartku w „Trójce przed południem” pojawią się materiały reporterskie, cykle i wywiady z przedstawicielami świata biznesu i nauki. „Trójka budzi” wraca do dawnej formuły - nadawana od poniedziałku do piątku w godz. 4.00-6.00 nie będzie już typową audycją muzyczną. W jej trakcie będzie można usłyszeć informacje o najważniejszych wydarzeniach zarówno z Polski, jak i ze świata.
Czwórka na festiwalach
W wakacje Czwórka będzie obecna na letnich festiwalach muzycznych, m.in.: Ostróda Reggae Festiwal, Czeluść Festival w Krakowie, Drum Basstion w Ząbkowicach Śląskich i WROsound we Wrocławiu – ze wszystkich tych miejsc będą relacje reporterskie. Dziennikarzy Czwórki będzie można również spotkać na zawodach ratownictwa z cyklu Garmin Rescue Heroes 2022 w Mielenku i Kątach Rybackich.
Nowe audycje w letniej ramówce Czwórki (od 1 lipca), to m.in.: podróżniczy „Azymut 0” (soboty, godz. 10.00-11.00) i publicystyczno-futurystyczny „Świat 3.0” (niedziele, 13.00-14.00). Wakacyjny klimat słuchacze będą mogli poczuć słuchając, m.in. cykli o tanim i bezpiecznym podróżowaniu czy gadżetach przydatnych podczas letnich wypadów. Taka tematyka znajdzie się m.in. w: „Bikepackingu” – cyklu w audycji „Rozbiegani” (piątki, 9.00-10.00); fotograficznym „Uchwyć moment” (poniedziałki, po 17.00); czy gadżeciarskich „Letnich bajerach” (środy, po 18.00). Natomiast „In English, Please” (soboty, 12.00-13.00), ma być pretekstem do zaproszenia obcokrajowców, którzy zdecydowali się zamieszkać w Polsce.
Polskie Radio Dzieciom w trakcie lata emitować będzie „Poranek” (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-10.00). Powraca także audycja „Opowieści wiatru i wody”, w której Zbyszek Murawski zaprasza młodych słuchaczy na szlaki morskiej przygody (poniedziałki i piątki o 10.45). W „Wakacyjnym ekspresie kulturalnym” pojawią się informacje o najważniejszych letnich wydarzeniach kulturalnych dla dzieci i rodziców odbywających się w różnych zakątkach Polski (poniedziałki i piątki o godz. 16.45). Dla słuchaczy, którzy planują rodzinne wakacje za granicą, przygotowano „Wakacyjne rozmówki” (nadawane o 9.30 i 16.30) w językach: angielskim (poniedziałki i środy), niemieckim (wtorki); chińskim (czwartki) i hiszpańskim (piątki). Powrócą także cykle: „Co czyta Maja?” (środy, 16.45), „Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim” (środy, 17.15) czy „Letnie spacery z muzyką” (soboty, 14.00).
W wakacje nie zabraknie także okazji, by spotkać się z dziennikarzami stacji – Polskie Radio Dzieciom będzie obecne w „Lecie z Radiem” Jedynki, podczas którego nada audycje plenerowe. W ich trakcie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach dziennikarskich.
Nowe pasma muzyczne w PR Chopin
W Polskim Radiu Chopin od 1 lipca pojawią się cztery nowe pasma: „Paderewski i Chopin – pokrewieństwa nie tylko z wyboru” (poniedziałki i środy, godz. 9.00), „Szlakiem Chopina” (piątki, 21.00), „W kręgu pieśni Chopina” (wtorki i czwartki, 13.00) oraz „Chopin. Uniwersum” (piątki i niedziele, 14.00). Wszystkie audycje mają łączyć wątki muzykologiczne z edukacją – podaną jednak w przystępny, zrozumiały również dla amatorów, sposób.
Dziennikarze Polskiego Radia Kierowców przez całe wakacje będą w trasie - na piknikach, zlotach czy rajdach. Nadawca zapewnia, że Polskie Radio Kierowców będzie wszędzie tam, gdzie miłośnicy koni mechanicznych. Tradycyjnie radiowy zespół będzie towarzyszyć słuchaczom w podróżach – tych weekendowych, ale także tych dłuższych na wakacyjny wypoczynek za granicę. Polskie Radio Kierowców informować będzie o aktualnej sytuacji na trasach, a w specjalnych serwisach pojawią się komunikaty i ostrzeżenia dla użytkowników dróg.
kierowniczka/kierownik działu PR
Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa
Przejdź do ofertySpecjalista ds. promocji czasopism naukowych
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa
Przejdź do ofertyDo zdobycia jeden egzemplarz książki.
Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
21-22.09. 2023 r., Rzeszów.
Komentarze