29.06.22, 12:03

Muzyczne Lato. Radio Gdańsk odwiedzi ciekawe miejsca i poszuka Pomorskiego przysmaku

Ruszyło Muzyczne Lato z Radiem Gdańsk, fot.: materiały prasowe

27 czerwca br., w Radiu Gdańsk pod hasłem „Muzyczne Lato z Radiem Gdańsk”, ruszyła letnia ramówka. Jej głównym punktem jest audycja o takim samym tytule, nadawa w każdy wakacyjny piątek i sobotę z mobilnego studia rozgłośni punktów różnych miejsc Pomorza.

Wyjazdowe kilkugodzinne audycje z atrakcyjnych miejsc Pomorza ruszyły 18 czerwca. Ich celem jest pokazanie piękna i wyjątkowości pomorskich miejscowości oraz aktywności interesujących osób i instytucji działających w danym miejscu. Dziennikarze Radia Gdańsk odwiedzili już Skarszewy, Gdynię i Stegnę. W kolejne weekendy rozgłośnia ze swoim mobilnym studiem odwiedzi Starogard Gdański, Szemud, Żukowo, Rumię, Gniewino, Jastarnię, Kartuzy, Żelistrzewo, Chmielno, Sztum, Kościerzynę, Cedry Wielkie, Ustkę, Pruszcz Gdański, Słupsk, Tczew, Hel i Suchy Dąb.

To dwadzieścia miejscowości z Kaszub, Kociewia, Żuław i Ziemi Słupskiej, swoista panorama regionu. W większości to małe i średnie ośrodki, często niedoceniane. My chcemy pokazać, że mają swoją wartość, są atrakcyjne nie tylko latem, ale przez cały rok. W ten sposób nie tylko informujemy o życiu lokalnych społeczności, ale też pokazujemy potencjał regionu, jego kulturę. W tym kontekście nasza letnia akcja wpisuje się w szerszą strategię rozwoju regionalnego, którą realizujemy od kilku lat, w ramach której m.in. wprowadziliśmy do ramówki nowe audycje regionalne, utworzyliśmy redakcję kaszubską, a niedawno otworzyliśmy nowe studia rozgłośni w Kościerzynie i Starogardzie Gdańskim” – mówi Adam Chmielecki, Prezes Radia Gdańsk.

Stacja poszukuje Pomorskiego przysmaku

Audycja „Muzyczne Lato z Radiem Gdańsk” emitowana będzie w piątki w godz. 12.00–16.00 oraz w soboty w godz. 12.00–14.00. W piątkowych wydaniach audycji rozgłośnia będzie przedstawiać kolejnych kandydatów do miana „Pomorskiego Przysmaku”. W ubiegłym roku Radio Gdańsk zorganizowało pierwszą edycję tego projektu promującego regionalne dziedzictwo kulinarne, w ramach której poszukiwano najlepszego słodkiego przysmaku. Na regionalnym stole znalazły się wówczas m.in. kociewskie kręgle, usteckie krówki czy młodzowy kuch, a także „gdyńska rybka” z ciasta gofrowego.

W tym roku tematem wakacyjnych podróży kulinarnych Radia Gdańsk będzie sposób konserwowania. Jednym z elementów naszej kulinarnej tradycji są „weki” i proces ich przygotowywania, zakorzeniony w czasach, gdy każda gospodyni, chcąc zatrzymać smak warzyw czy mięs, a nawet ryb, przygotowywała słoiki. Ta tradycja nie zanikła i ejst wciąż kultywowana . Tegoroczna letnia podróż kulinarna z Radiem Gdańsk odbywać się będzie właśnie w kierunku „weków” – w te wakacje rozgłośnia odwiedzi różne zakątki Pomorza w poszukiwaniu najlepszych smaków, zaklętych w szklanych pojemniczkach z zakrętką.

Podobnie jak w zeszłym roku, dziennikarce Radia Gdańsk Ewelinie Potockiej (na co dzień prowadzącej audycję kulinarną „Gotuj się na weekend”) towarzyszą kulinarni eksperci. W tej edycji są to Urszula Sobiecka, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Niestępowo oraz Sławomir Miotk, kucharz z bogatym doświadczeniem, miłością do kuchni tradycyjnej i pasją do nowoczesnej.

Letnie nowości

Ponadto w letniej ramówce Radia Gdańsk znajdzie się więcej tzw. „lekkiej” muzyki oraz specjalne audycje dopasowane do charakterystyki społecznej aktywności Polaków w okresie letnim. W poniedziałki częścią audycji „Głos pracownika” będzie blok „Wakacyjna praca”. W lipcu od poniedziałku do środy rozgłośnia będzie relacjonować rowerową wyprawę po Kociewiu swojego dziennikarza Włodzimierza Raszkiewicza. Kociewie będzie również zbiorowym bohaterem audycji „Kociewskie tajemnice” autorstwa Magdy Szpiner (emisja w czwartki w godz. 13.00-14.00). W piątki po godz. 17.30 na antenie pojawi się audycja „We dwoje, czyli gdzie na randkę” Alicji Samolewicz.

Komentarze

Powiązane

30.01.23, 07:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Rusza czwarta edycja konkursu dziennikarskiego #AllForJan Award
Ringier Axel Springer Polska otwiera nabór zgłoszeń do czwartej edycji konkursu #AllForJan Award. W konkursie o nagrodę im. Jána Kuciaka są wyróżniane najlepsze reportaże oraz relacje medialne nagłaśniające społecznie ważne tematy.
27.01.23, 18:43
| radio » informacje
Cykl programów o depresji na antenie Chillizet
Chillizet włącza się w obchody Światowego Dnia Walki z Depresją. 28 stycznia br. ruszy weekendowy cykl specjalnych audycji „Plac zabaw” poświęconych depresji u młodzieży.
26.01.23, 14:30
| radio » informacje
Nowe koncesje dla Radia Złote Przeboje 100,1 FM i Trendy Radio
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że warszawskie Radio Złote Przeboje 100,1 FM oraz krośnieńskie Trendy Radio będą mogły emitować swój program przez następne dziesięć lat.
26.01.23, 13:30
| radio » informacje
Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy na antenach stacji Grupy Eurozet
Stacje Grupy Eurozet tradycyjnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku po raz 12. Antyradio jest wyłącznym rockowym patronem medialnym Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz piąty patronem medialnym wydarzenia zostało Radio ZET. Finał wspierają również Meloradio i Chillizet.
26.01.23, 12:30
| radio » informacje
Tomasz Terlikowski zastępuje Roberta Mazurka w Porannej rozmowie RMF FM
Na czas urlopu Roberta Mazurka, gospodarzem „Porannej rozmowy RMF FM” jest Tomasz Terlikowski.
26.01.23, 11:24
| radio » informacje
Polskie Radio Białystok: nietrzeźwy dziennikarz prowadził program, stacja przeprasza
20 stycznia br. popołudniowe pasmo Polskiego Radia Białystok prowadził nietrzeźwy dziennikarz. Zarząd zapowiada surowe konsekwencje służbowe. Jednak w czasie trwania audycji nikt z osób nadzorujących ani współpracowników nie zareagował.
25.01.23, 15:30
| radio » informacje
75. urodziny Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat
25 stycznia br., dziennikarz muzyczny, Wojciech Mann obchodzi 75 urodziny. Z tej okazji zespół Radia Nowy Świat przygotował specjalny urodzinowy wiersz, który został wyemitowany na antenie w porannej audycji „Nowy Świt”, a chwilę później pojawił się w formie video w kanałach społecznościowych Radia.
25.01.23, 14:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Przewodniczący KRRiT nałoży karę na Polskie Radio Szczecin oraz TVP Info?
Maciej Świrski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji , na podstawie art. 53 ust. 1 urt, wszczął postępowania z urzędu w sprawie ukarania nadawców Polskiego Radia Szczecin oraz TVP Info, w związku z emisją treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila, co w rażący sposób zagrażało dobru małoletnich ofiar przemocy.
24.01.23, 19:58
| radio » informacje
Zespół Michalove wystąpi w Jedynce w ramach cyklu Scena Szpilmana – Jedynka Live
 27 stycznia br., na antenie Jedynki zaplanowano transmisję koncertu zespołu Michalove. Wydarzenie odbędzie w ramach cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live” – kameralnych spotkań z muzyką i artystami z całego świata, które Program 1 wznawia po przerwie. 
24.01.23, 12:43
| radio » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Media Grupy Agora włączyły się w 31. Finał WOŚP
W niedzielę, 29 stycznia br. pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich –małych i dużych!” odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupy Agora tradycyjnie wesprą akcję, organizując aukcje internetowe, zbierając pieniądze do wirtualnych puszek oraz relacjonując przebieg niedzielnego finału.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Specjalista ds. komunikacji

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalist/-ka ds.promocji

Kielecki Teatr Tańca | inne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 04.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.