08.06.22, 15:00

Festiwal Klasyki Rocka oraz Rock Radio na trawie czyli Rock Radio na wakacje

Letnie propozycje Rock Radia, fot.: materialy prasowe

Rock Radio po raz drugi organizuje w wakacje Festiwal Klasyki Rocka oraz patronuje rockowym wydarzeniom tego lata w Polsce. Słuchacze stacji mogą znaleźć informacje na temat nadchodzących imprez na stronie internetowej stacji oraz na antenie w audycji "Rock Radio na trawie" nadawanej codziennie po godz. 20:00.

W czerwcu br. rozpoczął się kolejny etap konkursu Rock Radia Festiwal Klasyki Rocka. To szansa dla początkujących artystów na wejście na polską scenę rockową. Udział w konkursie biorą zespoły grające rocka, które będą mogły zadebiutować na antenie radiowej i powalczyć o nagrodę główną - 10 tys. i możliwość nagrania płyty w Akademii Rocka.

Obecnie, do 30 czerwca, trwa głosowanie słuchaczy na najlepszy cover klasyki rocka, które wyłoni 8 półfinalistów spośród wszystkich zgłoszonych składów. Kolejną częścią konkursu będą koncerty na żywo w Hard Rock Cafe w Warszawie odbywające się w każdy wakacyjny piątek, zakończone głosowaniem na jeden najlepszy zespół. Wielki Finał Festiwalu Klasyki Rocka na żywo zaplanowany jest na wrzesień.

Oprócz tego Rock Radio będzie zaangażowane jako patron i partner w festiwale oraz koncerty odbywające się tego lata w całej Polsce. W najbliższy weekend, 10-11 czerwca br. pod Kopą Cwila w Warszawie organizowane po raz 25. Dni Ursynowa poprowadzą Małgorzata Kierat i Jan Bajorek z Rock Radia. W piątek gwiazdą wieczoru będzie Kult, a w sobotę na scenie pojawią się m.in. Happysad, Luxtorpeda i Organek. Rock Radio zaprasza wszystkich do swojego stoiska i na relacje z imprezy na antenie.

Z kolei 12 czerwca w Dolinie Charlotty odbędzie się Charlotta Rock Festiwal, podczas którego wystąpią Daria Zawiałow, Mrozu i Karaś/Rogucki. Tam też pojawi się Rock Radio, które już teraz rozdaje bilety na tę pierwszą z cyklu odsłonę festiwalu. Druga zaplanowana jest na 17 lipca, a na scenie zagrają wówczas Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz oraz Smolik/Kev Fox.

Wiele imprez pod patronatem Rock Radia

Rock Radio objęło również swoim patronatem Co Jest Grane Festival. Women’s Voices Edition, który odbędzie się 17 i 18 czerwca w Łazienkach Królewskich w Warszawie przy ul. Myśliwieckiej 1. Widzowie zobaczą m.in. występy Brodki, Darii Zawiałow i Marii Peszek. Rock Radio zaprasza uczestników imprezy do swojej strefy z leżakami oraz na spotkanie z dziennikarzami stacji, którzy będą prowadzić relacje z festiwalu na antenie Rock Radia. Dwudniowe karnety można wygrać, słuchając Rock Radia.

Na ostatni weekend czerwca Rock Radio zaprasza fanów rocka w Bieszczady, gdzie w dniach 24-27 czerwca odbędzie się kultowy Festiwal Zew się Budzi. Cztery dni rockowych emocji zapewnią m.in. KSU, Pidżama Porno, Voo Voo, Maria Peszek czy Muniek i Przyjaciele. W poniedziałek od 6:00 Jan Bajorek prosto z festiwalu poprowadzi poranny program "Powstanie Rock Radia". W trzecim dniu festiwalu, pod hasłem ZEW Klasyki Rocka, na scenie wystąpią najlepsze coverowe kapele. W ich repertuarze znajdą się największe hity rockowych legend w eksperckim wydaniu. Czterodniowe karnety na Festiwal Zew się Budzi można zdobyć tylko w Rock Radiu.

Natomiast w trzeci weekend lipca Rock Radio pojawi się na festiwalu Czochraj Bobra w Namysłowie pod Opolem, gdzie w dniach 14-17 lipca o rozrywkę zadbają 3 sceny – Duża, Mała i reaktywowana scena DubPunk. Wystąpią na nich m.in. Guano Apes, Alestorm, Zion Train, Kazik, Vavamuffin, Koniec Świata, Vader, Booze&Glory oraz Sexbomba.

Na wszystkie imprezy pod patronatem Rock Radia redakcja rozdaje bilety słuchaczom codziennie w audycji "Rock Radio na trawie" po godzinie 20:00.

Festiwal Klasyki Rocka oraz audycję "Rock Radio na trawie" wspiera promocja na antenie, na stronie internetowej stacji i na profilu Rock Radia na Facebooku.

Komentarze

Powiązane

28.07.22, 16:45
| radio » informacje
Jedynka zrelacjonuje 41. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk w Mrągowie
W weekend, 29-30 lipca br. Jedynka będzie gościła na 41. Międzynarodowym Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie. Program Pierwszy Polskiego Radia zaprosi słuchaczy do wysłuchania audycji prosto ze studia plenerowego. Stacja zaplanowała transmisje i ciekawe rozmowy z uczestnikami.
27.07.22, 08:00
| radio » badania rynku
Co piąty internauta słucha podcastów. Rośnie liczba słuchaczy
Blisko co trzeci internauta w Polsce słucha podcastów. Ich zasięg miesięczny wyniósł w 2021 r. ponad 31 proc. Jednocześnie minimum raz w tygodniu podcasty włącza co piąty polski użytkownik sieci  – wynika z badania polskich słuchaczy podcastów zrealizowanego przez zespół Tandem Media z Grupy Radiowej Agory.
27.07.22, 07:00
| radio » informacje
Wyniki finansowe Radio Nowy Świat za rok 2021. Sytuacja finansowa rozgłośni jest stabilna
Sytuacja finansowa radia jest stabilna, ale stacja jest przygotowana na wzmocnienie polityki oszczędnościowej, jaką zarząd kieruje się od samego początku działalności – podało w komunikacie Radio Nowy Świat.
26.07.22, 19:12
| radio » informacje
Teksty reporterskie Mirona Białoszewskiego na antenie Dwójki
W cyklu „To się czyta latem” Dwójka prezentuje fragmenty książki „Na każdym rogu ta sama truskawka. Teksty reporterskie z lat 1946-1950” Mirona Białoszewskiego w interpretacji Grzegorza Małeckiego Teksty wybrał i opracował Adam Poprawa, który będzie gościem Katarzyny Hagmajer-Kwiatek w „Rozmowach na lato”.
25.07.22, 15:30
| radio » informacje
Najmłodsi słuchacze będą „odkrywać” Książkę Tygodnia w Polskim Radiu Dzieciom
Od 25 lipca br., Polskie Radio Dzieciom w swoim literackim cyklu „Książka Tygodnia” zaprasza do zabawy dzieci, które uwielbiają wyzwania literackie. Od poniedziałku do czwartku o godz. 9.15 stacja prezentuje wskazówkę dotyczącą tajemniczej książki w cyklu "Książka Tygodnia", a w każdy piątek można usłyszeć jej rozwiązanie.
25.07.22, 07:00
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Polskie Radio nadal nie emituje spotów Leroy Merlin. Bojkot sieci słabnie
Reklam sieci handlowej Leroy Merlin wciąż nie emituje Polskie Radio. Pozostali nadawcy przyjmują reklamy od sieci, a bojkot części klientów słabnie.
21.07.22, 09:13
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska i SuperNova z dużym spadkiem
Eska zajmuje pozycję lidera, ale stacja zanotowała największy spadek tzw. Słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 kwietnia 2022 r. do 30 czerwca 2022 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
20.07.22, 11:01
| radio » badania rynku
II kwartał 2022 r.: RMF FM wciąż zyskuje, Polskie Radio 24 z rekordowym udziałem
Radio RMF FM zanotowało największy wzrost słuchalności. Rekordowe udziały notuje Polskie Radio 24 - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 kwietnia 2022 r. do 30 czerwca 2022 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
20.07.22, 09:29
| radio » informacje
Przewodnicząca Ukraińskiej KRRiT dziękuję Polskiemu Radiu
Przewodnicząca Krajowej Rady Telewizji i Radiofonii Ukrainy Olha Herasymiuk podziękowała za działania Polskiemu Radiu dla Ukrainy.
20.07.22, 07:00
| radio » informacje
Radio ZET nr 1 w moim samochodzie. Wakacyjna kampania Radia ZET
Rozpoczęła się telewizyjna kampania promująca wakacyjną zabawę "Radio ZET nr 1 w moim samochodzie", w której słuchacze codziennie zdobywają po 500 zł na zakup paliwa, a w finale roczne tankowanie swojego auta.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 04.09.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.09.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.09.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

XXII Kongres Public Relations już za półtora miesiąca. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Podpułkownik Brett Lea - oficer ds. public affairs z 82. Dywizji Powietrznodesantowej armii amerykańskiej. Tematem przewodnim spotkania będą technologie w komunikowaniu, cyberbezpieczeństwo, a także zmiany jakie następują w narzędziach wykorzystywanych przez specjalistów public relations.