08.06.22, 15:00

Festiwal Klasyki Rocka oraz Rock Radio na trawie czyli Rock Radio na wakacje

Letnie propozycje Rock Radia, fot.: materialy prasowe

Rock Radio po raz drugi organizuje w wakacje Festiwal Klasyki Rocka oraz patronuje rockowym wydarzeniom tego lata w Polsce. Słuchacze stacji mogą znaleźć informacje na temat nadchodzących imprez na stronie internetowej stacji oraz na antenie w audycji "Rock Radio na trawie" nadawanej codziennie po godz. 20:00.

W czerwcu br. rozpoczął się kolejny etap konkursu Rock Radia Festiwal Klasyki Rocka. To szansa dla początkujących artystów na wejście na polską scenę rockową. Udział w konkursie biorą zespoły grające rocka, które będą mogły zadebiutować na antenie radiowej i powalczyć o nagrodę główną - 10 tys. i możliwość nagrania płyty w Akademii Rocka.

Obecnie, do 30 czerwca, trwa głosowanie słuchaczy na najlepszy cover klasyki rocka, które wyłoni 8 półfinalistów spośród wszystkich zgłoszonych składów. Kolejną częścią konkursu będą koncerty na żywo w Hard Rock Cafe w Warszawie odbywające się w każdy wakacyjny piątek, zakończone głosowaniem na jeden najlepszy zespół. Wielki Finał Festiwalu Klasyki Rocka na żywo zaplanowany jest na wrzesień.

Oprócz tego Rock Radio będzie zaangażowane jako patron i partner w festiwale oraz koncerty odbywające się tego lata w całej Polsce. W najbliższy weekend, 10-11 czerwca br. pod Kopą Cwila w Warszawie organizowane po raz 25. Dni Ursynowa poprowadzą Małgorzata Kierat i Jan Bajorek z Rock Radia. W piątek gwiazdą wieczoru będzie Kult, a w sobotę na scenie pojawią się m.in. Happysad, Luxtorpeda i Organek. Rock Radio zaprasza wszystkich do swojego stoiska i na relacje z imprezy na antenie.

Z kolei 12 czerwca w Dolinie Charlotty odbędzie się Charlotta Rock Festiwal, podczas którego wystąpią Daria Zawiałow, Mrozu i Karaś/Rogucki. Tam też pojawi się Rock Radio, które już teraz rozdaje bilety na tę pierwszą z cyklu odsłonę festiwalu. Druga zaplanowana jest na 17 lipca, a na scenie zagrają wówczas Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz oraz Smolik/Kev Fox.

Wiele imprez pod patronatem Rock Radia

Rock Radio objęło również swoim patronatem Co Jest Grane Festival. Women’s Voices Edition, który odbędzie się 17 i 18 czerwca w Łazienkach Królewskich w Warszawie przy ul. Myśliwieckiej 1. Widzowie zobaczą m.in. występy Brodki, Darii Zawiałow i Marii Peszek. Rock Radio zaprasza uczestników imprezy do swojej strefy z leżakami oraz na spotkanie z dziennikarzami stacji, którzy będą prowadzić relacje z festiwalu na antenie Rock Radia. Dwudniowe karnety można wygrać, słuchając Rock Radia.

Na ostatni weekend czerwca Rock Radio zaprasza fanów rocka w Bieszczady, gdzie w dniach 24-27 czerwca odbędzie się kultowy Festiwal Zew się Budzi. Cztery dni rockowych emocji zapewnią m.in. KSU, Pidżama Porno, Voo Voo, Maria Peszek czy Muniek i Przyjaciele. W poniedziałek od 6:00 Jan Bajorek prosto z festiwalu poprowadzi poranny program "Powstanie Rock Radia". W trzecim dniu festiwalu, pod hasłem ZEW Klasyki Rocka, na scenie wystąpią najlepsze coverowe kapele. W ich repertuarze znajdą się największe hity rockowych legend w eksperckim wydaniu. Czterodniowe karnety na Festiwal Zew się Budzi można zdobyć tylko w Rock Radiu.

Natomiast w trzeci weekend lipca Rock Radio pojawi się na festiwalu Czochraj Bobra w Namysłowie pod Opolem, gdzie w dniach 14-17 lipca o rozrywkę zadbają 3 sceny – Duża, Mała i reaktywowana scena DubPunk. Wystąpią na nich m.in. Guano Apes, Alestorm, Zion Train, Kazik, Vavamuffin, Koniec Świata, Vader, Booze&Glory oraz Sexbomba.

Na wszystkie imprezy pod patronatem Rock Radia redakcja rozdaje bilety słuchaczom codziennie w audycji "Rock Radio na trawie" po godzinie 20:00.

Festiwal Klasyki Rocka oraz audycję "Rock Radio na trawie" wspiera promocja na antenie, na stronie internetowej stacji i na profilu Rock Radia na Facebooku.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
24.11.23, 08:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Od 11 grudnia br. Grupa Eurozet zmienia ceny swoich flagowych produktów: Radia ZET, pakietu Audio ZET (71 stacji) i Audio ZET Boost (136 stacji).
23.11.23, 10:55
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zimowy Sen Niedźwiedzia. Nakład płyty winylowej wyczerpany
Zaledwie w kilka dni wyczerpał się nakład specjalnej płyty winylowej przygotowanej przez Radio 357. „Zimowy Sen Niedźwiedzia” to świąteczna selekcja muzyczna Marka Niedźwieckiego.
23.11.23, 09:34
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Blisko 30 wydawców w portfolio nowej sieci reklamy audioXi
Wystartowało audioXi – sieć cyfrowej reklamy audio. Za wprowadzenie platformy na nasz rynek odpowiada Grupa RMF. Produkt ten obecny jest już łącznie na czterech rynkach europejskich.