06.06.22, 08:00

Top Depeche Mode w Radiu 357

Top Depeche Mode, fot.: materiały prasowe

Ruszyło głosowanie na najważniejsze utwory Depeche Mode. Top Depeche Mode pojawi się na antenie Radia 357 już 10 czerwca. Audycję poprowadzą: Marek Niedźwiecki oraz Piotr Stelmach, a najważniejsze utwory wybiorą Patroni Radia 357. Zespół radia przygotował także podcasty ekskluzywne poświęcone Depeche Mode.

26 maja br. zespół Depeche Mode poinformował o śmierci Andy’ego Fletchera - założyciela i członka zespołu. Wiadomość była wstrząsem dla fanów grupy. „Pierwszą audycję zrobiliśmy de facto w ciągu godziny. W dniu śmierci Andy’ego do drugiej w nocy wspominaliśmy, graliśmy i przede wszystkim - rozmawialiśmy ze słuchaczami. To była lawina telefonów. Audycja mogłaby trwać dużo dłużej. Czuliśmy, że powinna. Rano Marcel rzucił pomysł Topu. I to był impuls. Robimy Top, zrobiliśmy materiały dodatkowe. Przeżywamy to razem z fanami, słuchaczami. Jakaś epoka się skończyła, ale my chcemy pamiętać. A przy okazji - może paradoksalnie właśnie teraz nowe osoby odkryją twórczość Depeche Mode?” - mówi Piotr Stelmach koordynujący prace redakcji muzycznej i jeden z prowadzących Top.

Głosowanie na Top Depeche Mode potrwa do 9 czerwca na specjalnej stronie audycji. W pierwszych godzinach po uruchomieniu głosowania wzięło w nim udział już ponad 1000 osób. „Depeche Mode w naszej społeczności zawsze mieli szczególne miejsce. Dla fanów - do których się zaliczamy - to trudny i bolesny moment. Stąd pomysł na Top Depeche Mode - hołd dla Andy'ego Fletchera i zespołu. Chcemy być tego dnia razem z wszystkimi, którym twórczość Depeszów na zawsze wrosła w życiorysy. Przywołamy wspomnienia, emocje, przetniemy czas i przestrzeń. Razem ułożymy listę najważniejszych utworów Depeche Mode. Tych, które szczególnie pamiętamy, przeżywamy i chcemy usłyszeć wspólnie. Wyboru dokona nasza społeczność - jedyna w swoim rodzaju. To obecnie ponad 45 tysięcy osób, dla których muzyka jest ważnym obszarem życia” – dodaje Stelmach.

Top Depeche Mode w Radiu 357 odbędzie się w piątek, 10 czerwca. Łącznie będzie to siedem godzin z twórczością zespołu. 50 utworów Depeche Mode zostanie zaprezentowanych w dwóch odsłonach. Pierwszą część od godz. 9:00 do godz. 11:00 (w miejsce audycji „Wspieraj system”) poprowadzi Marek Niedźwiecki. Z kolei drugą część od godz. 19:00 do godz. 22:00 (w miejsce „Listy Piosenek 357”) poprowadzi Piotr Stelmach

Dodatkowo od godz. 22:00 do północy pojawi się epilog muzyczny - audycja stworzona wspólnie z fanami zespołu Depeche Mode. Poprowadzi ją Mateusz Fusiarz. Do udziału zostali zaproszeni przedstawiciele grup fanowskich.

Dodatkowe podcasty

Zespół Radia 357 przygotował także podcasty poświęcone Depeche Mode: „Single z Żoliborza - wydanie specjalne” (opowieść o muzyce, emocjach, wspomnieniach związanych z Depeche Mode, zapraszają Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach i Krzysztof Tubilewicz), „Piosenki z historią: Stripped” (historia utworu, który nie był nigdy i nigdzie numerem jeden, a stał się jednym z pierwszych symboli Depeche Mode; o "Stripped" opowiada Marcin Cichoński), „Fletch: uprzejmy księgowy” (sylwetka Fletcha, który na scenie trzymał się na uboczu, ale w rzeczywistości był niezwykle ważną postacią w zespole; na opowieść o Andym Fletcherze zaprasza Krzysztof Tubilewicz); „Pamięci Andy'ego Fletchera” (zapis specjalnej, dwugodzinnej nocnej audycji z 26 maja z telefonicznym udziałem słuchaczy, program prowadził Piotr Stelmach).

Komentarze

Powiązane

27.09.23, 07:30
| radio » informacje
Świat wyborów. Rusza podcast TOK FM i kolektywu Outriders
TOK FM i kolektyw Outriders przygotowują wspólny podcast „Świat wyborów”. Prowadzący - Anna i Jakub Górniccy - w każdym odcinku przyjrzą się wybranym kampaniom wyborczym na świecie.
27.09.23, 06:30
| radio » ludzie
Katarzyna Piecuch dyrektorką marketingu Grupy Eurozet
Katarzyna Piecuch objęła stanowisko dyrektorki marketingu w Grupie Eurozet . Odpowiada za działania marketingowe i realizację strategii komunikacji połączonej Grupy Radiowej Agory i Eurozetu.
25.09.23, 09:00
| radio » ludzie
Piotr Sworakowski przechodzi z Meloradia do Radia Pogoda
Piotr Sworakowski dołączył do zespołu Radia Pogoda. Poprowadzi codzienne pasmo od 10.00 do 15.00.
23.09.23, 15:25
| radio » informacje
Cugowski Akustycznie. Koncert Piotra Cugowskiego w Trójce
W niedzielę, 24 września br. o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego, który zagra m.in. przedpremierowe utwory. Transmisja koncertu została zaplanowana na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
22.09.23, 07:30
| radio » informacje
Jazz dla ciebie. Cykl koncertów wraca na antenę RDC
W poniedziałek, 25 września br., po godz. 19:00 w Studiu Radia dla Ciebie odbędzie się koncert pt. "Cały świat". Zaśpiewa Iza Połońska, a towarzyszył jej będzie pianista Marcel Baliński. Będzie to pierwszy koncert z powracającego cyklu „Jazz dla Ciebie”.
19.09.23, 13:01
| radio » badania rynku
Radio Eska najchętniej słuchaną siecią radiową. Spadek RMF MAXX
Najpopularniejszą siecią radiowa pozostaje Radio Eska - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r. (sieci radiowe).
19.09.23, 10:48
| radio » informacje
Dzień po wyborach. Nowy podcast TOK FM i Polityki Insight
Radio TOK FM i Polityka Insight uruchomiły wspólnie nowy podcast polityczny "Dzień po wyborach" . Maciej Głogowski wraz z ekspertami rozmawia o możliwych scenariuszach powyborczych.
18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
18.09.23, 11:01
| radio » informacje
Urodzinowa trasa Radia ZET. Stacja spełni wybrane życzenia słuchaczy
Radio ZET rusza w swoją urodzinową trasę po Polsce. 28 września br. stacja skończy 33 lata.
17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.