27.05.22, 15:00

To, co najpiękniejsze – Dzieciom. Koncert w Jedynce na zakończenie akcji Matki Matkom

Zapowiedź koncertu, fot.: materiały prasowe

W niedzielę 29 maja br. o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert z cyklu „ To, co najpiękniejsze – Dzieciom”. W programie wieczoru „Melodia” ukraińskiego kompozytora Myroslava Skoryka w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy oraz występ zespołu Krajka z Przemyśla – z udziałem dzieci uchodźców z Ukrainy. Transmisja na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, na stronie internetowej stacji oraz w mediach społecznościowych. 

W pierwszej części wieczoru będzie można usłyszeć muzykę ukraińskiego kompozytora Myroslava SKORYKA - „Melodię” w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy. Następnie do muzyków dołączy Kiev Piano Duo w składzie: Oleksandra Zaitseva oraz Dmytro Tavanets, którzy wspólnie wykonają utwór Camilla Saint-Saënsa „Karnawał zwierząt”, określony przez kompozytora jako fantazja zoologiczna.

W drugiej części koncertu wystąpi zespół Krajka z Przemyśla – z udziałem dzieci uchodźców z Ukrainy. Grupa powstała w listopadzie 2011 r. i działa przy Stowarzyszeniu "Dom Ukraiński" w Przemyślu. To artyści, którzy zauroczyli się białym śpiewem i wielogłosowymi harmoniami ukraińskiej pieśni. Wspólne wielogłosowe wykonania to dla nich tradycja kultywowana w gronie najbliższych. Opiekunem zespołu jest Tatiana Nakonieczna.

Niedzielny koncert „To, co najpiękniejsze – Dzieciom” oraz „Licytacja dla Ukrainy”, która odbywa się w Dniu Matki 26 maja na antenie Jedynki, to zwieńczenie charytatywnej akcji Polskiego Radia i Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR - „Matki Matkom – Polskie Matki Matkom Ukraińskim”. Licytację wsparła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, która podarowała na ten cel swoją biżuterię. W akcję włączyły się też postaci ze świata sportu i kultury – m.in. Iga Świątek, Robert Lewandowski czy Adam Sztaba. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie.

Transmisja koncertu „To, co najpiękniejsze – Dzieciom” została zaplanowana na niedzielę, 29 maja o godz. 19.05 w Jedynce oraz w mediach społecznościowych publicznego nadawcy. Streaming wydarzenia dostępny będzie na stronie internetowej publicznego nadawcy.

Komentarze

Powiązane

28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
24.05.23, 21:30
| radio » informacje | kultura » muzyka
420 zespołów zgłosiło się do Antyfestu Antyradia
Do 15. edycji Antyfestu organizowanego przez Antyradio zgłosiło się 420 zespołów. To rekordowa liczba zgłoszeń w piętnastoletniej historii tego przeglądu rockowych talentów.
24.05.23, 17:30
| radio » informacje
ORLEN Wyścig Narodów w Jedynce, Trójce i Czwórce
W dniach 24 – 28 maja br. odbędzie się ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Polskie Radio będzie jedyną rozgłośnią w Polsce z prawami do bieżących transmisji radiowych z tego wydarzenia.
23.05.23, 18:37
| radio » informacje | prasa » informacje
O tym się mówi. Nowy cykliczny raport dziennikarski IMM i Radia ZET
Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach.
23.05.23, 06:30
| radio » informacje
Powracają Grube Ryby nagrody Radia Kolor 103 FM
Po przerwie związanej z pandemią COVID-19, nagrody Radia Kolor powracają po czterech latach przerwy. Grube Ryby 2023 zostaną wręczone podczas specjalnej Gali Urodzinowej, która odbędzie się 16 czerwca 2023 r. w Opera Club w Warszawie. Gwiazdą wieczoru będzie brytyjski wokalista i gitarzysta Alfie Templeman.
22.05.23, 10:15
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa RMF nie podniesie cen reklam na okres letni
Grupa RMF nie zmieni cen na lato, pozostawiając zaszyte rabaty dla klientów w pakietach i – jak podkreśla Grupa - najniższe przeliczniki krótkich kopii wśród liczących się ofert na rynku.
22.05.23, 07:30
| radio » informacje
Dogrywka w Radiu ZET. Nowy podcast Mateusza Ligęzy
Radio ZET udostępniło kolejny podcast. "Dogrywka w Radiu ZET" przygotowywana jest przez dziennikarza sportowego stacji - Mateusza Ligęzę.
19.05.23, 19:16
| radio » informacje
Marek Wałkuski i Jerzy Jachowicz laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia
Marek Wałkuski i Jerzy Jachowicz zostali laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia za rok 2022. Uroczystość wręczenia odbyła się 18 maja br. w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.
19.05.23, 11:28
| radio » informacje
Nowe Stacje+ w ofercie RMF Classic+
Do dotychczasowej oferty Stacji dostępnych na platformie RMF Classic+, dołączyło sześć kolejnych kanałów, m.in. RMF Classic+ Hans Zimmer, RMF Classic+ Muzyka Oskarowa oraz RMF Classic+ Czas skupienia.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.