06.05.22, 15:00

EssenceMediacom. Essence i MediaCom łączą się

GroupM ogłasza kolejne kroki w swojej transformacji, fot.: materiały prasowe

GroupM, platforma technologiczna i negocjacyjna należąca do WPP, ogłosiła kolejne kroki swojej transformacji mającej na celu przyspieszenie innowacji dla klientów i uproszczenie jej działalności.

W wyniku ruchów, które mają swoje źródło w uruchomieniu Choreograph, globalnej firmy WPP zajmującej się danymi i technologią, w kwietniu 2021 r., Essence łączy się z MediaCom, a Mindshare z Neo tworząc w ten sposób nową, wielokanałową platformę performance marketingową zatrudniającą 9 tys. pracowników, opartą na technologii AI. Essence i MediaCom połączą się, tworząc EssenceMediacom, nową agencję oferującą połączenie cyfrowego i opartego na danych DNA Essence ze skalowalnym, wielokanałowym audience planningiem i strategiczną wiedzą o mediach MediaCom. Kompetencje i rozwiązania oferowane przez Finecast, Xaxis i GroupM Services — globalną społeczność ekspertów GroupM — zostaną połączone w GroupM Nexus. Mindshare zakończy integrację z globalną agencją performance’ową Neo.

Kto będzie zarządzał nowymi strukturami?

Nick Lawson (globalny CEO MediaCom) poprowadzi nowo utworzoną EssenceMediacom jako Global CEO. Kyoko Matsushita, po ośmiu latach pracy w Essence, zostaje awansowana na stanowisko CEO WPP w Japonii, ponieważ firma nadal inwestuje w rozwijające się, szybko rozwijające się rynki. Nicolas Bidon (globalny CEO Xaxis) będzie nadzorował GroupM Nexus jako globalny CEO.

EssenceMediacom: 10 tys. pracowników w 125 biurach w 2023 r.

EssenceMediacom będzie łączyć cyfrowe i oparte na danych DNA firmy Essence z zapewnianym przez Mediacom skalowalnym wielokanałowym audience planningiem i strategicznym know-how na temat mediów.

Klienci będą mogli wykorzystać rozszerzoną globalną organizację tworzoną przez dwie agencje, które stanowią strategiczne uzupełnienie, stworzone specjalnie w celu wzmocnienia wzrostu klientów. Essence i MediaCom już korzystają z tego modelu operacyjnego dla trzech obsługiwanych globalnych klientów: Google, Mars i NBCUniversal.

Połączenie Essence i MediaCom opiera się na wzroście biznesowym obu agencji. COMvergence uplasowała MediaCom na pierwszym miejscu w branży z 2,87 mld USD pod względem wartości wygranych w 2021 r. budżetów, podczas gdy Essence nadal się rozwija i rozszerza swoje kompetencje z Google i innymi kluczowymi klientami.

GroupM Nexus będzie składać się z 9 tys. praktyków na całym świecie, wspólnie odpowiedzialnych za wdrożenia ponad 2 mln kampanii zarządzanych przez GroupM każdego roku. GroupM Nexus ma łączyć Addressable kontent i TV GroupM, technologię AI (Copilot) oraz rozwiązania omnichannelowe Finecast, Xaxis i GroupM Services w całość. Globalna organizacja będzie wspierana przez nową wielokanałową platformę performance i międzynarodowe huby, tak by wyznaczać nowe wzorce w zakresie innowacji efektywności i skuteczności dla agencji wchodzących w skład GroupM i klientów.

Mindshare i Neo jako Mindshare

Mindshare i Neo będą działać pod marką Mindshare, ale zachowają i będą skalować model operacyjny Neo, koncentrujący się na rozwiązaniach performance, i włączą go do pełnej oferty Mindshare. 1,2 tys. ekspertów i konsultantów digital-first i performance Neo zostanie zintegrowanych z 10 tys.specjalistów od mediów w Mindshare, a usługi digital-first Neo zostaną w pełni włączone do oferty Mindshare i GroupM.

COMvergence uplasowało Mindshare na trzecim miejscu w globalnym rankingu new businessów za rok 2021 z 2 mld dolarów w kategorii przychodów z nowo pozyskanych i utrzymanych klientów.

Na polskim rynku rozpoczyna działalność struktura GroupM Nexus, łącząca rozwiązania z obszaru programmatic, addressable TV, content oraz influencer marketingowych dostarczanych przez zespoły Xaxis Finecast, Inca i Plista oraz GroupM Services (dział odpowiedzialny za rozwój technologiczny i za prowadzenie działań w biddable media). Wszystkie zespoły zachowają swoją operacyjną integralność a za zarządzanie tymi zespołami niezmiennie będą odpowiedzialni Daria Sacha, COO GroupM i Tomasz Piątkowski, CDO GroupM. Rebranding na EssenceMediacom będzie miał miejsce na wszystkich rynkach od 2023 roku. Agencja Neo nie prowadzi działalności w ramach Mindshare w Polsce” - mówi Izabela Albrychiewicz, CEO polskiego oddziału GroupM.

Komentarze

Powiązane

21.06.24, 17:00
| reklama & PR » informacje
Agencja Good One PR członkiem ZFPR
Do Związku Firm Public Relations dołączyła agencja Good One PR. To kolejna firma, która będzie współpracować z ZFPR na rzecz kształtowania profesjonalnego środowiska public relations w Polsce.
21.06.24, 16:32
| reklama & PR » informacje
Galaretkami WINIARY bohaterkami kampanii digitalowej
Marka Winiary w okresie letnim w którym wzrasta dostępność sezonowych owoców, promuje swoje galaretki.
21.06.24, 15:04
| reklama & PR » informacje
Ewa Swoboda ambasadorką NEONAIL
Ewa Swoboda - obecnie wicemistrzyni świata w biegu na dystansie 60 metrów, została ambasadorką marki NEONAIL.
21.06.24, 13:46
| reklama & PR » ludzie
Bartłomiej Chmiel jako Account Manager dołącza do Open Mobi
Z początkiem kwietnia br., Bartłomiej Chmiel dołączył do agencji digitalowej Open Mobi. Na stanowisku Account Managera będzie odpowiadał za obszar pozyskiwania klientów z branży e-commerce.
21.06.24, 11:02
| reklama & PR » informacje
Change Serviceplan i Media Republic z nową kampanią Maślanki Mrągowskiej Tyle dobra
Maślanka Mrągowska powraca z nową kampanią pod ideą kreatywną “Tyle dobra”, w nowej, odświeżonej formule. Działania przygotowane przez należącą do Group One agencję Change Serviceplan obejmują kampanię telewizyjną, digitalową, akcje konsumenckie i współpracę z influencerami.
21.06.24, 09:22
| reklama & PR » informacje
Nowa kampania Bułeczek Mlecznych Dan Cake skierowana do nowych grup docelowych
Wystartowała kampania Bułeczek Mlecznych Dan Cake. Tym razem marka postawiła na nowe grupy docelowe i konteksty spożywania swoich produktów. Oprócz konkursowej aktywacji konsumenckiej zaplanowane są m.in. aktywności w środowiskach gamingowych, współprace z influencerami, kampania DOOH oraz działania w digitalu.
21.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje | kultura » film
Agencji K+Group odpowiada za promocję filmu Rodzina Treflików
Trefliki, bohaterowie serialu animowanego „Rodzina Treflików”, w listopadzie br. trafią na wielki ekran. Szczegóły świątecznej produkcji zostaną ujawnione dwa miesiące przed premierą, ale już teraz rozpoczynają się działania związane z kinowym debiutem Treflikowych bohaterów. Za działania związane z promocją filmu będzie odpowiedzialna agencja K+Group.
20.06.24, 21:30
| reklama & PR » ludzie
Michał Fortowski awansował w Multikino Media
W maju br. Michał Fortowski awansował na stanowisko Partnership Managera w Dziale Sprzedaży Korporacyjnej Biura Reklamy Multikino Media.
20.06.24, 20:30
| reklama & PR » ludzie
Ewelina Czuba Dyrektorem Rozwoju i Sprzedaży Wideo w Grupie ZPR Media
Ewelina Czuba objęła stanowisko Dyrektora Rozwoju i Sprzedaży Wideo w Grupie ZPR Media. Odpowiedzialna będzie za zarządzanie zespołem sprzedaży, realizację planów sprzedażowych i strategii Grupy ZPR Media, a także za budowanie relacji biznesowych z kluczowymi klientami i domami mediowymi.
20.06.24, 16:30
| reklama & PR » informacje
Marka Chantarelle wybiera Agencję PR Get in Touch
10 czerwca br., butikowa Agencja PR Get in Touch rozpoczęła współpracę z marką kosmetyków Chantarelle.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.