29.04.22, 08:00

Karolina Wysota, Weronika Szkwarek, Piotr Bera i Paweł Gospodarczyk w zespole Money.pl

Karolina Wysota, Weronika Szkwarek, Piotr Bera, fot.: materiały prasowe

W najbliższym czasie do redakcji Money.pl dołączą nowe osoby – Karolina Wysota, Weronika Szkwarek, Piotr Bera oraz Paweł Gospodarczyk.

Zadaniem dziennikarzy będzie rozszerzenie tematyki poruszanej w serwisie poprzez tworzenie specjalistycznych treści oraz wzmocnienie bieżącej pracy redakcji obszaru biznes w Wirtualnej Polsce, która odpowiada za rozwój marek: money.pl, finanse WP oraz praca.money.pl.

Od maja br. do zespołu dołączy Karolina Wysota, która zajmie się przygotowywaniem artykułów z zakresu usług finansowych (ubezpieczenia, firmy pożyczkowe, fintechy), biznesu i gospodarki - z perspektywy konsumenta, firm oraz inwestora. Dalej będzie też wnikliwie przyglądać się ludziom biznesu oraz instytucjom państwowym i opisywać wszelkie nieprawidłowości.
Wysota od 2017 r. związana była z „Pulsem Biznesu”, gdzie pisała o branży finansowej w szerokiej perspektywie. Wcześniej w grupie RASP publikowała w serwisach: biznes.onet.pl i forbes.pl. Jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz finalistką tegorocznej edycji Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego, przyznawanej przez Press Club Polska za publikację „Plaga oszukańczych platform zatruwa system” w Pulsie Biznesu.

Także od maja do zespołu Money.pl dołączy Weronika Szkwarek, która do tej pory pracowała w serwisie wnp.pl oraz publikowała w PulsHr i Portalu Samorządowym. Specjalizuje się w tematyce związanej z prawem pracy. Wcześniej związana była z „Poradnikiem Przedsiębiorcy”, w którym zajmowała się tematami kadrowymi. Następnie w portalu Bankier.pl odpowiadała za rynek pracy - w swoich materiałach opisywała patologie tego sektora oraz podkreślała dobre praktyki w branży. W przeszłości została wyróżniona w konkursie dziennikarskim Kryształowe Pióra za artykuł: „Choroby psychiczne. Wstydliwy problem polskich biurowców”.

W maju do money.pl i całego obszaru biznes w Wirtualnej Polsce dołączy również Piotr Bera, który pracował w „Gazecie Wrocławskiej”, „Gazecie Wyborczej”, a ostatnio w portalu wroclaw.pl, gdzie zajmował się tematyką związaną z transportem i inwestycjami. 

Z kolei w lipcu do money.pl dołączy Paweł Gospodarczyk, który karierę zaczynał w Radiu Kraków, a przez minionych kilka lat odpowiedzialny był za prowadzenie strony głównej Polskiego Radia RDC.

Wcześniej, bo w marcu do redakcji dołączyła Malwina Gadawa, która przez ostatnie trzy lata pracowała w Polskim Radiu Wrocław, a wcześniej w „Gazecie Wrocławskiej”. Specjalizuje się w tematyce z zakresu prawa i polityki.

Komentarze

Powiązane

14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
05.09.23, 15:00
| internet » ludzie
Łukasz Szymak dołącza do Zarządu MZN Property SA oraz Grupy Morizon-Gratka
Z początkiem 2024 r. Łukasz Szymak obejmie funkcję CEO MZN Property SA oraz CEO Grupy Morizon-Gratka, a dotychczas pełniący te obowiązki Jarosław Święcicki przejdzie do rady nadzorczej MZN Property SA. W okresie przejściowym od 1 września br. Szymak będzie pełnił funkcję COO (dyrektora operacyjnego) obu spółek.
05.09.23, 10:01
| internet » informacje
Stan wyjątkowy na wybory. Będą dwie premiery tygodniowo
Od 5 września br. „Stan Wyjątkowy” będzie emitowany dwa razy w tygodniu. Premiery będą się odbywać na stronie głównej Onetu we wtorki o godz. 19:00, w soboty o godz. 20:00 i będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Podcast będzie dostępny również w aplikacji Onet Audio.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.