28.04.22, 13:08

Maj Polskiej Piosenki ponownie w Jedynce

Logo Jedynki, fot.: materiały prasowe

W maju br. w Programie 1 Polskiego Radia tradycyjnie królować będą polskie piosenki. Od 1 do 3 maja przez całą dobę stacja będzie nadawała utwory tylko po polsku. Piosenki rodzimych artystów będą pojawiać się przez cały maj w audycji „Muzyczna Jedynka”.

Maj Polskiej Piosenki to inicjatywa wymyślona przed laty przez dziennikarzy muzycznych Jedynki, aby promować polskich artystów. „Maj Polskiej Piosenki to dla nas radiowców i jedynkowych słuchaczy bardzo ważne święto. To okazja, by pokazać szerzej różnorodność polskiej muzyki, przypomnieć wspaniały dorobek twórców polskiej piosenki, ale także sięgać po rzeczy nowe, utwory bardzo utalentowanych polskich debiutantów. Maj Polskiej Piosenki to także okazja do wielu spotkań i rozmów z naszymi rodzimymi artystami. To wreszcie tradycja Programu 1 Polskiego Radia, którą podtrzymujemy. I choć dobro polskiej piosenki leży nam na sercu przez cały rok, to właśnie w maju szczególnie chcielibyśmy zwrócić na nią uwagę. Taki to nasz „Kolega Maj” – Maj Polskiej Piosenki” – mówi Marcin Kusy, Dyrektor-Redaktor Naczelny Programu 1 Polskiego Radia.

W nadchodzący weekend majowy we wszystkich audycjach Programu 1 emitowane będą tylko polskie piosenki. Od 4 maja akcja kontynuowana będzie w „Muzycznej Jedynce”. Przez cały maj także w innych audycjach częściej będzie można usłyszeć utwory w języku polskim.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.