25.04.22, 08:00

GroupM zrealizował pierwsze w Polsce komercyjne kampanie Addressable TV

Addressable TV, fot.: materiały prasowe

GroupM i Mindshare zrealizowały pierwsze w Polsce komercyjne kampanie Addressable TV, w kanałach Grupy TVN. Kampanie zostały zrealizowane w marcu br., równolegle dla dwóch klientów – marek z branży retail i telco. Wykorzystanie dynamicznej podmiany reklam w technologii HBBTV pozwoliło na precyzyjniejsze dobieranie komunikatu do różnych grup celowych i minimalizację GRP wyemitowanych nieodpowiednim targetom.

Obie kampanie prowadzone były w kanałach dostępnych od marca br. w ofercie Addressable TV Grupy TVN: TVN, TVN7, TTV. Dodatkowo w kampanii dla marki retailowej jako kanał komunikacji wykorzystana została również aplikacja w Connected TV - Player.pl.

Kampania marki retailowej miała na celu zakomunikowanie otwarcia nowych sklepów w trzech miastach, a grupami docelowymi byli mieszkańcy tych miast. Na potrzeby kampanii stworzone zostały dedykowane wersje spotów wideo, z zaproszeniami do sklepu w konkretnym mieście. Wykorzystana została technologia hybrydowa HBBTV, dzięki której ogólnopolskie spoty linearne klienta były „przykrywane” spotami zlokalizowanymi dla danych miast tylko na ich obszarze. Technologia HBBTV umożliwia dostarczenie alternatywnego przekazu w trakcie bloku reklamowego za pośrednictwem Internetu, dzięki czemu dla widza taka „spersonalizowana” kampania nie różni się niczym od linearnej. Poza HBBTV wykorzystane zostały również emisje w aplikacji VOD na SmartTV.

Również w drugiej kampanii, dla marki telekomunikacyjnej, wykorzystana została technologia HBBTV. Celem kampanii było dotarcie do dwóch segmentów grup celowych - jednym z nich były gospodarstwa domowe z dziećmi, a drugim - osoby młode z miast 200 tys.+, aktywne sportowo.

Kampania była częścią ogólnopolskich działań promujących poszczególne oferty. Gdy dane gospodarstwo było zakwalifikowane do jednej z dwóch grup celowych, za pomocą technologii HBBTV inny spot klienta był podmieniany na dedykowany do danego segmentu. Działania pozwoliły na precyzyjniejsze dotarcie do najważniejszych grup docelowych oraz minimalizację GRP wyemitowanych nieodpowiednim targetom.

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
06.06.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja WP wybiera ContentHouse do komunikacji w mediach społecznościowych
Telewizja WP rozpoczyna współpracę z agencją ContentHouse. Działania obejmą bieżącą komunikację na profilach społecznościowych Telewizja WP oraz Kabaret TV.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.