19.04.22, 10:00

Olga Mickiewicz dołączyła do zarządu Radia 357 w miejsce Katarzyny Pruchnickiej

Olga Mickiewicz, fot.: materiały prasowe

Spółdzielnia Twórców Radia 357 skupiająca członków zespołu redakcyjnego wybrała swoich przedstawicieli do zarządu radia. Desygnuje ona dwie osoby do pięcioosobowego zarządu. W głosowaniu wybrano Ewę Mieczławską (na drugą kadencję) i Olgę Mickiewicz. Kadencja zarządu trwa rok.

Formalne zaplecze Radia 357 tworzą trzy podmioty prawne. Jego głównym elementem jest spółka komandytowa. Jej wspólnikami są Spółdzielnia Twórców Radia 357, w skład której wchodzą członkowie zespołu redakcyjnego, oraz 357 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która jako komplementariusz zarządza bieżącą działalnością radia. Wspólnikami w spółce komandytowej, obok Spółdzielni Twórców i 357 Sp. z o.o., są również Marek Niedźwiecki i Kuba Strzyczkowski.

Pięć osób w zarządzie 

Codzienne funkcjonowanie radia koordynuje pięcioosobowy zarząd spółki. W nowej kadencji tworzą go: Krystian Hanke - odpowiedzialny za kwestie komunikacji wewnętrznej; Olga Mickiewicz - odpowiedzialna za rozwój oferty programowej, w tym podcastów; Ewa Mieczławska - koordynująca kwestie kadrowe, a także rozwój aplikacji i strony internetowej; Paweł Pobóg-Ruszkowski - dyrektor finansowy; Paweł Sołtys - koordynujący kwestie marketingu, sprzedaży, techniki, komunikacji oraz rozwoju biznesowego, dodatkowo pełniący funkcję prezesa zarządu

Ewa Mieczławska będzie kontynuowała swoją pracę w drugiej kadencji, a Olga Mickiewicz dołącza do zarządu spółki po raz pierwszy. Obie reprezentują w nim Spółdzielnię Twórców. Mickiewicz zajmie się w zarządzie koordynacją rozwoju oferty programowej Radia 357 - audycji emitowanych na żywo oraz podcastów.

Kim jest Olga Mickiewicz?

Olga Mickiewicz od 2010 r. pracowała w Polskim Radiu - początkowo w Czwórce, a od 2014 r. w Studiu Reportażu i Dokumentu. W 2016 r. była nominowana do nagrody Grand Press za reportaż "Śmieszno i straszno" oraz została laureatką międzynarodowej Ake Blomstrom Award. W 2017 r. otrzymała główną nagrodę w kategorii „Wspieranie młodych talentów” w konkursie SDP, za reportaż radiowy „Bóg, Honor, Ojczyzna i ja”. Za ten reportaż otrzymała również Stypendium im. Jacka Stwory. Przez dwa lata reprezentowała Polskę w Komisji Dokumentalistów przy Europejskiej Unii Nadawców. W lutym 2021 r. dołączyła do zespołu Radia 357.

Pruchnicka skupi się na swoich audycjach

W zarządzie Olga Mickiewicz zastąpi Katarzynę Pruchnicką, która koordynowała kwestie programowe od startu radia w styczniu 2021 r.

Praca w zarządzie to ogromna frajda, ale też niewyobrażalny ogrom obowiązków. Szczególnie na początku, gdy wszystko trzeba zbudować od nowa. To był intensywny rok. Jestem bardzo dumna z tego, co udało się w tym czasie stworzyć. Zbudowaliśmy zróżnicowaną i ambitną ofertę programową. Uznałam, że to dobry moment, by przekazać ten obszar kolejnej osobie. I niezwykle cieszę się, że to właśnie Olga. Zajmie się nim świetnie. A sama z największą radością wrócę do najbliższej mi pracy dziennikarskiej. Będzie mniej narad i telekonferencji, a za to więcej moich audycji na antenie (…)" - mówi Katarzyna Pruchnicka.

Oprócz znanej już słuchaczom audycji “Bistro”, która wróciła po przerwie Katarzyna Pruchnicka przygotowuje także format “Polska na kozetce”.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 13:58
| radio » ludzie
Małgorzata Kościelniak przechodzi z Meloradia do Złotych Przebojów
Do zespołu Radia Złote Przeboje dołączy Małgorzata Kościelniak, która do tej pory była związana z Meloradiem.
22.07.24, 09:13
| radio » informacje
Katarzyna Kwiatkowska głosem Polskiego Radia RDC
22 lipca br. pojawiła się nowa oprawa ramówki Polskiego Radia RDC w której pojawił się głos Katarzyny Kwiatkowskiej.
18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.