19.04.22, 10:00

Olga Mickiewicz dołączyła do zarządu Radia 357 w miejsce Katarzyny Pruchnickiej

Olga Mickiewicz, fot.: materiały prasowe

Spółdzielnia Twórców Radia 357 skupiająca członków zespołu redakcyjnego wybrała swoich przedstawicieli do zarządu radia. Desygnuje ona dwie osoby do pięcioosobowego zarządu. W głosowaniu wybrano Ewę Mieczławską (na drugą kadencję) i Olgę Mickiewicz. Kadencja zarządu trwa rok.

Formalne zaplecze Radia 357 tworzą trzy podmioty prawne. Jego głównym elementem jest spółka komandytowa. Jej wspólnikami są Spółdzielnia Twórców Radia 357, w skład której wchodzą członkowie zespołu redakcyjnego, oraz 357 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która jako komplementariusz zarządza bieżącą działalnością radia. Wspólnikami w spółce komandytowej, obok Spółdzielni Twórców i 357 Sp. z o.o., są również Marek Niedźwiecki i Kuba Strzyczkowski.

Pięć osób w zarządzie 

Codzienne funkcjonowanie radia koordynuje pięcioosobowy zarząd spółki. W nowej kadencji tworzą go: Krystian Hanke - odpowiedzialny za kwestie komunikacji wewnętrznej; Olga Mickiewicz - odpowiedzialna za rozwój oferty programowej, w tym podcastów; Ewa Mieczławska - koordynująca kwestie kadrowe, a także rozwój aplikacji i strony internetowej; Paweł Pobóg-Ruszkowski - dyrektor finansowy; Paweł Sołtys - koordynujący kwestie marketingu, sprzedaży, techniki, komunikacji oraz rozwoju biznesowego, dodatkowo pełniący funkcję prezesa zarządu

Ewa Mieczławska będzie kontynuowała swoją pracę w drugiej kadencji, a Olga Mickiewicz dołącza do zarządu spółki po raz pierwszy. Obie reprezentują w nim Spółdzielnię Twórców. Mickiewicz zajmie się w zarządzie koordynacją rozwoju oferty programowej Radia 357 - audycji emitowanych na żywo oraz podcastów.

Kim jest Olga Mickiewicz?

Olga Mickiewicz od 2010 r. pracowała w Polskim Radiu - początkowo w Czwórce, a od 2014 r. w Studiu Reportażu i Dokumentu. W 2016 r. była nominowana do nagrody Grand Press za reportaż "Śmieszno i straszno" oraz została laureatką międzynarodowej Ake Blomstrom Award. W 2017 r. otrzymała główną nagrodę w kategorii „Wspieranie młodych talentów” w konkursie SDP, za reportaż radiowy „Bóg, Honor, Ojczyzna i ja”. Za ten reportaż otrzymała również Stypendium im. Jacka Stwory. Przez dwa lata reprezentowała Polskę w Komisji Dokumentalistów przy Europejskiej Unii Nadawców. W lutym 2021 r. dołączyła do zespołu Radia 357.

Pruchnicka skupi się na swoich audycjach

W zarządzie Olga Mickiewicz zastąpi Katarzynę Pruchnicką, która koordynowała kwestie programowe od startu radia w styczniu 2021 r.

Praca w zarządzie to ogromna frajda, ale też niewyobrażalny ogrom obowiązków. Szczególnie na początku, gdy wszystko trzeba zbudować od nowa. To był intensywny rok. Jestem bardzo dumna z tego, co udało się w tym czasie stworzyć. Zbudowaliśmy zróżnicowaną i ambitną ofertę programową. Uznałam, że to dobry moment, by przekazać ten obszar kolejnej osobie. I niezwykle cieszę się, że to właśnie Olga. Zajmie się nim świetnie. A sama z największą radością wrócę do najbliższej mi pracy dziennikarskiej. Będzie mniej narad i telekonferencji, a za to więcej moich audycji na antenie (…)" - mówi Katarzyna Pruchnicka.

Oprócz znanej już słuchaczom audycji “Bistro”, która wróciła po przerwie Katarzyna Pruchnicka przygotowuje także format “Polska na kozetce”.

Komentarze

Powiązane

29.09.23, 07:00
| radio » informacje
Dzień Polskiej Muzyki 2023 na antenie ponad stu stacji
1 października br. po raz piąty obchodzony będzie Dzień Polskiej Muzyki. To kampania społeczna, która promuje polską muzykę i zwiększa świadomości Polaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Akcja wspiera rodzimy rynek muzyczny.
28.09.23, 11:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Dziennikarz dla planety. Konkurs o Nagrodę Radia Zet z nową kategorią
Konkurs o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego po raz kolejny rozszerza swoją formułę. W tym roku nagrodzi również dziennikarzy za ich działalność w zakresie odpowiedzialności klimatycznej.
27.09.23, 08:30
| radio » ludzie
Vivian Mohr Prezesem Bauer Media Audio
Vivian Mohr opuszcza stanowisko dyrektora finansowego i dyrektora operacyjnego pionu OCP Bauer Media Group (porównywarki internetowe) i obejmuje funkcję prezesa Bauer Media Audio, do którego w Polsce należy Grupa RMF.
27.09.23, 07:30
| radio » informacje
Świat wyborów. Rusza podcast TOK FM i kolektywu Outriders
TOK FM i kolektyw Outriders przygotowują wspólny podcast „Świat wyborów”. Prowadzący - Anna i Jakub Górniccy - w każdym odcinku przyjrzą się wybranym kampaniom wyborczym na świecie.
27.09.23, 06:30
| radio » ludzie
Katarzyna Piecuch dyrektorką marketingu Grupy Eurozet
Katarzyna Piecuch objęła stanowisko dyrektorki marketingu w Grupie Eurozet . Odpowiada za działania marketingowe i realizację strategii komunikacji połączonej Grupy Radiowej Agory i Eurozetu.
25.09.23, 09:00
| radio » ludzie
Piotr Sworakowski przechodzi z Meloradia do Radia Pogoda
Piotr Sworakowski dołączył do zespołu Radia Pogoda. Poprowadzi codzienne pasmo od 10.00 do 15.00.
23.09.23, 15:25
| radio » informacje
Cugowski Akustycznie. Koncert Piotra Cugowskiego w Trójce
W niedzielę, 24 września br. o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego, który zagra m.in. przedpremierowe utwory. Transmisja koncertu została zaplanowana na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
22.09.23, 07:30
| radio » informacje
Jazz dla ciebie. Cykl koncertów wraca na antenę RDC
W poniedziałek, 25 września br., po godz. 19:00 w Studiu Radia dla Ciebie odbędzie się koncert pt. "Cały świat". Zaśpiewa Iza Połońska, a towarzyszył jej będzie pianista Marcel Baliński. Będzie to pierwszy koncert z powracającego cyklu „Jazz dla Ciebie”.
19.09.23, 13:01
| radio » badania rynku
Radio Eska najchętniej słuchaną siecią radiową. Spadek RMF MAXX
Najpopularniejszą siecią radiowa pozostaje Radio Eska - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r. (sieci radiowe).
19.09.23, 10:48
| radio » informacje
Dzień po wyborach. Nowy podcast TOK FM i Polityki Insight
Radio TOK FM i Polityka Insight uruchomiły wspólnie nowy podcast polityczny "Dzień po wyborach" . Maciej Głogowski wraz z ekspertami rozmawia o możliwych scenariuszach powyborczych.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.