04.03.22, 08:17

Ruszają aukcje Radia 357 na rzecz Ukrainy

Rusza akcja Radia 357, fot.: materiały prasowe

Radio 357 organizuje akcję charytatywną na rzecz Ukrainy, która jest prowadzona wspólnie z Polską Misją Medyczną. Aukcję z udziałem słuchaczy poprowadzi na antenie tradycyjnie Kuba Strzyczkowski.

W magazynach ukraińskich szpitali brakuje podstawowych produktów. Bez nich lekarze nie mogą skutecznie ratować zdrowia i życia. Ten rodzaj pomocy wymaga dobrej znajomości tematu. Dlatego to właśnie z Polską Misją Medyczną organizujemy specjalną akcję charytatywną” - mówi Julia Kohman koordynująca jej przebieg po stronie Radia 357. Zebrane środki umożliwią zakup materiałów pierwszej pomocy medycznej i ich transport do Ukrainy. „Jesteśmy w kontakcie ze szpitalami, które zgłaszają nam swoje potrzeby, a my organizujemy i opłacamy zakup i przewóz tak, aby jak najszybciej dotrzeć z tym, czego brakuje najbardziej” – dodaje Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

W rekordowym tempie zgromadzone zostały przedmioty na licytację. Wśród licytowanych przedmiotów podarowanych przez znane osoby będzie m.in. słynna opaska Roberta Lewandowskiego. Dokładnie tę opaskę kapitańską w barwach ukraińskich założył w meczu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt w sobotę, 26 lutego 2022 r. Był to gest solidarności z Ukraińcami. Napisał wtedy w swoich mediach społecznościowych: „Jako sportowiec nie mogę udawać, że nic się nie dzieje #StandWithUkraine”.

Aukcę poprowadzi Kuba Strzyczkowski

Aukcja na antenie Radia 357 odbędzie się w piątek, 4 marca od 16:00 do 19:00. Poprowadzi ją Kuba Strzyczkowski. Ruszyła także zbiórka online poprzez serwis Patronite. Za zebraną kwotę zostaną zakupione środki medyczne dla ukraińskiej służby zdrowia.

Oprócz aukcji antenowej pomóc można także poprzez serwis Allegro Charytatywni. To tutaj trafiły przedmioty podarowane przez dziennikarzy Radia 357: specjalna audycja „Max 357” dla jednego słuchacza od Piotra Kaczkowskiego; audycja „W 4 oczy” z Michałem Olszańskim; porcelanowy kot z Ćmielowa od Haliny Wachowicz; ceramika z Mariupolu od Ernesta Zozunia; wyjątkowy żeton do kijowskiego metra od Pawła Sołtysa; unikatowe płyty od Marcina Cichońskiego, Marty Kuli i Marka Niedźwieckiego; koszulka Dynama Kijów od Mateusza Kuźniewskiego, Fryderyk i zapaska od Dagi Gregorowicz, książka Suworowa z autografem autora od Andrzeja Rudke, ostatnie zdjęcie wykonane przed wybuchem wojny przez Rafała Gontarza oraz spoty reklamujące zwycięzcę aukcji w wykonaniu Filipa Jaślara, Łukasza Błąda i Krzysztofa Szubzdy.

Komentarze

Powiązane

18.09.23, 11:01
| radio » informacje
Urodzinowa trasa Radia ZET. Stacja spełni wybrane życzenia słuchaczy
Radio ZET rusza w swoją urodzinową trasę po Polsce. 28 września br. stacja skończy 33 lata.
17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
17.09.23, 09:00
| radio » informacje
Skarb. Pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357
Radio 357 rusza z emisją pierwszego słuchowiska kryminalnego „Skarb”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja powstała wspólnie z Krajm Story.
15.09.23, 11:45
| radio » informacje
Muzyczne wybory. Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje
Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli wziąć udział w muzycznych wyborach z udziałem artystów. Zwieńczeniem akcji "Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje" będzie "Wielki muzyczny wieczór wyborczy".
14.09.23, 18:04
| radio » informacje
Tu się dzieje! Radio ZET promuje jesienną ramówkę
Pod hasłem "Tu się dzieje!" rusza kampania reklamowa Radia Zet, która będzie promowała jesienną ramówkę stacji. Działania promocyjne obejmą telewizję, sieci kin, internet oraz nośniki reklamy zewnętrznej.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
14.09.23, 11:45
| radio » informacje
Tytus Hołdys współgospodarzem Listy Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic
Od jesiennej ramówki „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” RMF Classic będzie miała dwoje prowadzących – do Jadwigi Polus dołącza Tytus Hołdys.
13.09.23, 18:00
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Antyradio awansuje na drugie miejsce
RMF FM pozostaje niezagrożonym liderem w Olsztynie. Na drugie miejsce awnasowało Antyradio - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. (Olsztyn).
13.09.23, 07:00
| radio » badania rynku
RMF FM traci. Radio Zet z najlepszym wynikiem od 2014 r.
Radio RMF FM pozostaje absolutnym liderem, ale udział stacji wyraźnie stopniał. Z kolei Radio Zet zanotowało duży wzrost tzw. Słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 30 września 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.09.23, 13:00
| radio » informacje
Konkurs „Kolorowy piórnik” w Polskim Radiu Dzieciom
Rozpoczyna się konkurs plastyczny "Kolorowy piórnik" Polskiego Radia Dzieciom, skierowany do dzieci w wieku 3-10 lat. Prace można zgłaszać do 24 września 2023 r. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom i w mediach społecznościowych.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.