31.01.22, 11:48

Zmiana dyrektora finansowego i operacyjnego TVN Grupa Discovery

Rafał Ogrodnik i Jarosław Wichowski, fot.: materiały prasowe

Rafał Ogrodnik przechodzi do globalnych struktur Discovery. Z kolei Jarosław Wichowski dołącza do zarządu TVN Grupa Discovery.

1 lutego br. nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora finansowego i operacyjnego TVN Grupa Discovery. Rafał Ogrodnik, dotychczasowy dyrektor finansowy i operacyjny TVN Grupa Discovery będzie pełnił w globalnych strukturach firmy funkcję SVP Global Integration - Finance. W swojej nowej roli zajmie się planowaniem i przygotowaniami do zapowiadanej integracji Discovery z Warner Media w obszarze finansów. Do zarządu TVN Grupa Discovery dołączy Jarosław Wichowski, który zastąpi Rafała Ogrodnika w roli CFO i COO firmy.

Ogrodnik, który dotychczas pełnił funkcję członka zarządu oraz dyrektora finansowego i operacyjnego TVN Grupa Discovery, będzie od lutego zajmował w globalnych strukturach Discovery stanowisko SVP Global Integration - Finance. W nowej roli będzie nadzorował zapowiadane połączenie firmy z Warner Media od strony finansowej.

W strukturach TVN Grupa Discovery, w roli CFO i COO zastąpi go Jarosław Wichowski, który będzie odpowiedzialny za przygotowywanie i wdrażanie polityki budżetowej, funkcje operacyjne oraz wsparcie biznesu. Wejdzie również w skład zarządu TVN S.A.

Kim jest Rafał Ogrodnik? 

Rafał Ogrodnik dołączył do Discovery w lutym 2014 r. Zajmował stanowisko CFO w Discovery Networks dla regionu Europy Środkowej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki, będącego częścią Discovery Communications. W tej roli był odpowiedzialny za pełne spektrum finansowego zarządzania regionem, planowanie biznesowe a także za kluczowe kwestie operacyjne. Po połączeniu Discovery z TVN wszedł do zarządu TVN Grupa Discovery pełniąc rolę CFO i COO grupy. Uprzednio zajmował podobne stanowiska w innych międzynarodowych firmach, takich jak Avon Cosmetics Europe, Sandoz Polska i British-American Tobacco. W swojej karierze Ogrodnik skupiał się na wsparciu komercyjnych aspektów działalności organizacji, zarządzał procesami reorganizacji modeli biznesowych, fuzjami i znaczącymi projektami inwestycyjnymi. Posiada kwalifikacje zawodowe instytutu CIMA, uznane globalnie kwalifikacje finansowe dla biznesu oraz tytuł magistra ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Kim jest Jarosław Wichowski?

Jarosław Wichowski przed dołączeniem do TVN Grupa Discovery pracował w PwC Polska na stanowisku Chief Operating Officer, gdzie zajmował się sprawami operacyjnymi i wsparciem biznesu. Wcześniej, przez blisko 20 lat, był związany z firmami koncernu PepsiCo – w Polsce, Europie Centralnej i Wschodniej oraz USA – gdzie był odpowiedzialny za wszelkie aspekty zarządzania finansami. Przez ponad 10 lat pełnił funkcję CFO. Był również liderem i partnerem biznesowym, sprawującym pieczę nad planowaniem strategicznym, rozwojem biznesu, M&A, projektami transformacyjnymi, integracyjnymi i optymalizacyjnymi oraz wdrażaniem systemów wspierających biznes. Doświadczenie międzynarodowe zdobył podczas blisko 11 lat spędzonych za granicą na Węgrzech i w USA. Karierę zawodową rozpoczynał w dziale audytu firmy Coopers & Lybrand (obecnie PwC), gdzie zdobył dogłębne doświadczenie finansowe oraz uzyskał uznane międzynarodowo uprawnienia biegłego rewidenta organizacji ACCA. Wichowski uzyskał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim, studiował także na Uniwersytecie w Birmingham oraz ukończył International Executive Programme na INSEAD.

Komentarze

Powiązane

07.12.22, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
Większa oferta sportów zimowych w TVN Warner Bros. Discovery
Warner Bros. Discovery pozyskało prawa do pokazywania Pucharów Świata FIS organizowanych w Szwajcarii. Relacje na żywo i na żądanie z wydarzeń FIS Swiss Ski World Cup dostępne będą na 45 europejskich rynkach, w tym w Polsce. 
06.12.22, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Black Adam od 5 grudnia na Playerze
5 grudnia br. na Playerze pojawił się ,,Black Adam”, produkcja Warner Bros Discovery. Tytuł będzie można wypożyczyć w ofercie na życzenie na 48 godzin.  
06.12.22, 17:45
| telewizja / VOD » informacje
Leszek Długosz, Łukasz Borowicz, Andrzej Zybertowicz i Maria Dłużewska laureatami Nagrody Mediów Publicznych 2022
5 grudnia br. ogłoszono nazwiska zwycięzców Nagrody Mediów Publicznych 2022 w poszczególnych kategoriach: Muzyka, Obraz, Słowo, Idea.
06.12.22, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
Rozmowy Dzień Dobry TVN. Nowy cykl na antenie TVN
10 grudnia br. na antenie TVN zadebiutuje nowy cykl „Rozmowy Dzień Dobry TVN”, którego bohaterami są postacie ze świata polityki, kultury, nauki.
06.12.22, 14:05
| telewizja / VOD » informacje
Prof. Ryszard Legutko bohaterem dokumentu TVP2
We wtorek, 6 grudnia br. o godzinie 22:55 TVP2 zaprezentuje dokument ukazujący sylwetkę Ryszarda Legutki. Wyprodukowany przez Fundację Stanica Kresowa, film „Świat według profesora Legutki” jest koprodukcją Telewizji Polskiej. Autorem scenariusza i reżyserem jest Tadeusz Arciuch.
06.12.22, 12:03
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Media będzie dalej sprzedawał czas reklamowy Telewizji Puls
Telewizja Puls (nadawca ogólnopolskich kanałów TV Puls i PULS 2) oraz Polsat Media podpisały umowę o kontynuacji współpracy w zakresie sprzedaży czasu reklamowego.
06.12.22, 09:22
| telewizja / VOD » informacje
Netflix zapowiada nowe seriale w tym Heweliusza i kolejne części Furiozy
Po otworzeniu biura w Warszawie we wrześniu br. oraz niedawnej premierze wysokobudżetowego serialu „Wielka Woda”, Reed Hastings odwiedził w tym tygodniu Warszawę, aby podkreślić zaangażowanie Netflix na polskim rynku i udział w rozwoju lokalnej branży kreatywnej. 
06.12.22, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
Więcej piłki ręcznej w ofercie platformy Viaplay
Viaplay Group i Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej podpisały umowę o partnerstwie, na mocy której serwis streamingowy Viaplay pozyskał prawa do pokazywania zawodów pod egidą IHF w dziesięciu krajach europejskich do 2031 r.
05.12.22, 21:00
| telewizja / VOD » ludzie
Kulisy pracy agentów gwiazd w serialu ,,Mój agent". Premiera 25 grudnia na Playerze
25 grudnia br. odbędzie się premiera produkcji Player Original ,,Mój agent". Serial pozwoli zajrzeć w kulisy pracy z ludzi filmu, teatru i telwizji. 
05.12.22, 20:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Prawie 11 mln widzów meczu Polska – Francja
W niedzielę, 4 grudnia br. ponad 10,7 mln widzów za pośrednictwem kanałów TVP oglądało mecz Polska – Francja rozegrany w ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej – Katar 2022.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Filmograf

FILMOTEKA NARODOWA – INSTYTUT AUDIOWIZUALNY | Warszawa

Przejdź do oferty

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty

Specjalista ds. wystaw

Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 08.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 06.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.