30.01.22, 19:00

Adam Giza i Katarzyna Poluchowicz laureatami konkursu Medyczny Dziennikarz Roku 2021

Adam Giza i Katarzyna Poluchowicz laureatami konkursu Medyczny Dziennikarz Roku 2021
fot.: materiały prasowe

Adam Giza, prezenter TVP Info, TVP2 i TVP Polonia oraz Katarzyna Poluchowicz, dziennikarka TVP3 Olsztyn zostali ex aequo laureatami konkursu „Medyczny Dziennikarz Roku 2021”. Konkurs, organizowany przez Stowarzyszenie „Dziennikarze dla Zdrowia”, ma na celu podkreślenie edukacyjnej roli dziennikarzy w społeczeństwie.

Adam Giza i Katarzyna Poluchowicz zostali ex aequo laureatami konkursu „Medyczny Dziennikarz Roku 2021” w kategorii głównej, w podkategorii: Telewizja.

Adam Giza na antenach Telewizji Polskiej prowadzi audycje o tematyce zdrowotnej. W TVP Info prowadził program „Koronawirus Poradnik”, w którym rozmawiał z ekspertami, autorytetami w świecie medycyny, o sposobach walki z COVID-19.  Po wprowadzeniu „Narodowego Programu Szczepień” redaktor Giza zaczął prowadzić codzienny program informacyjny „Koronawirus Szczepionka”. Równolegle w TVP Polonia prowadził również, w pierwszej połowie 2021 r., program „Alert COVID”. Wpływ na werdykt kapituły przyznającej tytuł „Medycznego Dziennikarza Roku” miał również emitowany na antenie TVP 2 program „Zacznij od zdrowia”. Magazyn medyczny, realizowany w zaawansowanej technologii VXR, informował widzów Dwójki o profilaktyce prozdrowotnej, o tym jak uniknąć popularnych chorób oraz o tym jak żyć aktywnie i nie mieć problemów zdrowotnych. Adam Giza jest także stałym współpracownikiem „Pytania na śniadanie”, gdzie często omawia tematy poświęcone zdrowiu.

Tytuł „Dziennikarza Medycznego Roku 2021” otrzymała również Katarzyna Poluchowicz za emitowane na antenie TVP3 Olsztyn programy „Nasze zdrowie” i „Zdrowy rozsądek”,  jak również za propagowanie profilaktyki zdrowia w porannym programie „Wstaje nowy dzień". 

Ponadto TVP3 Bydgoszcz została wyróżniona honorowym tytułem „Lidera Edukacji dla Zdrowia”. Stowarzyszenie „Dziennikarze dla Zdrowia” przyznało także honorowe tytuły „Edukator Zdrowia”, którymi wyróżnieni zostali: Grażyna Rakowicz, TVP3 Bydgoszcz i Jacek Michalak, TVP3 Poznań.

W konkursie udział wzięło 117 dziennikarzy z całej Polski. W kategorii programów telewizyjnych nadesłano 138 materiałów. Konkurs odbywa się od czternastu lat, wyróżnienia są przyznawane przez jury składające się z lekarzy.

Komentarze

Powiązane

01.12.22, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Netflix wprowadza pilotażowo system dodatkowych wynagrodzeń dla twórców
Netflix, jako pierwszy serwis streamingowy w Polsce, ogłosił pilotaż nowego systemu dodatkowych wynagrodzeń dla twórców popularnych lokalnych produkcji. Jest to program oparty na rozwiązaniach z powodzeniem wdrożonych już w innych krajach europejskich.
01.12.22, 07:00
| telewizja / VOD » seriale
Serial Kurierzy w wiosennej ramówce TV Puls
Telewizja Puls przygotowuje nowy serial fabularno-dokumentalny „Kurierzy”. Zdjęcia do produkcji ruszą w połowie grudnia br. I sezon będzie liczył 40 odcinków.
30.11.22, 12:46
| telewizja / VOD » seriale
Matka. Nowy serial według pomysłu Igora Brejdyganta w Polsat Box Go
30 listopada br. w Polsat Box Go pojawi się pierwszy odcinek nowego thrillera psychologicznego według pomysłu Igora Brejdyganta i w reżyserii Piotra Trzaskalskiego – „Matka”. W obsadzie znaleźli się m.in.: Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Marcin Kowalczyk, Maria Pakulnis i Olaf Lubaszenko.
30.11.22, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Lipowo. Zmowa milczenia. Premiera serialu Player Original w 2023 roku
Player na 2023 r. zaplanował premierę kryminału obyczajowego „Lipowo. Zmowa milczenia”. Nowy serial jest adaptacją książki Kasi Puzyńskiej „Motylek”.
29.11.22, 19:00
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyła kolejna edycja konkursu na film dokumentalny w ramach Festiwalu „Pamięć i Tożsamość”
23 listopada br. ruszyła kolejna edycja konkursu na projekt filmu dokumentalnego, organizowanego w ramach III Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany przez Telewizję Polską.
29.11.22, 11:26
| telewizja / VOD » informacje
Warner Bros. Discovery kupiło prawa do mistrzostw świata w lekkoatletyce
Warner Bros. Discovery nabyło prawa do transmisji mistrzostw świata w lekkoatletyce na 45 rynkach w Europie, w tym również w Polsce. Najważniejsze lekkoatletyczne wydarzenie 2023 r. rozegrane zostanie w Budapeszcie w okresie od 19 do 27 sierpnia.
29.11.22, 00:21
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Arabia Saudyjska hitem weekendu
Hitem weekendu był sobotni mecz Polska – Arabia Saudyjska rozegrany w ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej mężczyzn – Katar 2022.
28.11.22, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Serial Wednesday w warszawskim bistro Charlotte
Od 23 do 25 listopada br. w warszawskim bistro Charlotte na placu Zbawiciela miała miejsce akcja promująca serial Netflix ,,Wednesday”.
28.11.22, 13:02
| telewizja / VOD » informacje
Bartosz T. Wieliński reprezentantem Gazety Wyborczej w europejskim sojuszu gazet LENA
Od listopada br. nowym przedstawicielem “Gazety Wyborczej” w Leading European Newspaper Alliance (LENA) jest Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego dziennika i szef działu Świat.
28.11.22, 10:15
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyły zdjęcia do trzeciej edycji 99-Gra o wszystko
Ruszyły zdjęcia do trzeciej edycji „99 – Gra o wszystko” z udziałem gwiazd stacji TTV. Bohaterowie programu będą konkurować ze swoimi sympatiami. Seria na antenie pojawi się wiosną przyszłego roku.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. kontaktu z mediami

TR Warszawa | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. PR i komunikacji

Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu | Toruń

Przejdź do oferty
Konkursy
do 03.01.23

Do zdobycia 13 nagród.

do 02.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.