25.01.22, 07:00

Radio 357 zmienia piątkową ramówkę

Mateusz Fusiarz, gospodarz nowego piątkowego poranka w Radiu 357, fot.: materiały prasowe

Radio 357 modyfikuje ramówkę. Ruszają nowe audycje Mateusza Fusiarza, Justyny Godz, Antoniego Grudniewskiego, Katarzyny Pruchnickiej i Piotra Stelmacha. Do ekipy dołącza także Jarosław Juszkiewicz, który poprowadzi cykl o historii medycyny, a w gronie autorów audycji muzycznych pojawiła się Rosalie.

Nowości antenowe Radia 357 dotyczą przede wszystkim piątku. Od godz. 6:00 emitowane będzie „Caffé Matte”, czyli poranna audycja Mateusza Fusiarza. Wcześniej piątkowe poranki prowadziła Ola Budka. „Uprzedzam, że będzie się tu dużo działo. Czasami mocniejsze uderzenie, ale tak, by każdy w tej audycji znalazł coś dla siebie. Coś, co przydaje się w piątkowe poranki - motywację, by dźwignąć ostatni dzień tygodnia. Będzie kilka nowych cykli w trakcie „Caffé Matte”, na przykład Mateusz Kuźniewski z informacjami sportowymi. Pozostaną też dotychczasowe - zapowiedź reportażu czy “357 kęsów na śniadanie” Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr” - mówi Mateusz Fusiarz. Dotychczasowa piątkowa audycja dziennikarza “Wróżenie z fusów” swoje premiery będzie miała od tej pory co tydzień w podcastach, dostępnych w zakładce “Twoje 357”.

Stelmach i Grudniewski będą Wspierali system

Również w piątek na stałe do planu dnia wchodzi audycja “Wspieraj system”, w której Piotr Stelmach i Antoni Grudniewski będą prezentowali nowości do głosowania na „Listę Piosenek 357”. „Chcemy, by Lista Piosenek była miejscem pulsującym nowościami i pokazującym to, co dzieje się na muzycznym rynku. Po trzech miesiącach od uruchomienia systemu do głosowania startujemy z audycją pomagającą zorientować się w nowych propozycjach do głosowania. I przypominającą na ostatniej prostej, by zagłosować do południa. Mieliśmy sporo głosów, że jest potrzebna. W tle - debatujemy z Patronami jak uczynić zabawę jeszcze lepszą. To dobry moment na pierwsze podsumowania, wnioski i udoskonalenia. Taki mamy pomysł na to radio - wspólnie piąć się coraz wyżej” - mówi Marcin Łukawski prowadzący Listę Piosenek 357.

Z początkiem lutego w piątki startują dwie nowe audycje. “La pausa italiana” to wyprawa do Włoch – z włoskim klimatem, muzyką, ale także z opowieściami o tradycjach, regionach i kulturze. „Po kilku odcinkach w wakacje dostałam mnóstwo sygnałów, by ją kontynuować. Więc poniekąd wracamy - tym razem na dłużej. Będą goście, znawcy i badacze Włoch. Będziemy też rozmawiać z Polonią mieszkającą we Włoszech. Ale przede wszystkim rozprawimy się ze stereotypami dotyczącymi włoskiej muzyki i sprowadzaniu wszystkiego do pizzy i cappuccino” - mówi Justyna Godz, autorka audycji. Program emitowany będzie w piątki o godz. 12:00. Druga nowość to “Polska na kozetce”. Poprowadzą ją Katarzyna Pruchnicka i psychoterapeutka Dorota Minta. „To będzie audycja o psychologii, o relacjach z ludźmi i ze sobą. Udowodnimy, że psychologia jest potrzebna, a przy okazji - może uda się komuś pomóc” - mówi Katarzyna Pruchnicka. Audycja emitowana będzie w każdy piątek o 13:00.

Koniec Świata równoległego 

Z ramówki znika z końcem stycznia program Tomasza Michniewicza „Świat równoległy”. „Ciągle poszukujemy nowych pomysłów, możliwości i miejsca na takie propozycje w ramówce. Nasza antena żyje, rozwija się, nie stoi w miejscu. Tam, gdzie wspólnie z autorami dochodzimy do wniosku, że jest potrzebna nowa formuła audycji - szukamy jej. Rozmawiamy i decydujemy naprawdę zespołowo, bez odgórnych poleceń. Taki model przyjęliśmy - gwarantuje on słuchaczom, że Radio 357 będzie ciekawe, inspirujące i stworzy autorom przestrzeń sprzyjającą twórczej pracy. Wysoka jakość treści to nasz wyróżnik. Czytamy pytania, opinie, jesteśmy radiem, które słucha - znajduje to odzwierciedlenie w naszych propozycjach zmian i nowości - na przestrzeni ostatniego roku i teraz. I tak zostanie” - mówi Olga Mickiewicz, koordynująca zmiany w piątkowej ramówce.

Dodatkowo audycję muzyczną “Soul rider” w czwartki o 16:00 poprowadzi Rosalie. - wokalistka, kompozytorka, producentka. W ramach pasma artystka zaprezentuje muzykę R’n’B. Natomiast w niedziele, w audycji Patrycjusza Wyżgi “Patronautyka” pojawi się nowy cykl o historii medycyny. Poprowadzi go Jarosław Juszkiewicz, znany m.in. jako lektor nawigacji Google Maps oraz wieloletni dziennikarz Radia Katowice.

Komentarze

Powiązane

18.09.23, 11:01
| radio » informacje
Urodzinowa trasa Radia ZET. Stacja spełni wybrane życzenia słuchaczy
Radio ZET rusza w swoją urodzinową trasę po Polsce. 28 września br. stacja skończy 33 lata.
17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
17.09.23, 09:00
| radio » informacje
Skarb. Pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357
Radio 357 rusza z emisją pierwszego słuchowiska kryminalnego „Skarb”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja powstała wspólnie z Krajm Story.
15.09.23, 11:45
| radio » informacje
Muzyczne wybory. Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje
Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli wziąć udział w muzycznych wyborach z udziałem artystów. Zwieńczeniem akcji "Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje" będzie "Wielki muzyczny wieczór wyborczy".
14.09.23, 18:04
| radio » informacje
Tu się dzieje! Radio ZET promuje jesienną ramówkę
Pod hasłem "Tu się dzieje!" rusza kampania reklamowa Radia Zet, która będzie promowała jesienną ramówkę stacji. Działania promocyjne obejmą telewizję, sieci kin, internet oraz nośniki reklamy zewnętrznej.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
14.09.23, 11:45
| radio » informacje
Tytus Hołdys współgospodarzem Listy Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic
Od jesiennej ramówki „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” RMF Classic będzie miała dwoje prowadzących – do Jadwigi Polus dołącza Tytus Hołdys.
13.09.23, 18:00
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Antyradio awansuje na drugie miejsce
RMF FM pozostaje niezagrożonym liderem w Olsztynie. Na drugie miejsce awnasowało Antyradio - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. (Olsztyn).
13.09.23, 07:00
| radio » badania rynku
RMF FM traci. Radio Zet z najlepszym wynikiem od 2014 r.
Radio RMF FM pozostaje absolutnym liderem, ale udział stacji wyraźnie stopniał. Z kolei Radio Zet zanotowało duży wzrost tzw. Słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 30 września 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.09.23, 13:00
| radio » informacje
Konkurs „Kolorowy piórnik” w Polskim Radiu Dzieciom
Rozpoczyna się konkurs plastyczny "Kolorowy piórnik" Polskiego Radia Dzieciom, skierowany do dzieci w wieku 3-10 lat. Prace można zgłaszać do 24 września 2023 r. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom i w mediach społecznościowych.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.