12.01.22, 18:00

Autopay ma już milion użytkowników

Rośnie liczba użytkowników aplikacji Autopay, fot.: materiały prasowe

Na początku stycznia br. system Autopay przekroczył barierę 1 mln zarejestrowanych użytkowników. Na niektórych odcinkach autostrad Autopay odpowiada obecnie za 20-25 proc. wszystkich transakcji.

Autopay to rozwiązanie pozwalające płacić za przejazd publicznymi i koncesjonowanymi odcinkami autostrad w Polsce. W styczniu 2020 r. z Autopay korzystało prawie 210 tys. osób, rok później było to już ponad 445 tys. osób, by w styczniu 2022 r. przekroczyć liczbę 1 miliona zarejestrowanych użytkowników.

Od połowy 2019 r. dzięki Autopay kierowcy mogą automatycznie, bez zatrzymywania się przy bramkach, opłacać przejazdy na koncesjonowanych autostradach: AmberOne A1 (Toruń-Gdańsk) oraz A4 Katowice - Kraków. Od początku grudnia za pomocą Autopay, zintegrowanego z państwowym systemem e-TOLL, można także opłacać przejazdy na płatnych odcinkach autostrady A2 Konin - Stryków i A4 Wrocław - Sośnica, zarządzanych przez GDDKiA.

Najwięcej przejazdów realizowanych z wykorzystaniem Autopay przypada na prywatne autostrady. Na A1 prowadzącej nad polskie morze już niemal co czwarty kierowca płaci za pośrednictwem aplikacji Autopay. Podobnie wygląda to na autostradzie A4 na odcinku Kraków-Katowice.

Jak działa Autopay?

W przypadku państwowych autostrad A2 Konin - Stryków i A4 Wrocław - Sośnica system sam w odpowiednim momencie odczytuje pozycję pojazdu i zaczyna naliczać opłatę. Kierowca nic nie musi robić, wymagane jest wyłącznie uruchomienie aplikacji. Opłata zostaje automatycznie pobrana po wyjeździe z danego odcinka autostrady. Z kolei podczas podróży koncesjonowanymi odcinkami A1 Toruń - Gdańsk oraz A4 Katowice - Kraków nie trzeba uruchamiać aplikacji, ani nawet mieć przy sobie telefonu, na który została ona pobrana. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban. Opłata za przejazd pobierana jest po zakończonym przejeździe.

Aplikacją bedzie można zapłacić wkrótce również za tankowanie

Za pomocą aplikacji można także automatycznie opłacić dostęp do wybranych parkingów oraz usługę mycie auta na ponad 100 myjniach w całej Polsce. Wkrótce użytkownicy Autopay będą mogli także płacić automatycznie za paliwo na wybranych stacjach.

Komentarze

Powiązane

03.02.23, 15:49
| internet » informacje
Rok dla ciała. Nowy podcast Ofeminin.pl
„Rok dla ciała” to nowy podcast Ofeminin, który prowadzi Karolina Kaja Gołuchowska, redaktorka naczelna serwisu.
03.02.23, 12:42
| internet » informacje
Akademia Biznesu w money.pl
1 lutego br. wystartowała Akademia Biznesu money.pl. To nowa platforma z eksperckimi treściami podzielonymi na ścieżki tematyczne, które obejmują: zarządzanie, prawo, technologie oraz rynek e-commerce.
02.02.23, 21:00
| internet » ludzie
Karolina Borowska na czele serwisu Plotek.pl
Nową redaktorką naczelną serwisu Plotek.pl z portfolio Gazeta.pl (Agora) jest Karolina Borowska.
02.02.23, 19:00
| internet » ludzie
Zuzanna Ałdycka naczelną serwisu Dziecko.pl
Od 1 lutego br., na czele eDziecko.pl, serwisu tematycznego z portfolio Gazeta.pl (Agora) stanęła Zuzanna Ałdycka. Do jej obowiązków poza organizacją pracy redakcji należy, m.in. utrzymanie pozycji zasięgowej serwisu.
02.02.23, 12:04
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Iberion wygrywa w sądzie z TVP
Grupa mediowo-społecznościowa Iberion wygrała w sądzie I instancji z Telewizją Polską. Spór dotyczył materiału dziennikarskiego o wypadku samochodu Jacka Kurskiego,. byłego już prezesa TVP.
31.01.23, 16:00
| internet » ludzie
Agnieszka Maciaszek szefową Pomponika
Od 1 lutego br. Agnieszka Maciaszek obejmie w portalu Interia stanowisko szefowej show-biznesowego serwisu Pomponik. Maciaszek odpowiedzialna będzie za treści i zasięg serwisu oraz za współpracę z Telewizją Polsat.
31.01.23, 07:30
| internet » informacje
Przegląd ligowy. Nowy program piłkarski w Przeglądzie Sportowym Onet
„Przegląd ligowy” to nowy program w ofercie wideo Przeglądu Sportowego Onet prowadzony przez Radosława Majdana, Jarosława Kolińskiego i Łukasza Olkowicza. Premierowe odcinki będą emitowane w każdy piątek.
30.01.23, 07:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Rusza czwarta edycja konkursu dziennikarskiego #AllForJan Award
Ringier Axel Springer Polska otwiera nabór zgłoszeń do czwartej edycji konkursu #AllForJan Award. W konkursie o nagrodę im. Jána Kuciaka są wyróżniane najlepsze reportaże oraz relacje medialne nagłaśniające społecznie ważne tematy.
29.01.23, 17:00
| internet » informacje
Medonet.pl rusza z czwartą edycją Narodowego Testu Zdrowia Polaków
Narodowy Test Zdrowia Polaków to ogólnopolski projekt społeczno-edukacyjny serwisu Medonet.pl, mający na celu zwiększenie świadomości na temat stanu zdrowia i sposobów na jego poprawę.
27.01.23, 17:19
| internet » informacje
Z Ludzką Twarzą. Serwis WP abcZdrowie rusza z nowym cyklem
Redakcja serwisu WP abcZdrowie rozpoczęła nowy cykl reportażowym „Z Ludzką Twarzą”. W programie przedstawieni zostaną bohaterowie zmagający się z poważnymi chorobami, ludzie „niezwykle zwyczajni”, którzy nie chcą litości ani współczucia.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

PEŁNOMOCNIK DYREKTORA ds. MARKETINGU

Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. komunikacji

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalist/-ka ds.promocji

Kielecki Teatr Tańca | inne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 08.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 07.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.