30.12.21, 13:52

Wiadomości TVP1 w ogniu krytyki za szeroką promocję Sylwestra Marzeń

Kadr z programu, fot.: materiały prasowe

29 grudnia br. o 19.30 wyemitowano kolejne wydanie "Wiadomości" (TVP1), które nie po raz pierwszy odbiło się szerokim echem w dziennikarskim świecie. Tym razem z powodu poświęcenia większość czasu na zapowiedź Sylwestra Marzeń organizowanego przez TVP w Zakopanym.

"Żadne Los Angeles, Rzym, Moskwa, Londyn, Paryż, tylko Zakopane jest stolicą światowego sylwestra. Bardzo się cieszę. Polacy zasługują na najlepszych artystów. Telewizja Polska jest w stanie im to zapewnić" - grzmiał w "Wiadomościach" Jacek Kurski, Prezes TVP, twórca narodowego formatu sylwestrowej imprezy. Wydarzeniu, które odbędzie się 31 grudnia w zimowej stolicy Polski, poświęcone było większość wydania głównego serwisu informacyjnego TVP. Program był współprowadzony przez Michała Adamczyka z Zakopanego, a prezenter łączył się także z reporterami rozmieszczonymi w Zakopanym. Temat imprezy z udziałem, m.in. gwiazd disco polo, zdominował większość programu (ponad 17 minut). Kuriozalne było również wydanie programu "Gość Wiadomości", gdzie gośćmi zamiast polityków czy komentatorów byli Rafał Brzozowski i Zenon Martyniuk.

Jason Derulo rządzi w Wiadomościach

Okazało się, że Jason Derulo, który zagra na Sylwestrze Marzeń, dla ekipy "Wiadomości" był ważniejszy, niż m.in. rekordowa ilość zgonów w obecnej fali pandemii czy choćby gigantyczne podwyżki gazu dla części Polaków. W pozostałej części programu czas poświęcono, m.in. emerytom i rencistom, którzy mają skorzystać na wprowadzeniu Polskiego Ładu czy na przedstawienie inwestycji zmieniających Polskę.

Kuriozalne wydanie "Wiadomości" było szeroko krytykowane w mediach społecznościowych, nawet przez osoby, które bardzo rzadko zdobywały się na krytykę TVP za czasów Jacka Kurskiego. „Dziś Wiadomości TVP - prawdziwa tancbuda. Dno” - napisał Wojciech Reszczyński na Twitterze. Wtórowała mu Marzena Nykiel redaktor naczelna serwisu wpolityce.pl. „Muzyka na poziomie remizy, teledyski ociekające seksem i Maryla z "Kałasznikowem": "w kącie stoi niezła lufa, zaraz będzie rozpierducha". I tak przez całe dnie w głównym kanale informacyjnym” - napisała Nykiel.

„Wiadomości” skrytykował także Piotr Cywiński. „Nie wierzę w to, co ogląda - główne wydanie Wiadomości TVP zaczyna się od...Jasona Derulo, czy jak mu tam... Sam papież zainteresował się Wiadomościami, jak powiedział: "Jezus, Maria...!", koniec cytatu” – napisał Cywiński.

Dziennikarze zwracali uwagę na dobór tematów, a w zasadzie brak tych najważniejszych. „20.00 Zero informacji o covidzie. Zero o gigantycznych podwyżkach cen gazu. Jest Sylwester marzeń. Pandemii nie ma. #2miliardyZbudzetu” - napisała z kolei Martyna Jaszczołt z TVN24. „Ponad 20 minut o Sylwestrze, zero o rekordowej liczbie zgonów w tej fali pandemii. Obrzydlistwo, zwykłe obrzydlistwo” – napisał Tomasz Setta z TOK FM.

Robert Mazurek, który na Twitterze pisze tylko i wyłącznie o winie, zrobił wyjątek. Na ten fakt zwrócił uwagę Jacek Czarnecki z Radia Zet. „No nie wierzę. Jednak nie o winie? Sprawił to nie kto inny tylko @KurskiPL i jego tępa propaganda. A ilu prawych to polubiło!” – napisał Czarnecki. Odpowiedział mu dziennikarz. „O "Wiadomościach" mam zdanie ugruntowane - tu się nie różnimy, choć zapewne różnimy się w ocenie "Faktów" TVN. Dziś więc dobiła mnie nawet nie tępa propaganda, tylko ta tandeta i żenada sylwestrowa i milczenie na najważniejsze tematy. No i te 18 min. na autoreklamę” – podkreślił Mazurek. W usuniętym już tweecie dziennikarz przypomniał, że w dniu, gdy "Wiadomości" TVP zachwalały zbliżającą się imprezę sylwestrową, w Polsce blisko 800 osób zmarło na Covid-19, oraz "ceny gazu oszalały, a rachunki są siedmiokrotnie wyższe". "A tymczasem w "Wiadomościach" jakiś pan ćwiczy ruchy frykcyjne na półnagiej tancerce" – napisał Mazurek.

Komentarze

Powiązane

07.12.22, 15:00
| telewizja / VOD » seriale
Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu Wilka
Rozpoczęły się zdjęcia do II sezonu ,,Wilka”. W obsadzie aktorskiej będzie można zobaczyć Kuqe 2115, Trombę oraz Bedoesa. Premiera serialu zaplanowana jest na przyszły rok.
07.12.22, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
Większa oferta sportów zimowych w TVN Warner Bros. Discovery
Warner Bros. Discovery pozyskało prawa do pokazywania Pucharów Świata FIS organizowanych w Szwajcarii. Relacje na żywo i na żądanie z wydarzeń FIS Swiss Ski World Cup dostępne będą na 45 europejskich rynkach, w tym w Polsce. 
06.12.22, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Black Adam od 5 grudnia na Playerze
5 grudnia br. na Playerze pojawił się ,,Black Adam”, produkcja Warner Bros Discovery. Tytuł będzie można wypożyczyć w ofercie na życzenie na 48 godzin.  
06.12.22, 17:45
| telewizja / VOD » informacje
Leszek Długosz, Łukasz Borowicz, Andrzej Zybertowicz i Maria Dłużewska laureatami Nagrody Mediów Publicznych 2022
5 grudnia br. ogłoszono nazwiska zwycięzców Nagrody Mediów Publicznych 2022 w poszczególnych kategoriach: Muzyka, Obraz, Słowo, Idea.
06.12.22, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
Rozmowy Dzień Dobry TVN. Nowy cykl na antenie TVN
10 grudnia br. na antenie TVN zadebiutuje nowy cykl „Rozmowy Dzień Dobry TVN”, którego bohaterami są postacie ze świata polityki, kultury, nauki.
06.12.22, 14:05
| telewizja / VOD » informacje
Prof. Ryszard Legutko bohaterem dokumentu TVP2
We wtorek, 6 grudnia br. o godzinie 22:55 TVP2 zaprezentuje dokument ukazujący sylwetkę Ryszarda Legutki. Wyprodukowany przez Fundację Stanica Kresowa, film „Świat według profesora Legutki” jest koprodukcją Telewizji Polskiej. Autorem scenariusza i reżyserem jest Tadeusz Arciuch.
06.12.22, 12:03
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Media będzie dalej sprzedawał czas reklamowy Telewizji Puls
Telewizja Puls (nadawca ogólnopolskich kanałów TV Puls i PULS 2) oraz Polsat Media podpisały umowę o kontynuacji współpracy w zakresie sprzedaży czasu reklamowego.
06.12.22, 09:22
| telewizja / VOD » informacje
Netflix zapowiada nowe seriale w tym Heweliusza i kolejne części Furiozy
Po otworzeniu biura w Warszawie we wrześniu br. oraz niedawnej premierze wysokobudżetowego serialu „Wielka Woda”, Reed Hastings odwiedził w tym tygodniu Warszawę, aby podkreślić zaangażowanie Netflix na polskim rynku i udział w rozwoju lokalnej branży kreatywnej. 
06.12.22, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
Więcej piłki ręcznej w ofercie platformy Viaplay
Viaplay Group i Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej podpisały umowę o partnerstwie, na mocy której serwis streamingowy Viaplay pozyskał prawa do pokazywania zawodów pod egidą IHF w dziesięciu krajach europejskich do 2031 r.
05.12.22, 21:00
| telewizja / VOD » ludzie
Kulisy pracy agentów gwiazd w serialu ,,Mój agent". Premiera 25 grudnia na Playerze
25 grudnia br. odbędzie się premiera produkcji Player Original ,,Mój agent". Serial pozwoli zajrzeć w kulisy pracy z ludzi filmu, teatru i telwizji. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. wystaw

Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Filmograf

FILMOTEKA NARODOWA – INSTYTUT AUDIOWIZUALNY | Warszawa

Przejdź do oferty

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 08.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 06.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.