25.12.21, 11:00

Marzycielka — stając się Karen Blixen. Serial zadebiutuje na platformie Viaplay w 2022 roku

Serial Marzycielka — stając się Karen Blixen na platformie Viaplay w 2022 roku
fot.: materiały prasowe

Viaplay wspólnie z duńską wytwórnią filmową Zentropa Entertainments wyprodukuje serial opowiadający historię Karen Blixen, jednej z największych duńskich pisarek.

Gwiazdą najnowszego projektu jest Connie Nielsen znana z takich filmów jak "Gladiator", "Adwokat diabła" czy "Wonder Women", która wystąpi w roli tytułowej. Autorką scenariusza jest Dunja Gry Jensen, a reżyserką Jeanette Nordahl. Pomysłodawczyniami projektu są Connie Nielsen i Karoline Leth. Premiera serialu zaplanowana jest na 2022 r. na platformie Viaplay.

"Marzycielka – stając się Karen Blixen" to opowieść o kobiecie, która szuka swojego miejsca, jednocześnie walcząc o uwolnienie się od oczekiwań rodziny i społeczeństwa. Akcja serialu rozgrywa się w latach 30. i opowiada losy Karen Blixen, powracającej do Danii po wielu latach spędzonych we wschodniej Afryce. Nie ma grosza przy duszy, jest chora, rozwiedziona, a jej marzenia legły w gruzach. Serial liczy sześć odcinków.

Connie Nielsen jest zdobywczynią nagrody dla najlepszej aktorki Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian w 2004 r. Zdobyła to wyróżnienie dzięki roli w filmie "Bracia" Susanne Bier. Ten występ zapewnił jej również duńską nagrodę "Bodil" oraz nominację w kategorii "Najlepsza Europejska Aktorka" Europejskiej Nagrody Filmowej w 2005 r. Connie Nielsen jest również producentem wykonawczym serialu "Marzycielka – stając się Karen Blixen".

Sześcioodcinkowy serial (duński tytuł: "Drømmeren - Karen Blixen bliver til’) jest kolejną produkcją Viaplay Originals tworzoną we współpracy z Zentropa Entertainments przez Marie Cecilie Gade, Karoline Leth i Charlotte Hjordt w koprodukcji ze studiem Belga. Serial otrzymał także wsparcie wielu instytucji takich jak Public Service Puljen, Nordisk Film&TV Fond, Wallimage, Belgijskiego Rządu Federalnego oraz programu Creative Europe.

Komentarze

Powiązane

23.03.23, 00:17
| telewizja / VOD » informacje
Zmarł Andrzej Zarębski
Nie żyje Andrzej Zarębski - polityk i przedsiębiorca, poseł na Sejm I kadencji, w latach 1993 - 1999 członek i sekretarz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
22.03.23, 12:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Studio Biznes. Karolina Hytrek-Prosiecka gospodynią programu wideo Gazeta.pl w nowej odsłonie
Od środy, 22 marca br. „Studio Biznes” (program wideo Gazeta.pl) emitowany jest w nowej szacie graficznej. Od marca br. jego gospodynią jest Karolina Hytrek-Prosiecka.
22.03.23, 11:29
| telewizja / VOD » badania rynku
Widownia Love Island. Wyspa miłości rośnie w Czwórce
Reality show „Love Island. Wyspa miłości” zyskuje widzów z tygodnia na tydzień. Nowy sezon emitowany jest przez po raz pierwszy przez Czwórkę.
22.03.23, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Arnold Boczek i Marian Paździoch dzięki technologii deepfake w specjalnym odcinki serialu Świat według Kiepskich
Platforma Polsat Box Go udostępniła specjalny odcinek „Świata według Kiepskich”, w którym dzięki technologii deepfake pojawili się Arnold Boczek i Marian Paździoch. Odcinek poświęcony pamięci aktorów grających te postaci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa trafił do pakietu Polsat Box Go Premium.
21.03.23, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska ze wstępnymi wynikami za 2022 r.: przychody wzrosły o 11 proc.
Grupa Kino Polska opublikowała wstępne skonsolidowane wyniki finansowe za 2022 rok. Grupa odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży rok do roku i wyższy zysk z działalności operacyjnej.
21.03.23, 09:51
| telewizja / VOD » seriale | telewizja / VOD » badania rynku
Premiera serialu Polowanie na ćmy z ogromną widownią
Pierwszy odcinek nowego polskiego serialu „Polowanie na ćmy” oglądało aż 2,4 mln widzów.
20.03.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kocha, lubi, pasuje. Nowy program randkowy w TTV w kwietniu
Nowy program randkowy „Kocha, lubi, pasuje” zadebiutuje na antenie TTV 15 kwietnia br. W nowym programie uczestnicy programu stworzą wizerunki partnerów idealnych.
19.03.23, 09:00
| telewizja / VOD » seriale
CANAL+ promuje nowy serial EMIGRACJA XD
"EMIGRACJA XD" to nowa produkcja oryginalna CANAL+, oparta na bestsellerowej książce Malcolma XD. Z początkiem marca br. rozpoczęła się szeroka kampania marketingowa wspierająca promocję serialu.
17.03.23, 17:19
| telewizja / VOD » informacje
Piracki serwis zalukaj.vip zamknięty. Właściciel platformy tymczasowo aresztowany
Policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości doprowadzili do zakończenia działalności pirackiego serwisu oferującego filmy i seriale – zalukaj.vip. Dwóm mężczyznom postawiono zarzut nielegalnego rozpowszechniana utworów chronionych prawem autorskim. Pomysłodawca i właściciel serwisu został tymczasowo aresztowany. 
17.03.23, 13:00
| telewizja / VOD » ludzie
Marek Solon-Lipiński koordynatorem grupy środkowoeuropejskiej EBU
Marek Solon-Lipiński został koordynatorem największej na świecie grupy środkowoeuropejskiej EBU, stanowisko zastępcy koordynatora obejmie Elene Gabashvili z Gruzji.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.