12.11.21, 18:06

Radio 357 osiągnęło kolejny cel zbiórki na Patronite

Prowadzący pasmo "PL21", fot.: materiały prasowe

11 listopada br. Radio 357 wyemitowało nową audycję specjalną PL21. W jej trakcie Patroni Radia 357 zadeklarowali miesięczne wpłaty na poziomie 725 tys. zł - tym samym osiągnięty został kolejny cel zbiórki na Patronite.

Audycja specjalna PL21 rozpoczęła się o godz. 9:00 i trwała 12 godzin. Czworo prowadzących, każdy przez trzy godziny prezentował 21 wybranych przez siebie utworów. Jedyne kryterium - polskie utwory wydane po 1 stycznia 2001 r.

Uznaliśmy, że warto dać szczególne miejsce muzyce z ostatnich 20 lat. Utwory z dłuższą historią mają naturalną przewagę - wygrywają “stażem”. Te młodsze często czekają gdzieś na swoje, należne im przecież miejsce w historii muzyki. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać muzycznie dwa narodowe święta, ale na różne sposoby. Polski Top Radia 357 bez zmian - 3 maja. Tu Patroni wybierają najważniejsze utwory, bez żadnych ram czasowych. I zupełnie nowy projekt, czyli PL21 właśnie, który zrealizowaliśmy po raz pierwszy 11 listopada 2021 roku. Stąd nazwa, stąd liczba utworów w zestawieniach. Tym razem jako autorska selekcja redakcji muzycznej. Sądząc po reakcjach Słuchaczy - pomysł chwycił. Może więc warto rozwinąć tę formułę w kolejnych latach” - mówi Marcin Cichoński, pomysłodawca i koordynator audycji PL21.

Dodatkową atrakcją podczas PL21 były wywiady artystów, przedstawicieli branży muzycznej i dziennikarzy oraz wyjątkowe wykonania utworów w studiu koncertowym Garaż 357. Gośćmi w studiu byli muzycy z zespołów: Bruno Schulz, SWIERNALIS, Muzyka Końca Lata, Kwiat Jabłoni, Skubas i Happysad oraz Mirosław “Maken” Dzięciołowski, Paweł “Uzek” Jóźwicki (Jazzboy Records), Bartek Chaciński (“Polityka”), a także dziennikarze Radia 357: Łukasz Dunaj, Bartek Gil, Antoni Grudniewski, Marta Kula, Marcin Łukawski, Marta Malinowska, Marek Niedźwiecki, Maja Piskadło i Piotr Stelmach.

Kolejny poziom zbiórki przekroczony 

W trakcie emisji PL21 Patroni Radia 357 zadeklarowali miesięczne wpłaty na poziomie 725 tys. zł - tym samym osiągnięty został kolejny cel zbiórki na Patronite. „Czasami aż przecieram oczy ze zdumienia. W ciągu miesiąca nasza społeczność powiększyła się o 3000 Patronów. Łącznie jest ich już 37 tysięcy. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaufanie i wiarę w to, że warto wspierać nasz pomysł na radio po nowemu. Bez wątpienia nie udałoby się namówić kolejnych osób i poszerzyć społeczności Radia 357, gdyby nie reaktywacja jedynej w swoim rodzaju listy przebojów. W październiku wystartował system do głosowania, było symboliczne pierwsze notowanie Listy Piosenek 357 i niezwykły koncert "Lista jest tylko jedna". Dzięki pozytywnej energii i jakości, z którą kojarzone jest Radio 357, udaje nam się docierać coraz szerzej z naszymi treściami. Finansowanie społecznościowe to wciąż bardzo nowy model. Cieszymy się, że coraz więcej osób decyduje się partycypować w kosztach codziennego funkcjonowania radia. To umożliwia nam planowanie i wymyślanie kolejnych przedsięwzięć - takich jak PL21, koncerty czy realizowana wspólnie z Raportem o stanie świata Darka Rosiaka pierwsza wyprawa reporterska Michała Żakowskiego, który właśnie montuje mobilne studio w Kabulu. Końcówka roku będzie bardzo intensywna - kolejne ważne ogłoszenia już wkrótce. Wśród nich - nowy cel zbiórki, który zaproponujemy bazując na głosach Patronów z maili i komentarzy oraz naszych pomysłach na nowe wymiary, w których chcielibyśmy być istotnym punktem odniesienia” - mówi Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357. 

Komentarze

Powiązane

29.11.23, 17:18
| radio » informacje
Tradycyjnie tylko świąteczne piosenki w grudniu w RMF Classic
Już po raz 12. radio RMF Classic w grudniu modyfikuje format muzyczny i będzie grało świąteczne piosenki. Gwiazdą programu będzie Cher i jej album „Christmas”, na antenie pojawi się też specjalna piosenka Artura Andrusa oraz kolejna edycja Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów.
29.11.23, 11:31
| radio » ludzie
Nie żyje Jerzy Rowiński
Zmarł Jerzy Rowiński – dziennikarz muzyczny, z branżą radiową związany od blisko 50 lat – podało Polskie Radio RDC
29.11.23, 06:30
| radio » informacje
Niedorzecznik. Nowy serial radiowy Michała Janczury w TOK FM
29 listopada br. ruszy nowy serial radiowy TOK FM zatytułowany "Niedorzecznik". Jego autorem jest Michał Janczura. Trzyodcinkowy serial opowiada o wydarzeniach z kadencji Mikołaja Pawlaka, kiedy prawa dziecka schodziły na drugi plan, a ich miejsce w działaniach odchodzącego Rzecznika Praw Dziecka zajmowały polityka i ideologia.
28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.