28.10.21, 12:00

Radio 357 wspiera już 35 tys. patronów

Katarzyna Borowiecka, Marek Niedźwiecki, Marcin Łukawski, fot.: Jakub Wojciechowski

Radio 357 zorganizowało specjalny koncert, będący podziękowaniem Piotrowi Baronowi, Bartoszowi Gilowi, Markowi Niedźwieckiemu i Halinie Wachowicz. Transmisję odtworzono łącznie prawie 150 tys. razy. Podczas koncertu po raz pierwszy w historii Radio 357 wspiera 35 tys. osób na łączną kwotę przekraczającą 700 tys. zł miesięcznie.

W ramach promocji nowej "Listy Piosenek 357" ekipa Radia 357 zorganizowała specjalny koncert. Jego organizację zapowiedziano w momencie ogłoszenia zbiórki środków na uruchomienie Radia 357 w październiku 2020 r. W ten sposób ekipa Radia oraz słuchacze i patroni chcieli podziękować Piotrowi Baronowi, Bartoszowi Gilowi, Markowi Niedźwieckiemu i Halinie Wachowicz.

Podczas koncertu artyści wykonali utwory własne oraz covery w nowych aranżacjach. Daria Zawiałow zaśpiewała „Tatuaż” Edyty Bartosiewicz, Organek - „Mam dość” Brygady Kryzys, Zalewski - „Obracam w palcach złoty pieniądz” Perfectu, a Kaśka Sochacka „50 drzew” Smolika. „Ten koncert połączył trzy pokolenia artystów, ale również słuchaczy. Składał się z kilku bloków, pomiędzy artystami przewidzieliśmy duże przeskoki, w brzmieniu i w klimacie. Najpierw myślałem o wspólnym kluczu dla nich, ale tak różnorodna gama głosów i klimatów kazała mi zbudować dla każdego własne otoczenie muzyczne. Piosenki w większości wybierali wokaliści - chciałem żeby czuli się w nich komfortowo. Do tego fantastyczny zespół, nieduży, ale w małych składach gra się lepiej - jest większa spójność i łatwiej złapać energię. Szczególnie na takim wyjątkowym wydarzeniu, które już się nigdzie indziej nie powtórzy. To świetna przygoda, bo unikatowa” - mówi Andrzej Smolik, autor koncepcji muzycznej koncertu.

Podaruj mi trochę słońca we wspólnym wykonaniu 

Jako utwór finałowy Ewa Bem wykonała „Podaruj mi trochę słońca”. Towarzyszyli jej wszyscy artyści biorący udział w koncercie. „Chcemy, żeby te emocje zostały z nami tak długo, jak się da. Udział Pani Ewy Bem to dla nas wielkie wyróżnienie. Cały skład koncertu to artyści wybitni. Takiego wykonania nie będzie już nigdy i nigdzie indziej. Zachowujemy je pieczołowicie w naszym jeszcze niewielkim, ale własnym archiwum. Jednak nie zamykamy tam - chcemy, by żyło. Tak powoli, ale konsekwentnie budujemy własną historię” - mówi Piotr Stelmach, koordynujący pracę redakcji muzycznej.

Koncert był dostępny w otwartej dla wszystkich transmisji audio i video. Transmisję odtworzono łącznie prawie 150 tys. razy. Stream radia wywołano 47 tys. razy, zaś liczba odsłon transmisji wideo sięgnęła 100 tys. (Facebook i YouTube). Wideo zebrało 18 tys. reakcji, a udostępniono je 1000 razy.

Pulę wejściówek przeznaczono na aukcję charytatywną na rzecz Fundacji Kultury Bez Barier. Uczestnicy licytacji przekazali na ten cel 35 574,54 zł. Do sfinansowania koncertu Radio 357 pozyskało także honorowych mecenasów: Santander Bank Polska i Otodom. Zapis koncertu jest dostępny jako podcast na platformie Twoje 357.

Duże zainteresowanie głosowaniem na Listę Piosenek 357

Nowa „Lista Piosenek 357” ruszy od numeru 1 w piątek, 29 października o godz. 19:00. Notowania wyłoni 35 tys. patronów. System do głosowania online został uruchomiony 22 października. „Warunkiem numer jeden była odporność systemu na próby nieuczciwego głosowania z wielu kont. To możliwe dzięki integracji z systemem Patronite, weryfikującym konta podczas płatności. 35 tysięcy Patronów to duża społeczność, która gwarantuje różnorodność na Liście. Słuchanie Listy na antenie jest i zawsze będzie dostępne dla każdego” - mówi Ewa Mieczławska z zarządu Radia 357, odpowiedzialna za prace nad głosowaniem online.

W pierwszych godzinach po uruchomieniu systemu odnotowano rekordowe zainteresowanie głosowaniem. „Wystartowaliśmy w piątek w samo południe. Po dziesięciu godzinach okazało się, że już 3200 Patronów oddało ponad 30 000 głosów. Oznacza to, że średnio co 10 sekund ktoś głosował. Minęło kilka dni i statystyki nie przestają nas zaskakiwać. 6342 osób i ponad 57 000 głosów z 63 krajów. I rośnie” - mówi Marcin Łukawski, prowadzący Listę Piosenek 357.

Podczas koncertu padły kolejne rekordy zbiórki na portalu Patronite. Po raz pierwszy w historii Radio 357 wspiera ponad 35 tys. osób na łączną kwotę przekraczającą 700 tys. zł miesięcznie.

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 17:42
| radio » ludzie
Kamila Pirogow-Małdzińska szefową Działu Prawnego Grupy Eurozet
1 lipca br. stanowisko dyrektora Działu Prawnego Grupy Eurozet obejmie Kamila Pirogow-Małdzińska.
17.06.24, 19:00
| radio » informacje | internet » informacje
Prosto z Euro w WP SportoweFakty na czas Euro 2024
Redakcja WP SportoweFakty uruchomiła format „Prosto z Euro”, który prowadzą Marcin Gazda i Paweł Pawłowski. Nowy program to analizy i komentarze dotyczące nie tylko meczów, ale także kulisów całego turnieju.
17.06.24, 17:45
| radio » informacje
Marek Wiernik prowadzi Strefę Euro 2024 w Radiu dla Ciebie
W piątek, 14 czerwca br. po godz. 16:00 ruszyła nowa audycja „Strefa Euro 2024” na antenie Radia dla Ciebie (Warszawa).
17.06.24, 12:04
| radio » informacje
Euro 2024 w Polskim Radiu. Transmisje, relacje i specjalny serwis
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej będą relacjonowane na antenach Polskiego Radia. Publiczny nadawca przygotował także internetowy serwis specjalny.
17.06.24, 10:33
| radio » informacje
O prawie, lekturach, LGBT i fantastyce w wakacyjnych programach TOK FM
17 czerwca br. Radio TOK FM wprowadziło wakacyjną ramówkę w której znalazły się nowe audycje autorskie, a w nich tematy od fantastyki, przez prawa społeczności LGBT, po kanon lektur szkolnych.
17.06.24, 09:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Szybka piłka w Radiu Zet. Piłkarska kampania promująca Moonsy
Konkurs "Szybka piłka" na antenie Radia ZET oraz szerokie działania w prasie i Internecie na czele ze stronami sportowymi Onet.pl czy drukowaną wersją Przeglądu Sportowego – tak w czasie Euro 2024 promować będą się Moonsy – proteinowe chipsy z soczewicy.
17.06.24, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska najchętniej słuchana, duży spadek Radia Pogoda
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (sieci radiowe).
13.06.24, 19:00
| radio » informacje
XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.