14.09.21, 10:09

Radio 357 rozbudowuje jesienną ofertę

Logo Radia 357
Fot.: materiały prasowe

W jesiennej ofercie Radia 357 pojawiły się nowe propozycje, a stacja ma rozpoczynać emisję na żywo od godz. 6.00. pojawił się także nowy jingliel dla pasma przedpołudniowego, który zabrzmiał głosem Jarosława Juszkiewicza.

Promocja nowej ramówki przebiega pod hasłem „Przesuwamy zegarki”. Chodzi o wcześniejszy start pasma porannego. W dni powszednie stacja będzie rozpoczynać emisje programu na żywo od godz. 6:00. Od poniedziałku do czwartku Ranek prowadzi tradycyjnie Marcin Łukawski, w piątki – PoBudka z Olą Budką. Stałe cykle w ramach porannych pasm pozostają, m.in. „Pytania z księżyca” z Tomaszem Rożkiem, „Latka lecą, czyli kartka z kalendarza na wesoło”, „Tatowanie” Krystiana Hanke, „Muzyczny Goniec” z aktualnościami muzycznymi, „357 Kęsów Na Śniadanie” z Katarzyną Błażejewską-Stuhr czy „Zejdźmy na Ziemię”, czyli o ekologii z Karoliną Rogozińską.

Audycje w hybrydowej formule

W ramach jesiennych nowości rozgłośnia wprowadza pilotażowo dwie audycje w formule hybrydowej. Pierwsza część jako audycja na żywo, druga – jako podcast z premierą tuż po zakończeniu emisji antenowej. „To ciekawy kierunek, który chcemy sprawdzić. Lubiane audycje mogą dzięki temu trwać dłużej. Przejście w aplikacji między anteną a podcastami jest niezwykle proste. Zobaczymy jak taka kombinacja przypadnie do gustu Słuchaczom. Będzie to także kolejny bonus dla Patronów, którzy co miesiąc utrzymują nasze radio” – wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, koordynująca rozwój oferty programowej Radia 357.

W formule łączonej realizowane będą na początku „Route 357” Marty Kuli (muzyczna podróż przez USA i nie tylko) i „PROGnozy” Pawła Ruszkowskiego (propozycja dla fanów rocka progresywnego).

Stacja przygotowała również nowy podcast. „Najlepszy Radiowy Adres Na Świecie” to nazwa nowej audycji i podcastu przygotowywanej przez Gabi Darmetko i Pawła Sołtysa. Jako jedyny będzie dostępny publicznie - na platformach podcastowych oraz na YouTube. „Chcemy tam dotrzeć do osób, które słuchają podcastów, ale nie znają jeszcze świata Twoje 357. Będziemy w nim opowiadać o nas, naszych podcastach, autorach, pomysłach. Bo dzieje się u nas bardzo dużo, tworzymy treści wysokiej jakości i chcemy dotrzeć do osób, które tego właśnie szukają” – wyjaśnia Gabi Darmetko, współautorka podcastu. Audycja na żywo emitowana będzie w poniedziałki o godz. 15:00.

Zespół przygotowuje także nową, jesienną ofertę podcastową – w tym podcasty ekskluzywne, dostępne wyłącznie na platformie Twoje 357. Szczegóły tych propozycji zostaną zaprezentowane we wrześniu.

Słuchacze będą współgospodarzami WyDźwięków

Nową propozycją dla Patronów będzie audycja „WyDźwięki”. Raz w miesiącu poprowadzą ją Patroni wraz wybraną przez siebie osobą z redakcji Radia 357. „Będzie to audycja muzyczna. Miejsce na zaprezentowanie swoich gustów, odkryć, ulubionych utworów. To drugi po Grze Zespołowej projekt, w którym chcemy umożliwić antenowe debiuty – tym razem osobom spoza radia. Tak chcemy się lepiej poznawać i coraz bardziej zaprzyjaźniać z osobami, dzięki którym gramy dalej pod szyldem 357” – mówi Piotr Stelmach, który koordynuje muzyczną stronę Radia 357.

W jesiennej ramówce pojawią się także nowe propozycje: „Siódme Oblicze Poranka” Antoniego Grudniewskiego (w niedzielę rano); „Chlebem i Soulą” z muzyką hip hop, soul, funk i R'n'B, prowadzona przez Maję Piskadło, nadawana w środy o godz. 22:00; szlifowanie języka angielskiego we wtorkowe poranki z Karoliną Eastwood; a także cykl o komiksach Katarzyny Borowieckiej

W jesiennej ofercie wydłużono do dwóch godzin audycji Daniela Wyszogrodzkiego, nadawanej na zmianę z „Panoptikum” Bartka Gila w poniedziałki o godz. 19:00. Wieczorne pasmo publicystyczne o godz. 21.00 zyskało stałą nazwę „Plac Na Rozdrożu”.

Na antenie pojawił się także nowy jingliel dla pasma przedpołudniowego „Kieruj Się Na Południe”, który zabrzmi głosem Jarosława Juszkiewicza, znanego z nawigacji Google.

Do oferty powracają już dobrze znane programy: „Przeglądarka” Gabi Darmetko (o nowej porze w soboty o godz. 8.00), „Bistro” Katarzyny Pruchnickiej (rozmowy najlepsze na sobotnie śniadanie w soboty o godz. 9:00), „Przysobocie” Krystiana Hanke (audyt tygodnia w soboty o godz. 13:00 na zmianę z improwizowaną audycją ekipy Teatru Klancyk), „Wiszące Ogrody” Bartka Gila (w soboty o godz. 23:00), „Pewex” Darii Zawiałow i „Zelig” Krzysztofa Zalewskiego oraz „Ścieżka Dźwiękowa” Katarzyny Borowieckiej (ponownie przez dwie godziny).

Wszystkie zmiany weszły w życie 14 września.

Komentarze

Powiązane

17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
17.09.23, 09:00
| radio » informacje
Skarb. Pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357
Radio 357 rusza z emisją pierwszego słuchowiska kryminalnego „Skarb”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja powstała wspólnie z Krajm Story.
15.09.23, 11:45
| radio » informacje
Muzyczne wybory. Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje
Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli wziąć udział w muzycznych wyborach z udziałem artystów. Zwieńczeniem akcji "Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje" będzie "Wielki muzyczny wieczór wyborczy".
14.09.23, 18:04
| radio » informacje
Tu się dzieje! Radio ZET promuje jesienną ramówkę
Pod hasłem "Tu się dzieje!" rusza kampania reklamowa Radia Zet, która będzie promowała jesienną ramówkę stacji. Działania promocyjne obejmą telewizję, sieci kin, internet oraz nośniki reklamy zewnętrznej.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
14.09.23, 11:45
| radio » informacje
Tytus Hołdys współgospodarzem Listy Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic
Od jesiennej ramówki „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” RMF Classic będzie miała dwoje prowadzących – do Jadwigi Polus dołącza Tytus Hołdys.
13.09.23, 18:00
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Antyradio awansuje na drugie miejsce
RMF FM pozostaje niezagrożonym liderem w Olsztynie. Na drugie miejsce awnasowało Antyradio - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. (Olsztyn).
13.09.23, 07:00
| radio » badania rynku
RMF FM traci. Radio Zet z najlepszym wynikiem od 2014 r.
Radio RMF FM pozostaje absolutnym liderem, ale udział stacji wyraźnie stopniał. Z kolei Radio Zet zanotowało duży wzrost tzw. Słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 30 września 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.09.23, 13:00
| radio » informacje
Konkurs „Kolorowy piórnik” w Polskim Radiu Dzieciom
Rozpoczyna się konkurs plastyczny "Kolorowy piórnik" Polskiego Radia Dzieciom, skierowany do dzieci w wieku 3-10 lat. Prace można zgłaszać do 24 września 2023 r. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom i w mediach społecznościowych.
08.09.23, 06:00
| radio » informacje
Słuchowisko Polskiego Radia w finale Festiwalu Prix Europa
Słuchowisko "Taki, co umiera" zostało zakwalifikowane do finału festiwalu "Prix Europa". Nagrody zostaną ogłoszone podczas gali w Berlinie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.