23.08.21, 08:24

Mikołajewska, Terlikowski, Tejchman, Salak i Balinowski poprowadzą Popołudniową Rozmowę w RMF FM

Gospodarze "Popołudniowej Rozmowy"
Fot.: materiały prasowe

Od 1 września br. „Popołudniową Rozmowę w RMF FM” prowadzić będzie pięciu dziennikarzy: Bianka Mikołajewska, Tomasz Terlikowski, Marek Tejchman, Piotr Salak i Paweł Balinowski. Wywiady będą emitowane w dni powszednie o godz. 18:02 w RMF FM oraz na RMF24.pl.

Bardzo się cieszę, że nasze zaproszenie do współtworzenia »Popołudniowej Rozmowy« przyjęli dziennikarze z różnych redakcji, mający tak różne punkty widzenia na otaczającą nas rzeczywistość, różnie oceniający wydarzenia w kraju i na świecie. Każdy z nich ma niezwykle bogate doświadczenie dziennikarskie, co gwarantuje, że słuchacze RMF FM otrzymają codziennie ciekawą, barwną, autorską rozmowę prowadzoną z różnych perspektyw” – mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM.

W poniedziałki wywiady poprowadzi Bianka Mikołajewska, od pięciu lat wicenaczelna i szefowa zespołu śledczego OKO.press, a wcześniej dziennikarka „Polityki” i „Gazety Wyborczej”, nagrodzona m.in. tytułami Dziennikarz Roku (Grand Press 2016) i Dziennikarz Dekady (Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2019).

We wtorki gospodarzem programu będzie Paweł Balinowski, reporter RMF FM związany ze stacją od dziewięciu lat. Codziennie relacjonuje bieżące wydarzenia polityczne w kraju, zajmuje się też tematyką międzynarodową, szczególnie informacjami z Rosji, Białorusi, Ukrainy i państw Bliskiego Wschodu. Pracę jako dziennikarz zaczynał w toruńskim Radiu Plus.

Na środowe rozmowy zaprosi Tomasz Terlikowski, felietonista „Tygodnika Solidarność”, wcześniej m.in. redaktor naczelny i programowy Telewizji Republika. Karierę dziennikarską zaczynał w radiu, ale pracował i w telewizji, i w agencji prasowej, i w dzienniku, i w tygodniku, a także w miesięczniku i kwartalniku. Pisał do „Newsweeka”, „Gazety Polskiej”, tygodnika „Wprost” i kwartalnika „Fronda”, a jego teksty drukowały, m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „Gość Niedzielny”, „Gazeta Polska Codziennie” czy nieistniejący już tygodnik „Ozon”.

W czwartki audycję poprowadzi Piotr Salak, dziennikarz sportowy Canal+, TVN i TVN24. Dziennikarskie szlify zdobywał w RMF FM, gdzie przez 10 lat był m.in. reporterem oraz współtwórcą i szefem redakcji sportowej. Kilkukrotnie relacjonował Igrzyska Olimpijskie czy piłkarskie Mistrzostwa Świata i Europy. Na antenie przeprowadzał także wywiady polityczne, m.in., w ramach „Krakowskiego Przedmieścia 27”.

W piątki z gośćmi rozmawiać będzie natomiast Marek Tejchman, wicenaczelny „Dziennika Gazety Prawnej”, wcześniej dziennikarz TVN CNBC, TVN24 i TVN24 BIS, gdzie prowadził autorskie programy. W Radiu TOK FM był zastępcą redaktor naczelnej i autorem magazynu „EKG”. Pracował też w Polsacie jako wydawca, reporter i prowadzący „Wydarzenia”, a karierę zawodową rozpoczynał w Radiu PiN.
Oprócz „Popołudniowej Rozmowy” na antenę RMF FM po wakacyjnej przerwie wraca też „Poranna Rozmowa” (8:02) prowadzona już od pięciu lat przez Roberta Mazurka.
Pierwsza część obu wywiadów nadawana jest na antenie RMF FM, a kontynuacja emitowana jest w internetowym radiu informacyjnym – Radiu RMF24 oraz w wersji wideo na portalu RMF24.pl.
Do czerwca br. gospodarzem „Rozmowy” był Marcin Zaborski.

 

Komentarze

Powiązane

18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
18.09.23, 11:01
| radio » informacje
Urodzinowa trasa Radia ZET. Stacja spełni wybrane życzenia słuchaczy
Radio ZET rusza w swoją urodzinową trasę po Polsce. 28 września br. stacja skończy 33 lata.
17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
17.09.23, 09:00
| radio » informacje
Skarb. Pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357
Radio 357 rusza z emisją pierwszego słuchowiska kryminalnego „Skarb”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja powstała wspólnie z Krajm Story.
15.09.23, 11:45
| radio » informacje
Muzyczne wybory. Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje
Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli wziąć udział w muzycznych wyborach z udziałem artystów. Zwieńczeniem akcji "Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje" będzie "Wielki muzyczny wieczór wyborczy".
14.09.23, 18:04
| radio » informacje
Tu się dzieje! Radio ZET promuje jesienną ramówkę
Pod hasłem "Tu się dzieje!" rusza kampania reklamowa Radia Zet, która będzie promowała jesienną ramówkę stacji. Działania promocyjne obejmą telewizję, sieci kin, internet oraz nośniki reklamy zewnętrznej.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
14.09.23, 11:45
| radio » informacje
Tytus Hołdys współgospodarzem Listy Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic
Od jesiennej ramówki „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” RMF Classic będzie miała dwoje prowadzących – do Jadwigi Polus dołącza Tytus Hołdys.
13.09.23, 18:00
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Antyradio awansuje na drugie miejsce
RMF FM pozostaje niezagrożonym liderem w Olsztynie. Na drugie miejsce awnasowało Antyradio - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. (Olsztyn).
13.09.23, 07:00
| radio » badania rynku
RMF FM traci. Radio Zet z najlepszym wynikiem od 2014 r.
Radio RMF FM pozostaje absolutnym liderem, ale udział stacji wyraźnie stopniał. Z kolei Radio Zet zanotowało duży wzrost tzw. Słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 30 września 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.